İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
13.04.2023
A+
A-

İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? İş bankası sms ile kredi kartı başvurusu yapılır mı?  Günümüzde artık kredi kartı sahibi olmayan kişi nerede ise yok gibidir. Ama kişiler kredi kartına başvuru yapmadan önce mutlaka kendileri  için en avantajlı olan kredi kartına başvurmanız önerilir. Çünkü her bankanın verdiği kredi kartı limitleri ve avantajları farklıdır. Dolayısı ile ilk olarak sizler için en uygun olan kredi kartı başvurusu yapmanız daha doğru olacaktır. 

Kredi kartı avantajları bakımından en zengin olan bankalardan biri ise kesinlikle iş bankası olarak bilinir. Çünkü iş bankasından alınacak olan kredi kartlarının avantajları oldukça fazladır. İnternet alış verişlerinizde ve mağaza alış verişlerinizde iş bankasının kredi kartlarından en uygun şekilde faydalanabilirsiniz. Bu nedenle sizler için bu yazımızda, iş bankası kredi kartı başvurusu hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Sizler de yazımızı sonuna kadar okuyarak, iş bankası sms kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz.

İş Bankası  Kredi Kartı

Cumhuriyetin ilk bankalarından olan İş bankası ile kredi kartı kullanmak pek çok kişi için oldukça avantajlıdır. Bu nedenle kişiler her hangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmadan önce İş bankası kredi kartları hakkında bilgi almak istemektedirler. Çünkü İş bankası maximum üyesi olan iş yerlerinde önemli ölçülerde indirimler yaptığı gibi yine ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır. Hal böyle olunca artık pek çok kişi başvurularında İş bankası hakkında bilgi alarak avantajlardan faydalanmak istemektedirler. İş bankası kredi kartları için şubeye giderek, sms ile veya online olarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İş bankası kredi kartları

 • Maximum Kart başvurusu
 • Maximum Gold Kart başvurusu
 • Maximum Platinum Kart başvurusu
 • İş’te Üniversiteli başvurusu (Aidatlı / Aidatsız)
 • Maximum TEMA kart başvurusu

Maddi durumunuza göre bu kredi kartlarından birine başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede her zaman harcamalarınızı kendi bütçenize göre ayarlama durumunuz da olacaktır.

İş Bankası Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası kredi kartı almak isteyen kişiler gelir durumlarına göre ve aldıkları aylık ücretlere göre başvurularını şubelerden tamamlayabilirler. Bunun için ilk olarak kendi bölgenize en yakın İş bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Şubeye gittiğinizde sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak şubeye sunduğunuzda sizler için detaylı bir araştırma yapılır. Araştırmalar diğer bankalarla olan finansal ilişkileriniz ile ve gelir düzeyiniz ile alakalıdır. Eğer her hangi bir bankada olumuz bir durumunuz varsa bu konuda İş bankası sizlere kredi kartı vermeyecektir. Yine gelir durumunuz için bir araştırma yapılır. Çalıştığınız süre ve aldığınız net maaş araştırılır. Eğer uygun görülürseniz, istediğiniz kredi kartı sizlere verilecektir.

Şubelerden başvuru yapabileceğiniz gibi İş bankası ATM ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. 

İş Bankası İnternet Şube Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların dijitali daha aktif bir şekilde kullanması ile beraber, artık pek çok işlem şubeye gitmeden internet ortamında rahatlıkla yapılabiliyor. Bu nedenle İş bankası kredi kartı başvurularınızı yapacağınızda şubelere gitmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde internet sayfasında yer alan forma doldurmanız yeterli olacaktır. Bu sayede yorulmadan ve çok fazla zaman harcamadan İş bankası internet şubesi üzerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem ise isbank.com.tr adresine giriş yaparak ilgili menü üzerinden kredi kartı başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Sayfada açılan seçeneklerde kredi kartı bilgileri ve isimleri de yer almaktadır. Dolayısı ile bu bilgiler ışığında dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

www.isbank.com.tr adresine giriş yaparak, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İş Bankası Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası üzerinden kredi kartı almak istediğinizde vakit ayırıp şubelere gitmenize gerek yoktur. Başvurularınızı direk telefonlarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Elbette bunun için de yapmanız gereken bir takım işlemler mevcuttur. İlk olarak telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne girmeniz gerekir. Akabinde, MAXIMUM  yazdıktan sonra boşluk bırakarak, tc kimlik numaranızı da yazdıktan sonra 4402 telefon numarasına sms göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuz incelendikten sonra yine tarafınıza bilgilendirme mesajı gelecektir.

İş Bankası Online Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası online olarak başvurularını yapabilirler. Online başvuru için iş bankasının resmi web sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bunun yanında eğer iş bankası müşterisi iseniz, cep şubelerine giriş yaparak ta başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Cep şubelerinden online başvurular diğer başvuru kanallarına göre daha kolay ve daha pratiktir. İş bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılı? Konusunda sizlere tüm detayları sunduk.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası telefon bankacılığı kullanarak da kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numarasını arayarak da şubeye gitmeden başvuruda bulunabilirsiniz. Arama gerçekleştikten sonra sesli yanıt sistemine bağlanacaksınız ve size işlem yapabilmeniz için menü listelenecektir. Burada gerekli tuşlamaları yaparak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz İsterseniz sadece ‘0’ sıfırı tuşlayarak da müşteri temsilcisine bağlanabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sizinle İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapacağınızı anlattık. İş Bankası’nın sunduğu kredi kartlarından herhangi birine şartları sağlamanız durumunda başvurabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce aylık net gelirinizi belirlemeniz de fayda var. Böylece daha yüksek limite sahip kredi kartı alabilirsiniz.

İş bankasından kredi kartı nasıl alınır?

Hayatı maksimumda yaşatacak Maximum Kart‘a sahip olmak için, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden, Bankamatiklerimizden ya da size en yakın İş Bankası Şubesi’nden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş bankası SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Maximum Aidatsız Kart‘a Şubelerimiz aracılığıyla ya da AİDATSIZ yazıp boşluk bırakıp TCKN’nizi yazarak 4402’ye SMS ileterek başvurabilirsiniz. Kredi Kartı Başvurunuz kapsamında, Türkiye İş Bankası A.Ş.

İş bankası kredi kartı başvurusu için ne gerekli?

İş Bankası kredi kartı başvurusunda kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport yeterlidir.
İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
 • ücretli çalışan için maaş bordrosu veya e-Devlet SGK dökümü
 • serbest meslek sahipleri için gelir vergisi levhası
 • emekliler için emekli maaşını gösterir belge.

İşsiz biri kredi kartı alabilir mi?

Sigortalı bir işte çalışmayan veya yan gelir sahibi olmayan kişilerin alabileceği kredi kartı limiti ilgili mevzuata göre en fazla 1000 TL’dir. Bu limit ev hanımı, öğrenci gibi tüm gelirleri tespit edilemeyen veya olmayan gruplar için de geçerlidir.

İş Bankası kredi kartı nerede?

Tüketiciler kredi başvurusu sonrasında kendilerine teslim edilen referans kodu ya da form numarasıyla İş Bankası şubeleri ya da İş Bankası çağrı merkezi üzerinden kredi başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenebilir. İş Bankası çağrı merkezinin numarası 0850 724 0 724’dür.

İş bankası kredi kartı hangisi?

 • Maximum Kart. Alışveriş keyfini ve hayatı maksimumda yaşamak isteyenlerin kartı: Maximum Kart!
 • Maximum Gold Kart. Tüm harcamalarınızı TL üzerinden izlemenize olanak sağlayan ayrıcalıklı kredi kartı.
 • Maximum Platinum Kart.
 • Maximum Aidatsız Kart.
 • Maximum TEMA Kart.
 • Maximum Genç …
 • Maximum Pati Kart.

İş bankası kredi kartı borcumu nasıl öğrenebilirim?

Hesap özetinizin elinize geçmemesi halinde, Şubelerimizden, 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemiz, İnternet Şubemiz, İşCep, Maximum Mobil ve Bankamatik cihazlarımız aracılığı ile hesap özeti borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Maximum Kart Başvuru nasıl yapılır?

18 yaşından büyük iseniz; Müşteri olmak için size en yakın Şubemize gitmeniz ya da İşCep ve www.isbank.com.tr ‘de yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” uygulamasından başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

İş bankası kredi kartı limiti ne kadar?

Gold kartınızı yalnızca 8.000 TL’ye kadar, klasik kartınızı limit aşımı uygulaması dışında 5.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz. Gold kartınızın 8.000 TL’lik limiti bittiğinde bundan sonraki işlemlerinizi 5.000 TL’lik limiti olan klasik kartınızla yapmanız gerekmektedir.

İş bankası banka kartı başvurusu nasıl yapılır?

İş Bankası Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılırİş Bankası banka kartı almak için öncelikle vadesiz bir mevduat hesabı açmanız gerekiyor. Bunun ardından İş Bankası hesap açma sürecini tamamladığınızda, vadesiz hesabınıza bağlı bir banka kartı otomatik olarak basılıp adresinize gönderiliyor.

Kredi kartı başvurusu>>>>