Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
01.04.2023
A+
A-

Patates soğan yardım başvurusu nasıl yapılır? Patates soğan yardım başvurusu yapan vatandaşların başvurularının onaylanması ardından, patates ve soğanlar vatandaşın adresine kadar götürülerek teslimi yapılmaktadır. Tarım Mahsulleri Ofisi tarafından alım yapılan patates ve soğanlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar da ücretsiz bir şekilde patates ve soğan yardımlarından yararlanabilirler. Patates ve soğan yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarını bulunduğu mahalle muhtarlıklarına giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına bizzat giderek de başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde verilen patates ve soğan yardımları belirli şartlar altında belirlenen kişilere verilir. Patates soğan yardımından öncelikli olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından düzenli bir şekilde yardım alan vatandaşlar faydalanacakladır. Patates soğan yardımından yararlanacak diğer vatandaşlar ise aşağıdaki gibidir;

 • Herhangi bir sigortalı işte çalışmayan kişiler
 • Maddi yetersizlikten dolayı ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlar
 • Yaşlı ve kimsesiz kişiler
 • Bakıma muhtaç ve hasta kişiler
 • Engelli vatandaşlar bu yardımlardan yararlanabileceklerdir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları, E-Devlet sistemi veya mahalle muhtarlıkları aracılığı ile patates soğan yardımında bulunacak vatandaşlar ilgili kurum veya sistem tarafından verilen başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlayan vatandaşların başvuruları değerlendirme aşamasına alınır. Başvuru üzerine yanlış bilginin verilmesi veya eksik bir şekilde tamamlanması halinde başvuruları direkt olarak reddedilir. Bu nedenle başvuru formunu doldururken doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Başvuru formu üzerinde yer alan, başvuru sahibinin adı soyadı, adres bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri, gelir-gider bilgileri gibi bilgilerin doldurulması gerekir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Sorgulama

Patates soğan yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvurularını sorgulayarak hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvurularını tamamlayan

vatandaşlar, başvurularını aynı vakfa ait telefon numarası üzerinden iletişime geçerek veya vakfa bizzat giderek başvuru sorgulama işlemlerini tamamlayabilirler.

Patates Soğan Yardımı Nereden Alınır?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar patates ve soğan yardımı başvurularının nasıl yapıldığını, yardımın nereden alındığını gibi soruları merak edebiliyorlar. Patates ve soğan yardımı başvuruları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurularını tamamlayan vatandaşların başvurularının onaylanması halinde yardımlar vatandaşların ev adreslerine kadar gönderilmektedir.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Gerekli Evraklar

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru sırasında ilgili müdürlüğe gerekli evrakları teslim etmeleri gerekir. Patates soğan yardımı başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 •  SSK dökümü
 •  Başvuru sahibinin nüfus cüdanı kimlik fotokopisi ve aslı
 • Nüfus döküm belgesi
 •  Adli sicil kayıt belgesi ve fakirlik belgesi istenmektedir.

Bu evraklar ilgili belediyeye ve kuruma göre değişiklik gösterebilir.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer yol ise telefon numarası üzerinden ilgili kurum ile iletişime geçerek başvuruda bulunulabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarının bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ile iletişime geçebilir ve başvuruda bulunabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardım başvurusu ile vatandaşlar ücretsiz bir şekilde patates soğan yardımlarından yararlanabilirler. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, dar gelirli vatandaşlar için patates soğan yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Mersin il belediyesine ait numara üzerinden iletişim kurabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/aspb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linki üzerinden E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçim zorluğu yaşayan dar gelirli vatandaşlar için patates soğan yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar ile destek veriyor. Ankara il sınırları içerisinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin patates soğan yardımına başvuruda bulunabilirler.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 0312 418 66 62 numaralı çağrı merkezini arayarak patates soğan yardımı ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca Ankara Mavi Masa iletişim numarası üzerinden de patates soğan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için 153 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Patates Soğan Yardım Başvurusu E Devlet

Patates soğan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını kolay bir şekilde E-Devlet sistemi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. E-Devlet sistemi üzerinden patates soğan yardım başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın.
 • Ardından E-Devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada başvuru formunu doldurun.

patates soğan yardımı başvurusu nasıl yapılır

SYDV Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaymakamlık binalarında hizmet vermektedir. SYDV aracılığı ile patates soğan yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ikametgahlarının bulunduğu yerdeki kaymakamlık binalarına giderek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ilgili müdürlükleri araççılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli bir şekilde sosyal yardım alan vatandaşlar herhangi bir başvuru yapmalarına gerek kalmadan ücretsiz bir şekilde patates soğan yardımı alabilirler.

Kaymakamlık Patates Soğan Yardım Başvurusu

Kaymakamlıklara giderek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar bölgelerinde hizmet veren kaymakamlık binalarına bizzat gitmeleri ve kaymakamlık binasında hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmaları gerekir.

İBB Patates Soğan Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı, yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşla için verilen sosyal yardımlardan biridir. İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden ve muhtaç durumda olan vatandaşlar İBB patates soğan yardımı başvurusunda bulunarak ücretsiz bir şekilde patates soğan alabilirler.

Başvuruda bulunmak için vatandaşların bulundukları ilçe kaymakamlıklarına giderek kaymakamlık binasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme link üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Üsküdar Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Üsküdar Belediyesi patates-soğan yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Üsküdar Belediyesi resmi web sitesine gidin.
 • Ana sayfada “Hizmetler” sekmesine tıklayın ve ardından “Sosyal Yardım” seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada “Patates-Soğan Yardımı” başlığını bulun ve “Başvuru Formu” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra, size verilen başvuru takip numarasını kaydedin ve başvurunuzun durumunu takip edin.

Ayrıca, başvuru yapmak için Üsküdar Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ne de başvurabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Üsküdar Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Mamak Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Mamak Belediyesi yardımlarından bir taneside patates soğan yardımıdır. Mamak Belediyesi patates-soğan yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Mamak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü arayarak veya ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri hakkında size gerekli bilgileri vereceklerdir.
 • Başvuru için gerekli belgeleri hazırlayın. Genellikle nüfus cüzdanı, gelir beyanı gibi belgeler talep edilir.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri teslim edin.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra, size verilen başvuru takip numarasını kaydedin ve başvurunuzun durumunu takip edin.
 • Başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi almak için Mamak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Tarım Bakanlığı Patates Soğan Yardımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli patates ve kuru soğanın stok artışının önüne geçmek amacıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz bir şekilde patates ve kuru soğan dağıtımının yapılacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı üreticilerin elinde kalan ve stokları yapılan patates ve kuru soğanların üreticiden satın alınarak ihtiyaç sahiplerinde ücretsiz bir şekilde dağıtılacağını söyledi.

Bu kararın ardından Niğde ve Nevşehir başta olmak üzere patates ve kuru soğanın üretimi yapılan illerdeki üreteciler ile anlaşma yapılarak ürünler toplanmaya başlandı. Toplanan ürünler ilk olarak Adalar, Kartal, Ataşehir, Sancaktepe, Pendik, Tuzla ve Ümraniye de bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Patates soğan yardımına başvuruda bulunabilir ve şartlara uygun görülmeniz halinde yardımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üreticilerden alınan patates ve kuru soğanları ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması amacıyla ilgili il belediyelerine göndermeye başlandı. Ücretsiz dağıtılan patates ve soğanlar her yıl üreticinin elinde kalan veya stoklanan ürün miktarı kadar ürünler dağıtılmaktadır. Bu nedenle her yıl farklı kiloda patates ve soğanlar dağıtılıyor.

İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılan patates ve soğanlar için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurularınızı E-Devlet sistemi üzerinden veya başvurunuzu yaptığınız vakıftan sorgulayabilirsiniz.