İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Başvurusu
21.12.2022
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Başvurusu 2023. Maddi açıdan geçim sıkıntısı yaşayan ailelerin çocuklarına yönelik çeşitli sosyal yardımlar düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni bir projeye daha imza atarak çocuklara destek olmaya devam etmektedir. Hayat pahalılığı nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan ailelerin okuyan çocukları için beslenme çantası desteği yardımı yapılacağı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapılan açıklamada beslenme çantası desteğinin yapılacağını ve bu yardımın ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olacağı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi beslenme yardımı ile ilgili merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızın devamın yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi beslenme yardımı nedir? Enflasyonunu yükselmesi ve birçok kişinin maddi zorluk yaşaması üzerine zorluk yaşayan vatandaşlarına destek olmak amacıyla birçok sosyal destek projesi başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocuğu okula giden aileler için de beslenme yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in Twitter hesabında paylaşmış olduğu gönderide yer alan açıklama şu şekildedir; “Mevcut ekonomik şartlar ve hayat pahalılığından en çok çocuklarımız etkileniyor. Çocuklarımızın beslenmesine destek için yıl başından itibaren 50 bin öğrencimize beslenme çantası desteğini başlatıyoruz. Çocuklarımıza desteğimizi arttırmak için Bereket Hareketi’ne katılın”

Başvuru şartlarına dair detaylar henüz paylaşılmamış olsa da desteğin sadece ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yapılacağı belirtilmişti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi beslenme yardımı kimlere verilir? Beslenme yardımı almak isteyen kişiler yardımın kimlere verileceğini, beslenme yardımının kimler için geçerliği olduğunu merak etmektedirler. Besleme yardımından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını karşılıyor olması ve yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında olması gerekmektedir.

Başvuru şartları ve başvurudan yararlanabilecek aileler henüz belirlenmemiş olup yardımın 2023 Ocak itibariyle başlayacağı için yılbaşından önce başvuru şartları ve başvuru kanalının belirtileceği beklenmektedir.

Ayrıca beslenme yardımından yalnızca ilkokul ve ortaokul çocuklarının yararlanabileceği bilinmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi beslenme yardımı nasıl alınır? Beslenme yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru şartlarını karşılamaları halinde başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunmaları gerekir. Başvuru işleminin nasıl yapılacağı ve başvuru tarihi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamakla beraber başvuru işlemlerinin e-Devlet sistemi üzerinden ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabileceği beklenmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok sosyal yardıma e-Devlet sistemi üzerinden ve İzmir belediyesinin internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Beslenme yardımı da aynı şekilde online başvuru kanalları üzerinden yapılabilmesi beklenmektedir.

izmir büyükşehir belediyesi beslenme yardımı başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Beslenme Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrencilere yönelik beslenme yardımı projesi başlattı. 2023 Ocak tarihi itibariyle geçerli olacak beslenme yardımından ilkokul ve ortaokul çocuklarının yararlanabileceği

belirtildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sayın SOYER, besleme yardımı ile ilgili “Cumhuriyetin 100. yılına karanlık bir tabloyla giriyoruz. Artık çocuklarımızın temel gıda maddelerine, proteinli besinlere, meyveye erişimi de gittikçe kısıtlı bir hale gelmeye başladı. Toplumun içinde bulunduğu bu yakıcı yoksullaşma hali her türlü desteğin sadece önemli değil yaşamsal olduğunu bize gösteriyor. Çocuklarımız için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi. Açıklamalarında bulundu.

Bu bağlamda ilkokul ve ortaokul öğrencileri için beslenme çantası yardımı yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Beslenme Yardımı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi beslenme yardımı başvuru formu nedir? İlkokul ve ortaokul öğrencilerine verilecek olan beslenme yardımından yararlanmak isteyen velilerin başvuru formunu doldurarak başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir. Başvuru formuna belediyenin internet sitesi üzerinden ulaşabilmek mümkün olacaktır.

Şu an için başvuru tarihlerinin ve başvuru kanallarının belli olmaması nedeniyle başvuru formuna ulaşabilmek mümkün değildir. Başvuru tarihleri açıklandıktan sonra başvuru formuna belediyenin internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.