Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?
10.05.2022
A+
A-

Patates soğan yardım başvurusu nasıl yapılır? Patates soğan yardım başvurusu yapan vatandaşların başvurularının onaylanması ardından, patates ve soğanlar vatandaşın adresine kadar götürülerek teslimi yapılmaktadır. Tarım Mahsulleri Ofisi tarafından alım yapılan patates ve soğanlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar da ücretsiz bir şekilde patates ve soğan yardımlarından yararlanabilirler. Patates ve soğan yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarını bulunduğu mahalle muhtarlıklarına giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına bizzat giderek de başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde verilen patates ve soğan yardımları belirli şartlar altında belirlenen kişilere verilir. Patates soğan yardımından öncelikli olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından düzenli bir şekilde yardım alan vatandaşlar faydalanacakladır. Patates soğan yardımından yararlanacak diğer vatandaşlar ise aşağıdaki gibidir;

 • Herhangi bir sigortalı işte çalışmayan kişiler
 • Maddi yetersizlikten dolayı ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlar
 • Yaşlı ve kimsesiz kişiler
 • Bakıma muhtaç ve hasta kişiler
 • Engelli vatandaşlar bu yardımlardan yararlanabileceklerdir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları, E-Devlet sistemi veya mahalle muhtarlıkları aracılığı ile patates soğan yardımında bulunacak vatandaşlar ilgili kurum veya sistem tarafından verilen başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlayan vatandaşların başvuruları değerlendirme aşamasına alınır. Başvuru üzerine yanlış bilginin verilmesi veya eksik bir şekilde tamamlanması halinde başvuruları direkt olarak reddedilir. Bu nedenle başvuru formunu doldururken doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Başvuru formu üzerinde yer alan, başvuru sahibinin adı soyadı, adres bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri, gelir-gider bilgileri gibi bilgilerin doldurulması gerekir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Sorgulama

Patates soğan yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvurularını sorgulayarak hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvurularını tamamlayan

vatandaşlar, başvurularını aynı vakfa ait telefon numarası üzerinden iletişime geçerek veya vakfa bizzat giderek başvuru sorgulama işlemlerini tamamlayabilirler.

Patates Soğan Yardımı Nereden Alınır?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar patates ve soğan yardımı başvurularının nasıl yapıldığını, yardımın nereden alındığını gibi soruları merak edebiliyorlar. Patates ve soğan yardımı başvuruları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurularını tamamlayan vatandaşların başvurularının onaylanması halinde yardımlar vatandaşların ev adreslerine kadar gönderilmektedir.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Gerekli Evraklar

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru sırasında ilgili müdürlüğe gerekli evrakları teslim etmeleri gerekir. Patates soğan yardımı başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 •  SSK dökümü
 •  Başvuru sahibinin nüfus cüdanı kimlik fotokopisi ve aslı
 • Nüfus döküm belgesi
 •  Adli sicil kayıt belgesi ve fakirlik belgesi istenmektedir.

Bu evraklar ilgili belediyeye ve kuruma göre değişiklik gösterebilir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer yol ise telefon numarası üzerinden ilgili kurum ile iletişime geçerek başvuruda bulunulabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarının bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ile iletişime geçebilir ve başvuruda bulunabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardım başvurusu ile vatandaşlar ücretsiz bir şekilde patates soğan yardımlarından yararlanabilirler. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, dar gelirli vatandaşlar için patates soğan yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Mersin il belediyesine ait numara üzerinden iletişim kurabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/aspb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linki üzerinden E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçim zorluğu yaşayan dar gelirli vatandaşlar için patates soğan yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar ile destek veriyor. Ankara il sınırları içerisinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin patates soğan yardımına başvuruda bulunabilirler.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 0312 418 66 62 numaralı çağrı merkezini arayarak patates soğan yardımı ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca Ankara Mavi Masa iletişim numarası üzerinden de patates soğan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için 153 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Patates Soğan Yardım Başvurusu E Devlet

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını kolay bir şekilde E-Devlet sistemi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. E-Devlet sistemi üzerinden patates soğan yardım başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın.
 • Ardından E-Devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada başvuru formunu doldurun.

patates soğan yardımı başvurusu nasıl yapılır

SYDV Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaymakamlık binalarında hizmet vermektedir. SYDV aracılığı ile patates soğan yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarının bulunduğu yerdeki kaymakamlık binalarına giderek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ilgili müdürlükleri araççılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli bir şekilde sosyal yardım alan vatandaşlar herhangi bir başvuru yapmalarına gerek kalmadan ücretsiz bir şekilde patates soğan yardımı alabilirler.

Kaymakamlık Patates Soğan Yardım Başvurusu

Kaymakamlıklara giderek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar bölgelerinde hizmet veren kaymakamlık binalarına bizzat gitmeleri ve kaymakamlık binasında hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmaları gerekir.

İBB Patates Soğan Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı, yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşla için verilen sosyal yardımlardan biridir. İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden ve muhtaç durumda olan vatandaşlar İBB patates soğan yardımı başvurusunda bulunarak ücretsiz bir şekilde patates soğan alabilirler.

Başvuruda bulunmak için vatandaşların bulundukları ilçe kaymakamlıklarına giderek kaymakamlık binasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme link üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarım Bakanlığı Patates Soğan Yardımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli patates ve kuru soğanın stok artışının önüne geçmek amacıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz bir şekilde patates ve kuru soğan dağıtımının yapılacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı üreticilerin elinde kalan ve stokları yapılan patates ve kuru soğanların üreticiden satın alınarak ihtiyaç sahiplerinde ücretsiz bir şekilde dağıtılacağını söyledi.

Bu kararın ardından Niğde ve Nevşehir başta olmak üzere patates ve kuru soğanın üretimi yapılan illerdeki üreteciler ile anlaşma yapılarak ürünler toplanmaya başlandı. Toplanan ürünler ilk olarak Adalar, Kartal, Ataşehir, Sancaktepe, Pendik, Tuzla ve Ümraniye de bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Patates soğan yardımına başvuruda bulunabilir ve şartlara uygun görülmeniz halinde yardımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üreticilerden alınan patates ve kuru soğanları ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması amacıyla ilgili il belediyelerine göndermeye başlandı. Ücretsiz dağıtılan patates ve soğanlar her yıl üreticinin elinde kalan veya stoklanan ürün miktarı kadar ürünler dağıtılmaktadır. Bu nedenle her yıl farklı kiloda patates ve soğanlar dağıtılıyor.

İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılan patates ve soğanlar için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurularınızı E-Devlet sistemi üzerinden veya başvurunuzu yaptığınız vakıftan sorgulayabilirsiniz.

3.4/5 - (7 OY)
Yorumlar

 1. Afife Dağdelen dedi ki:

  Patates ve soğan için başvurdum lütfen bize yardımcı olun artık birşey alamıyorum lütfen bize yardımcı olun lütfen

 2. Çiğdem dedi ki:

  Durumum yok banada patates soğan verir misiniz

 3. Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım yeni havale geçirdim hastane de 3 gündür yatıyorum dum kurban bayramı 1 ci günü hastaneden taburcu oldum sizlerden aile ihtiyaç var. 2tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında küçük çocuk 1.5 yaşında mahallemizde hiçbir bakkal yok gıda sebze-meyve soğan ve patates yardım etmenizi istiyorum.

 4. Gülbeyaz çöpoğlu dedi ki:

  İki çocuk annesi 1 yaşında bir kızın 4 yaşında bir kızın daha var çocuklarının babasından ayrılıyor kirada oturuyorum patates soğan yardımı talebinde bulunuyorum lütfen

 5. Emine dedi ki:

  Bizim de durumumuz yok yardımcı olur musunuz

 6. Çiçek Narman dedi ki:

  Ben Çiçek Narman 3çocuğum var eşim inşaatan düştü ayağını kırdı çalışamıyor topalıyor kiram 750 tl doğal gaz su faturası derken evimin ve çocuklarımin ihtiyaçlarını karşılaşamıyoruz lütfen banada yardım edin Allah rizasi için

 7. Gülşah dedi ki:

  Ben 4 çocuk annesiyim eşinden ayrılıyor kiracıyım iki çocuğum okula gidiyor Ben hastayım kronik hastalığım var nefes aldığım var Üstelik anj olacağım Maddi durumum olmadığı için Anjiyo olamıyorum şu faturaları elektrik faturaları her biri 3 tane birikmişse ödeyemedim iki çocuğum okula gidiyor Onların listesini alamadım bile

 8. Hacire Coşkun dedi ki:

  4 tane kızım var evim kira eşim beni 4 cocuğumla yaşam savaşı veriyorum sesimi cok duyurmaya calışıyorum ama gercekten cok zordayım yaaa kimse bana yardım etmiyor

 9. Rahime dedi ki:

  Bende yardım almak istıyorum madı durumum hic yok

  1. Kader dedi ki:

   Bende yardım istiyorum benim 5 çocuğum var hiç bir gelirim yok

 10. Cafer+akyol dedi ki:

  Hiçbir gelirim yok bende patates soğan talebinden bulunmak istiyorum

 11. Bedirye dedi ki:

  7 kişilik bir aileyiz kirdayim eşim çalışmıyor

 12. Hatice kurt dedi ki:

  Maddi desek den yararlanmak işdiyorum

 13. Murat adali dedi ki:

  patetes ve sığan yardımı istiyuruz