Telefon Numarasından Mail Adresi Bulma

Telefon Numarasından Mail Adresi Bulma
05.09.2022
A+
A-

Telefon Numarasından Mail Adresi Bulma 2023. Mail iletişim yöntemi yıllardır kullanılmakta ve oldukça popüler bir kullanıma sahip olmaktadır. Gerek bireysel gerek de kurumsal mail adresleri ile çeşitli amaçlar ile kullanılabiliyor. Ancak bazen mail adresimizin şifresini ya da adresini unutabiliyoruz. Böyle bir durumda açmış olduğumuz mail adresini telefon numaramız ile kurtarabiliriz. Yazının devamını okuyarak mail adresinizi kurtarmayı öğrenebilirsiniz.

Telefon Numarasından Mail Adresi Bulma

Mail adresinizin şifresini ya da giriş adresini unutmanız durumunda kayıt olmak için kullandığınız telefon numarası ile mevcut mail adresinizi öğrenmeniz mümkündür. Bu sayede mail adresinize kolay bir şekilde ulaşabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken en önemli konu, kayıt olurken mutlaka telefon numarasını yazmak ve numaraya halen daha erişim sağlayabilmek gerekir.

Bunun nedeni kayıt sırasında kullanmış olduğunuz telefon numarasına onay mesajı gönderilir. Onay mesajının yazılmaması durumunda işlemlere devam edilemez. Bu nedenle mutlaka telefon numarasına erişmelisiniz.

Telefon Numarama Bağlı Hesapları Nasıl Öğrenebilirim?

Telefon numaranıza bağlı hesapları öğrenmeniz oldukça kolay bir işlemdir. Birkaç adım ile telefon numaranıza bağlı tüm mail hesaplarınızı öğrenebilirsiniz. Unutmuş olduğunuz mail hesaplarınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. · https://accounts.google.com/signin/v2/usernamerecovery?flowName=GlifWebSignln&flowEntry=ServiceLogin linkine tıklayın.

 •  Açılan sayfada bilgilerinizi girerek devam edin.
 •  Ardından doğrulama işleminizi yaparak devam edin.
 •  Doğrulama işlemi yaptıktan sonra karşınıza tüm g mail hesaplarınız çıkacaktır.

Telefon Numarasına Kayıtlı G Mail Nasıl Bulunur?

G Mail adresini unuttuysanız endişelenmeniz gerek yok. Kayıt olduğunuz sırada girmiş olduğunuz bilgileri kullanarak g mail hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Telefon numaranıza kayıtlı g mail adresine erişim sağlayabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 •  İlk olarak https://accounts.google.com/signin/v2/usernamerecovery?flowName=GlifWebSignln&flowEntry=ServiceLogin linkine tıklayın.
 •  Ardından açılan sayfada g mail hesabınızı bulmak için telefon numaranızı ya da kurtar e posta adresinizi girin.
 •  Google hesabınızdaki adınızı ve soy adınızı girerek devam edin.
 •  Doğrulama işleminizi yapmak için “Gönder” butonuna basarak telefon numaranıza doğrulama kodu alın.
 •  Karşınıza listelenmiş halde çıkan g mail hesaplarından istediğinizi seçerek devam edebilirsiniz.

Tüm G Mail Hesaplarımı Nasıl Bulabilirim

Telefon numaranızı kullanarak g mail adresinizi kurtarmak için birkaç işlemi uygulayarak kolay bir şekilde tüm mail adreslerinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak bu yöntem üzerinden sadece telefon numaranızı ya da kurtarma e posta adresinizi kullandığınız mail adreslerinizi bulabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek tüm g mail hesaplarınıza ulaşabilirsiniz.

 •  Öncelikle eskiden kullanmış olduğunuz mail adresini almış olduğunuz platformun internet sitesine giriş yapın.
 •  Ardından sayfa üzerinde yer alan “Oturum Aç” butonuna basarak ilerleyin.
 •  E Posta girilmesi gereken yere gelince sayfanın alt kısmında yer alan “Yardım veya Oturum Açma Seçenekleri” butonuna basın.
 •  Kullanıcı adımı unuttum ya da e posta adresimi hatırlamıyorum seçeneğini seçerek ilerleyin.
 •  Açılan sayfada bilgilerinizi girin ve onaylama işlemini yapın. Bu işlemleri yaptıktan sonra unuttuğunuz mail adresinizi bulabilirsiniz.

Telefon Numarama Kayıtlı G Mail Hesaplarını Silme

Telefon numarasına kayıt olan ve kullanılmayan hesaplarınızı silmenin mümkündür. Ancak hesapları toplu bir şekilde silemezsiniz. Silme işlemini her hesap için ayrı olarak tek tek yapmanız gerekmektedir. Telefon numaranıza kayıtlı g mail hesaplarını silmek için öncelikle mail adresinize giriş yapmanız gerekir.

G mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 •  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Google Hesabınızı Yönetin” butonuna basın.
 •  Ardından Ana sayfada yer alan “Hesabımı Kapat” “Hesabı Sil” seçeneklerine tıklayarak gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz.

telefon numarasından adres bulma

G Mail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Şifrenizi ya da kullanıcı adınızı unutmanız durumunda G Mail hesabınızı kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir. Bu adımları takip ederek G mail hesabınıza erişim sağlamanız mümkündür. G Mail hesap kurtarma işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz.

 •  İlk olarak accounts.google.com/signin/recovery adresine giderek hesabınıza giriş yapmaya çalışın.
 •  Sayfanın alt kısmında yer alan “Şifremi Unuttum” butonuna basarak yeni bir şifre alabilir ve hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.
 •  Ancak kullanıcı adınızı unuttuysanız mail adresinizi öğrenmeniz gerekir. Bunun için https://accounts.google.com/signin/v2/usernamerecovery?flowName=GlifWebSignln&flowEntry=ServiceLogin linkine tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girin ve doğrulamayı yapın. Bu işlemleri yaparak telefon numaranıza ait mail adreslerinizi görüntüleyeceksiniz.

E Posta Adresi Bulma Programı

Unuttuğunuz e posta adresinizi bulabileceğiniz yöntemlerden biri de e posta adresi bulma programlarını kullanmaktır. Çeşitli yazılımlar ile adınıza ve soyadınıza açılmış olan mail adreslerinin bazılarına erişim sağlayabilirsiniz. Ancak mail adresinizde gizlilik ayarlarını değiştirdiyseniz ve gizli hesap maduna açtıysanız mail adresinizi yazılımlar ile bulmanız mümkün değildir. Bu nedenle gizlilik ayarlarının kapalı olması gerekir.

Gizlilik ayarlarınız kapalı ise internette bulunan yazılım programlarını kullanarak mail adreslerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.