Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Hayır Severler

Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Hayır Severler
29.03.2023
A+
A-

Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Hayır Severler 2023 vakıflar ve kurumlar ile birlikte ihtiyacı olan vatandaşlarımıza maddi destek sunulmaktadır. Bunun yanı sıra para yardımı yapan ünlüler, zenginler ve iş adamları da bulunmaktadır. Muhtaç kişilere yapılan maddi yardımlar sayesinde ülkemizde şartlar gereği zorluk çeken aileler bu sayede ihtiyaçlarını karşılayabilmekteler.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitimlerinin aksamaması içinde bir çok alanda eğitim yardımları da hem hayırseverler hem de devlet tarafından yapılmaktadır.

Para Yardımı Yapan Dernekler

Para yardımı yapan dernekler genelde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yönelik araştırma yaparak maddi destek sağlamaktadır. Hangi yönde ihtiyacı bulunuyorsa o yönden yardımlara devam edilmektedir.

Para Yardımı Yapan Dernekler

 • Hayrat Yardım Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Çare Derneği
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği
 • İnsani İnşa Derneği
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği
 • İyilik, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 • Beşir Derneği
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği

Para Yardımı Yapan Vakıflar

Para yardımı yapan vakıflar ile ülkemizde ihtiyaç sahibi ailelerin maddi anlamda zorluk çekmesinin önüne geçmesi için kurulan yardım vakıflarıdır. Para yardımı yapan dernekler gibi vakıflar da aynı yönde yardım eli uzatmaktadır.

Para Yardımı Yapan Vakıflar

 • Nef Vakfı
 • Türkiye Eğitim Vakfı (TEV)
 • Alp Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV)
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)

Para Yardımı Yapan Kurumlar

Para yardımı yapan kurumlar ile ülkemiz içerisinde yaşayan vatandaşlara maddi konuda yardımcı olunmaktadır. Para yardımı yapan dernekler gibi, kurumlar da maddi yardım yapmaktadır.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Para Yardımı Yapan Ünlüler

Para yardımı yapan ünlüler genel olarak yaptıkları yardımları gösteriş yapmayı sevmemektedir. Ancak Ünlü Sanatçı Haluk Levent aracılığıyla AHBAP Derneği adı altında bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşa canlı yayında yardım yaptığı da bilinmektedir.

Haluk Levent yardım başvurusu nasıl yapılır?

Haluk Levent yardım başvurusu nasıl yapılır? konusuna gelecek olursak; Burada yapılacak herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. AHBAP resmi internet sitesine girerek bu derneğe bağış yapabilirsiniz.

AHBAP Derneği’nin amaca; ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakit yardımı başta olmak üzere bir çok alanda yardım eli uzatmaktır.

Para Yardımı Yapan Devletler

Birçok ülke, diğer ülkelerdeki doğal afetlere, savaşlara, insan hakları ihlallerine ve diğer acil durumlara yardım etmek için birbirleriyle işbirliği yaparlar. Bazı örnekler şunlardır:

– Amerika Birleşik Devletleri
– Kanada
– Japonya
– İngiltere
– Almanya
– Fransa
– İtalya
– Avustralya
– Yeni Zelanda
– Norveç

Bu ülkeler, özellikle de Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası yardım kuruluşları aracılığıyla, dünyanın dört bir yanındaki acil durumlara yardım ediyorlar.

Para Yardımı Yapan Türk Futbolcular

Bazı Türk futbolcular, zaman zaman sosyal sorumluluk projeleri kapsamında para yardımında bulunurlar. Ancak, belirli bir listeden bahsetmek zor çünkü bu yardımlar genellikle özel olarak duyurulmaz. Ayrıca, Türk futbolcuların yardım etmek için tercih ettikleri farklı yardım kuruluşları ve projeler bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Türk Milli Takımı’nın kaptanı ve başarılı futbolcusu Arda Turan, 2017 yılında İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden polis memurları için yardım kampanyası başlatmıştı. Kampanya kapsamında toplanan bağışlar, polis memurlarının ailelerine verilmişti. Ayrıca, Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Emmanuel Emenike de, Nijerya’daki su kuyusu projelerine destek olmak için bağış yapmıştı.

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para yardımı yapan zenginler isimlerinin gizli tutulmasını istediği için sizlere buradan isim belirtemeyeceğiz. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki; yardımda bulunan zenginler genel olarak bireysel değil de vakıflara, derneklere ve yardım kuruluşlarına bağışlarını yaparak, bu yardımların gerekli yerlere ulaşmasını istemektedir.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Para yardımı yapan hayırseverler olarak siz de yardım yapan derneklerin hesaplarına para göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Yardım yapan hayırsever olmak için bir çok derneğin internet sitesine girerek banka hesap bilgilerine ulaşıp, yardımlarınızı yapabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Futbolcular

Para yardımı yapan futbolcular bu konular çok ön planda bulunmadıkları için bu konu hakkında pek bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak kişisel olarak ulaşması halinde mutlaka yardımlarını esirgemeyecek olan bir çok futbolcu bulunmaktadır.

Para Yardımı Yapan Siteler

Para yardımı yapan siteler olarak değil de, yardım yapan şirketlerin internet sitesine girerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Yabancılar

Para yardımı yapan yabancılar, dünyanın neresinde olursa olsun bir çok hayır kurum ve kuruluşlarına yardım yaptıkları bilinmektedir. Bir çok alanda ellerinden geldiği kadar yardım yapan yabancılar genelde fakir ülkelere büyük yardım yaptıkları hatta yardım kampanyaları başlattığı da bilinmektedir.

Yardım Dernekleri>>>>

Yorumlar

 1. eylemmetinn5817@gmail.com dedi ki:

  Eşim evlenmiş, boşanmış, üç çocuğu var. Üç çocuğu için nafaka ödüyor. Bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeler var. Buz dolabım boş. Kira ödüyoruz. Elektirik faturası ödüyoruz. Su faturası ödüyoruz. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 2. eylemmetinn5817@gmail.com dedi ki:

  Eşim evlenmiş, boşanmış, üç çocuğu var. Üç çocuğu için nafaka ödüyor. Bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeler var. Buz dolabım boş. Kira ödüyoruz. Elektirik faturası ödüyoruz. Su faturası ödüyoruz. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetinn5817@gmail.com

 3. Tahsinsapan dedi ki:

  Selam alyküm evim kira ikiz kızım var okuyorlar eğitiminde çok zorluk çekiyorum ALLAH İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ kızlarım için borçlandım ALLAH İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ KARTON TOPLUYOM İZMİR YEŞİLYURT OTURUYORM GELİP BAKABİLİRSİNİZ

 4. Ayşe dedi ki:

  Iyi günler ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira kapının altından fare içeriye giriyor lütfen kızım ayak parmağı ısırdılar bir hafta hastanede parasız culsuz kaldık eşim kıredi cekti kıredi kartın borçlar kızım 1yaşinda normal bez kullanıyorum lütfen

 5. Ayşe dedi ki:

  Lütfen allah rızası için yardımcı olun kirayı ödemese evsahibi çıkın diyor lütfen yardımcı 3kiram kartın borçlar var lütfen yardımcı olun bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar eşim omuzlarından rahsiz ameliyat olacak ama durumumuz yok olamiyor lütfen yardımcı olun

 6. Ayşe dedi ki:

  Lütfen allah rızası için yardımcı olun kirayı ödemese evsahibi çıkın diyor lütfen yardımcı olun benle eşim boşanma tanımına geldik işsizlik yüzden hergün kavga ediyoruz

 7. Veysi dedi ki:

  Merhaba ben Veysi maman Muş’ta oturuyorum maddi durumum yok doğru dörüst çalışmıyorum ailemi geçindirmek için yardımınızı bekliyorum saygılarımla sevgilerimle.0539 717 18 55. İbn 830004600498888000161538

 8. Veysi dedi ki:

  Merhaba ben Muş’ta oturuyorum maddi durumum yok doğru dörüst çalışmıyorum bel rahatsızlığı var bende ailemi geçindirmek için yardımınızı bekliyorum saygılarımla sevgilerimle lütfen yanlış anlamayın ibn 830004600498888000161538

 9. Saadet dedi ki:

  Kiraciyim 1. 800tl kira veriyorum durumum yok tek eşim calisiyor asgarî ücretle ben çalışamıyorum hasta olduğum için hiç destekcimiz yok sizden tek istediğim iki çocuğum okuyor masraflarini karşılayamıyorum yardım etmenizi taleb istiyorum

  1. Saadet dedi ki:

   Tr440011 1000 0000 0105 6902 32 bu benim IBAN numaram şimdiden Allah razı olsun sizden

 10. Tugba dedi ki:

  Eşim issiz evim kira faturalara yatemiyoruz okula giden bir kızım var maddi yardım istiyorum

 11. Sevda dedi ki:

  Üç çocuğumla yaşıyorum kiradayım eşim den ayrıyım evim kira iki çoçugum öğrenci 7 aylık bebeğim var çalışamıyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum evim sobalı yakacağım yok çocuğumun bezini mamasını bile alamıyorum evime bişe alamıyorum Allah rızası için yardım istiyorum

 12. Ismail dedi ki:

  Engelliyim kronik haştayim 4 çocuk var çalişamiyorum çalişanim yok birikmiş şu borcum var bankaya borcum var öldürtecek çok borcum var acilen hayirseverlerden yardim bekliyorum o kadar yazıyorum bir hayırsever çikipta miktarı ne olursa olsun yeterki yardim eden birilerini bekliyorum bu ramazan ayinda allah hayırlarını kabul etsin yardim edenlerden ziraat bank TR 490001001935674555005001

 13. Brivan dedi ki:

  Merhaba ben 4 aylık evliyken eşim cezaevine girdi ve şuan kızım 2 yaşında ve eşim 10 yıl ceza aldı hala da orda hayat çok zor eşim yanımda olsaydı benim ihtiyacım olmazdı çünkü evde bir çalışan olurdu ama eve bir askeri ücret maaşı bile gelmiyor çocuğum küçük bakan olsaydı yine çalışırdım oda olmadı TR57 0001 0005 5459 9626 8550 02

 14. Aryan dedi ki:

  Eşimin şiddetinden kaçtım abime sığındım bir kızımla evden çıkarken montumuzla çıktık çok bişey istemiyorum sizden eğer gerçekten yardım ediyorsanız para vermeyin kızıma elbise yollayın bu bana yeter

  1. PARAYA İHTİYACIN VARSA YAZ dedi ki:

   Merhaba sitede gördüm numaranı.
   Paraya ihtiyacın var mı hâlâ?

   1. havva dedi ki:

    evet paraya ihtiyacım var

 15. Döndü dedi ki:

  Merhaba
  Işitme engeli olan kızıma maddi durumumdan dolayı işitme cihazı alamıyorum. Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz.

 16. Güĺay dedi ki:

  Nakit yardima ihtiyacim var

 17. Turgay dedi ki:

  Hastayım calisamiyorum.evim.kira.yardim.istiyorum

 18. Erdinc dedi ki:

  SELAM.BEN.ERDİNC.BEN.COK.MADURUM.GİDA.GİYECEK.YARDİMİNA.İHTİYACİM.VAR.KİMSE.BANA.NAKTİ.PARA.YARDİMİ.YAPMAZ..CİNSALLAH.SESİMİ.DUYAN.OLURDA.YARDİM.YAPİLİR.YARDİMSEVERLERDEN.İSTİYORUM..ERDİNC.HAMLİ.TEL.0539.626.69.52.

 19. Kenan dedi ki:

  Merhabalar efendim benım bır sıkıntım var efendim 2 cocugum var onların ıhtıyaclarını karşılayamıyorum cok zor durumdayım efendim Allah razı ıcın yardım ıstıyorum sızlerden maddı yardım efendim borclarım var odeyemedım cok madurum efendim lutfen sesimi duymuyorum efendim Allah razı ıcın saygılar sunuyorum

 20. İpek dedi ki:

  Merhabalar efendim ben bir anneyim ve malesef evime doğru dürüst ekmek bile alamıyorum gerçekten ihtiyacım olmasaydı başvurmazdım eşimin kazancı kiraya bile zor yetiyor sizlerden yardım taleb ediyorum lütfen yardım edin..ıban ((….TR26 0000 9366 6836 3650 01… )) insan bazen evine kuru ekmek bile aldığına çok şükür ediyor şimdiden yardım edebilenden allah razı olsun

 21. havva dedi ki:

  evet paraya ihtiyacım var

 22. Sibel dedi ki:

  %52 engelli MS hastasıyım 7aylik gebeyim işsizim eşim mevsimlik işçi borçlarimiz birikmiş ödeme zorunluluğu çekiyoruz gıda kömür almakta zorlanıyoruz yardımlarınıza ihtiyacimiz var ilginizi arz ederim saygılarımla

 23. Fatma dedi ki:

  Evimiz kira borcumuz çok gecinemiyoruz yardıma ihtiyacımız var bize yardımcı olursanız çok sevinirim