PTT Yardım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası

PTT Yardım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası
30.03.2023
A+
A-

PTT Yardım Parası Sorgulama TC İle Nasıl Yapılır? PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası 2023 PTT sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar “Sosyal Yardım Sorgulama” işlemi yaparak başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. PTT sosyal yardım sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E-Devlet sistemi üzerinden veya PTT telefon numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama TC İle Nasıl Yapılır?

PTT yardım parası sorgulama TC İle Nasıl Yapılır?  E-Devle sistemi üzerinden PTT sosyal yardım sorgulama işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama bu linke tıklayın. Ardından bilgilerinizi girerek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT sosyal yardım sorgulama işlemi için izlenebilecek bir diğer yol ise 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini aramaktır. Çağrım merkezini aradıktan sonra yetkilerin yardımı ile başvurunuzu soğrulabilirsiniz.

TC ile PTT Sosyal Yardım Sorgulama

TC ile sosyal yardım sorgulama. PTT sosyal yardımlarına başvuru yapan vatandaşlar, başvurularını sorgulamak için izleyebilecekleri bir diğer yol ise TC kimlik numarası ile sorgulama işlemi yapmaktır. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayın ve aşağıdaki adımları izleyin.

 • İlgili sayfayı açtıktan sonra kimliğinizi doldurarak sisteme giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan sayfada daha önceden başvuru yaptığınız tüm sosyal yardımlar hakkına bilgiler çıkacaktır. Bu sosyal yardımlar arasında bakmak istediğiniz sosyal yardıma tıklayarak hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası

PTT yardım parası sorgulama için aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz:

 • PTT Müşteri Hizmetleri: 444 1 788
 • ALO 170 PTT: 170
 • ALO 183 Sosyal Destek Hattı: 183

Bu numaralardan herhangi birini arayarak yardım parası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Parayı Nasıl Alabilirim?

PTT adıma yatan parayı nasıl alabilirim? PTT şubeleri aracılığı ile adınız para yatırıldıysa paranızı çekmek için T.C kimlik kartınız ile en yakın PTT şubesine giderek paranızı alabilirsiniz. PTT vatandaşların adına yatan parayı yalnızca vatandaşın kendisine veya 1. Derecen yakının verir. Bu nedenle adınıza yatan parayı çekmek için ya bizzat kendiniz gitmelisiniz ya da birinci derecen yakınınız gitmesi gerekmektedir.

PTT Hesabıma Para Yatmış Mı?

PTT hesabıma para yatmış mı? PTT hesabınızdaki bakiye bilgilerini öğrenmek için PTT çağrı merkezini arayabilir veya PTT online bankacılık ile öğrenebilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama işlemi için 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini aradıktan sonra çağrı merkezi çalışanından hesap hareketlerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca PTT online bankacılık hesabınız bulunuyor ise mobil işlemlerden hesap hareketlerinizi öğrenebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Ne Zaman Yatar?

PTT yardım parasının ne zaman yatacağı, yardımın türüne ve hangi kurum tarafından verildiğine bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle yardım ödemeleri, ilgili kurum tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Bu tarihler önceden açıklanır ve ödeme yapıldığında ilgili kişilere bilgilendirme yapılır. Eğer hangi tarihte ödeme yapılacağına dair bilginiz yoksa, ilgili kurumun müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

ptt yardım parası

PTT Yardım Parası Ne Zaman Bitiyor?

PTT tarafından verilen yardım paralarının bitiş tarihi, yardımın türüne ve hangi program kapsamında verildiğine bağlıdır. PTT’nin düzenli sosyal yardım programları sürekli devam etmektedir. Ancak, bazı yardım programları belirli bir süre için sınırlıdır ve sona erme tarihleri önceden belirtilir. Bu tarihler, ilgili kurum tarafından açıklanır ve yardım alan kişilere de bilgi verilir. Eğer hangi tarihte yardımın sona ereceği konusunda bilginiz yoksa, ilgili kurumun müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

PTT Pandemi Parası Sorgulama

PTT pandemi parası sorgulamak için en hızlı ve en kolay yöntem E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi yapmaktır. E-Devlet sistemi üzerinden pandemi sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama bu link üzerinden E-Devlet sistemi sayfasını açın.

 • Açılan sayfada E-Devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan sayfadan PTT pandemi parası başvurunu göreceksiniz. Güncel başvurunuz üzerinden başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

T.C ile Sosyal Yardımlaşma Sorgulama

T.C kimlik numara bilginiz ile sosyal yardımlaşma sorgulama işleminizi yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama bu linke tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilir ve sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 •  Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın.
 •  Ardından T.C kimlik numara bilginiz ve E-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın. (E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek şifre edinebilirsiniz)
 •  Karşınıza çıkan sayfada mevcut başvurularınızı görebilir ve başvurularınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Yardım Sorgulama Telefon Numarası

ALO 144 numaralı telefon hattı ile sosyal yardımlar hakkında bilgi alabilir, başvuruda bulunabilir ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ALO 144 çağrı merkezi 27 ekim 2009 tarihinde hizmete girmiş ve ücretsiz olarak vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

ALO 144 yardım hattı ile, eğitim yardımı, doğum yardımı, kömür yardımı, sağlık yadımı, gıda yardımı, maddi yardım ve barına yardımı gibi birçok farklı sosyal yadım hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT Kesintisiz Ödeme Tutarı 0 Ne Demek?

PTT kesintisiz ödeme tutarı ne demek? PTT ödemelerinde bazen ödeme tutarı 0 olarak görülebiliyor. Böyle bir durum genellikle başvuruların onaylandığı ve ödemenin vatandaşın hesabına yatırıldığı anlamına gelir. Ancak ödemelerin sisteme tam olarak yansımadığı zamanlarda ödeme tutarı kısmına sıradan bir karakter girmek amacıyla 0 TL yatırılmıştır gibi bir ibare yer alabiliyor. Bu durum ödemenin 0 TL olarak yatırıldığı anlamına gelmez.

PTT E Devlet

PTT sosyal yardımlarına başvuru yapmak, yapılan başvuruyu sorgulamak veya başvurular hakkında bilgi almak gibi çeşitli hizmetlerin verildiği PTT E-Devlet sistemi üzerinden tüm bu işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. PTT E-Devlet sistemine giriş yapmak için T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz konuyu arama bölümüne yazarak aratabilir ve konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

PTT ye Gitmeden Para Nasıl Çekilir?

PTT şubelerine gitmeden hesabınıza yatan paraları PTT ATM’leri aracılığı ile çekebilirsiniz. PTT ATM’lerinden paranızı çekmeniz için PTT hesabınızın olması gerekir. PTT hesabı olan vatandaşlar hesaplarındaki paraları PTT ATM’sine giderek kimliklerini okutarak veya PTT hesap kartı ile adına yatan parayı çekebiliyor.

PTT Hesap Bakiye Sorgulama

PTT hesap bakiye sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar işlemlerini 4 farklı yöntem ile gerçekleştirebilirler. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

 • PTT ATM’sinden PTT kart bakiye sorgulama işlemi yapmak
 • PTT Müşteri hizmetlerini arayarak bakiye sorgulama işlemi yapmak
 • PTT şubelerinden hesap bakiyesi öğrenmek
 • PTT internet bankacılığı ile hesap bakiye sorgulama işlemi yapmak

Vatandaşlar PTT internet bankacılığı ile kolay bir şekilde bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirler. https://pttbank.ptt.gov.tr/pttweb/#/pages/auth/login-2 bu linke tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek PTT hesap bakiyesi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 •  Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada karşınıza “Müşteri No” ve “TC Kimlik No” ile giriş seçenekleri çıkacaktır. Bu seçeneklerden birini seçerek işleme devam edin.
 •  Açılan sayfada sizden istenen bilgileri girin ve giriş yap butonuna basın.
 •  Sisteme giriş yaptıktan sonra “Hesap işlemler / Hesap Hareketleri” bölümünden hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

T.C No İle 1000 TL Yardım Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden müracaatlarını gerçekleştiren vatandaşlar 1000 TL yardım sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. Devlet tarafından pandemi sürecinde işsiz kalan ve maddi yetersizliklerden dolayı ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için tahsis edilen pandemi destek ödemesi, vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başladı.

Sosyal yardım başvurusunda bulunma ve başvuruyu sorgulama işlemleri aynı ekran üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlar başvuru yaptıkları sayfa üzerinden aynı zamanda başvurularını sorgulayabilirler.

E-Devlet sistemi üzerinden sosyal yardım başvurusunda bulunmak ve başvuruyu sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu/ bu linke tıklayınız.

E Devlet Giriş

E-Devlet sistemi sayesinde tüm kamu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak kolayca giriş yapabildiğiniz E-Devlet sistemi, devlet hizmeti ve işlemlerinin vatandaşın ihtiyaçlarını temel ölçüde ele almak ve vatandaşa hizmet vermek amacıyla kurulan hızlı ve güvenli bir internet sayfasıdır.

Tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebildiğiniz E-Devlet sistemine giriş yapmak için T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekir. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar en yakın PTT şubelerine giderek kolayca şifreyi edinebilirler.

E-Devlet giriş şifresi, PTT tarafından vatandaşa verildikten sonra şifre kesinlikle iptal edilemez. Ancak vatandaşın şifreyi unutması veya değiştirmek istemesi halinde E-Devlet şifresini, online işlemlerden veya PTT şubelerinden kolayca değiştirebilir.

İlk defa E-Devlet şifresi alan vatandaşlar, ücretsiz bir şekilde PTT şubelerinden şifrelerini alabilirler. Ancak şifrenin tekrar alınması veya değiştirilmesi halinde vatandaşla PTT şubelerine 2 TL ücret ödemeleri gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.