POMEM Polis Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Başvuru Şartları

POMEM Polis Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Başvuru Şartları
23.03.2023
A+
A-

POMEM Polis Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Başvuru Şartları 2023 POMEM 10 bin polis alımı başvuruları hakkında merak edilenler arasında, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve kadro/kontenjan bilgilerinin olup olmadığı yer alıyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, adayların sonuçların posta veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyeceği belirtilerek, sonuçların resmi İnternet sitesi üzerinden ilan edileceği ifade edildi. Henüz kadro ve kontenjan bilgileri açıklanmamış olsa da, lisans mezunları için 2021-2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre alım yapılacağı bilinmektedir. Son olarak, TYT sınavında 150 ham puan almak için en az 45 net ve üzeri yapmak gerektiği de polis alımı şartları arasında yer almaktadır.

POMEM Polis Alımı

POMEM polis alımı nedir? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 29. dönem sınav sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Üniversite mezunu polis memuru adayı öğrenci alımı için gerçekleştirilen sınavın sonuçları, Polis Akademisi Başkanlığı’nın “www.pa.edu.tr” internet sitesinde TC kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile öğrenilebilecek.

Adaylara sınav sonuçları hakkında tebligat yapılmayacağı, sonuçların yalnızca İnternet sitesi üzerinden ilan edileceği belirtiliyor. Bu nedenle adayların sınav sonuçlarını öğrenmek için Polis Akademisi Başkanlığı’nın İnternet sitesini düzenli olarak kontrol etmeleri öneriliyor.

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 29. dönem sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte, adaylar sınav sonuçlarına göre değerlendirilecekler ve polis memuru olarak eğitim almaya hak kazanan adaylar belirlenecek. Bu süreçte adayların, sınav sonuçlarını öğrendikten sonra gerekli olan diğer işlemleri de tamamlamaları gerekecektir.

POMEM 10 Bin Polis Alımı

POMEM 10 bin polis alımı nedir? Polis Akademisi, yeni personel alımları için başvuruları 18 Mart-3 Nisan 2023 tarihleri arasında kabul edecektir. Başvuru işlemleri, mesai saatleri içinde Polis Akademisi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilebileceği gibi, posta yoluyla da yapılabilecektir. Ancak, eksik belge ile yapılan başvurular veya son başvuru tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılan müracaatlarda, başvurunun kuruma ulaştığı tarih dikkate alınacaktır. Başvuru yapacak adayların bu detaylara dikkat etmeleri gerekmektedir.

POMEM Kadro ve Kontenjan Belli Oldu Mu?

POMEM kadro ve kontenjan belli oldu mu? Cumhurbaşkanlığı, “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” adlı 119 numaralı kararnamesini 28 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayınladı. Kararname, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 bin 24 kişilik kadro tahsis etti. Bu kadrolardan bin tanesi Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez’inde görev yapacak polis memurları için ayrılmışken, diğer 9 bin kadro ise taşra teşkilatlarında çalışacak polis memurları için ayrılmıştır.

Kararname ayrıca, 1 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı, 3 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı, 3 Daire Başkan Yardımcısı ve 17 Şube Müdürü kadrosunun açıldığını da belirtmektedir. Bu alımların yapılması ile birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün personel açığına bir nebze olsun çözüm getirilmesi hedeflenmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapmak isteyen adaylar, ilgili duyuruları takip ederek, gerekli başvurularını yapabilirler.

POMEM Polis Alımı Başvurusu Ne Zaman?

POMEM polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Polis Akademisi, personel alımı başvurularının 18 Mart-3 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Başvurular, Polis Akademisi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü – Eymir Mah. 49. Sk. PK: 06834 Ankara/Gölbaşı adresine şahsen veya posta yoluyla mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. Başvuruların son tarihi 03.04.2023 saat 17:00 olarak belirlenmiştir ve bu tarihten sonra eksik belge ile veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda, gönderinin kuruma ulaştığı tarih esas alınacaktır. Başvuru koşulları ve gerekli belgelerin ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi, Polis Akademisi İnternet sitesinde yer almaktadır.

pomem polis alımı başvurusu

POMEM Polis Alımı Başvurusu

POMEM polis alımı başvurusu nasıl yapılır? Emniyet Genel Müdürlüğü, bin taşra teşkilatı için 9 bin memur kadrosu ilanı yapıldı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası gerçekleştirildi. Polis alımı başvuruları ise e-devlet şifresi ile http://www.pa.edu.tr adresinden yapılabilir. Ancak henüz başvuru kılavuzu yayımlanmadığı için detaylar belli değildir. Adayların resmi duyuruları takip etmeleri ve gerekli belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Başvuru koşulları ve diğer ayrıntılar, Polis Akademisi İnternet sitesinde yayımlanacaktır.

POMEM Polis Alımı Başvuru Şartları

POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru yapacak adaylar için ilanlarda belirtilen özel başvuru şartlarına ek olarak, genel başvuru şartlarını da sağlamaları gerekmektedir. Bu genel şartlar, Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen koşulları içermektedir.

Adayların güvenlik soruşturmasından olumsuz bir sonuç almadan, Devlet Memuru olmasına engel teşkil edecek bir durumu bulunmaksızın, başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca, erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği gereğince, başvuru yapılan unvanla Devlet Memuru olarak çalışmak ve istihdam edilecek yerde sağlık sorunu olmaması adaylar için önemli bir şarttır. Bu şartlar sağlık raporu ile belgelendirilmelidir.

Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ise giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla adayların 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Polis Alımı Kaç Kişi Alınacak?

POMEM polis alımı kaç kişi alınacak? Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Yüksek öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar ile ön lisans ve lisans programlarından mezun olanlar arasından toplam 13.000 öğrenci alımı yapacak. Bu alımlar kapsamında, 8.160 erkek ve 2.240 kadın olmak üzere toplam 10.400 lisans öğrencisi ve 800 erkek ve 1.800 kadın olmak üzere toplam 2.600 ön lisans öğrencisi alınacaktır. Alım koşulları ve gerekli belgeler hakkında bilgi, Polis Akademisi İnternet sitesinde yer almaktadır. Adayların başvuru tarihleri ve diğer detaylar için resmi duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.