İBB Faizsiz Kredi Başvurusu, İstanbulkart 2500 Lira Faizsiz Kredi

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu, İstanbulkart 2500 Lira Faizsiz Kredi
20.06.2022
A+
A-

İBB faizsiz kredi başvurusu ve sorgulama. İBB tarafından vatandaşlara faizsiz kredi imkanı sunulmuştur. Peki İBB faizsiz kredi başvurusunu kimler yapabilir? İBB faizsiz krediden kimler yararlanabilir? Detaylar ve daha fazlası yazımızda.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) birçok proje ile vatandaşlara destek vermeye devam etmektedir. İBB tarafından gerçekleştirilen projelerden biri de kredi imkanıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar için faizsiz kredi imkanını hayata geçirdi.

“Destek Avans” proje kapsamında İBB 2500 TL’ye varan destek kredisi verecektir. Destek kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr linkine tıklayarak başvurularını yapabilirler. Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek faizsiz destek kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 •  Açılan sayfada başvuru formu karşınıza çıkacaktır.
 •  Başvuru formunu doğru ve güncel bilgilerinizi ile doldurun.
 •  Başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıda yer alan “Başvuru Yap” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu Kimler Yapabilir?

İBB Faizsiz kredi başvurusu, dar gelirli aileler için oluşturulmuş faizsiz destek türüdür. Faizsiz kredi yalnızca dar gelirli aileler için verileceği için geliri yüksek olan kişiler bu krediden yararlanamayacaklar. İBB faizsiz kredi başvurusu yalnızca İstanbul kart ve 18 yaşından büyük olan kişilere verilmektedir.

Bu şartlara uyan vatandaşlar başvuru ekranı üzerinden başvuruda bulunarak kredi yardımından yararlanabileceklerdir.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçim zorluğu yaşayan İstanbullu aileler için “Destek Avans” projesini başlattı. Destek avans projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara 0 faiz ile destek kredisi verilmektedir. Ödeme kolaylığı sağlanan ve 0 faiz olan destek kredisine başvuruda bulunarak kredi almaya hak kazanabilirsiniz.

İBB Faizsiz kredisi yalnızca belirli şartlar altında belirli kişilere verilmektedir. Belirlenen şartlara uyan vatandaşlar başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler. Bu aşamada vatandaşlardan yalnızca İstanbul karta sahip olmaları istenmektedir. Vatandaşlar ek bir belge istenmemektedir. İstanbul Karta sahip olan vatandaşlar faizsiz destek kredisine başvuruda bulunabilirler.

İBB Faizsiz Kredi Başvuru Formu

İBB Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuruda bulunmaları için öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formuna https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr/adim-1 linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinde yer alan bölümleri doldurduktan sonra başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

İBB Faizsiz kredi başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler şu şekildedir;

 •  Başvuru sahibinin adı ve soyadı
 •  Başvuru sahibine ait telefon numarası gibi iletişim bilgileri
 •  Adres bilgileri
 •  T.C kimlik bilgileri
 •  Hane bilgileri ve iş durumu gibi bölümler yer almaktadır.

İBB Faizsiz Kredi Başvuru Sorgulama

İBB Faizsiz kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak isteyebiliyorlar. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra online olarak başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilmeniz mümkündür. Kredi başvurusu yaptıktan sonra genel olarak başvurular birkaç dakika içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazen çeşitli nedenlerden dolayı bu süre birkaç güne kadar uzayabiliyor. Bu noktada vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğunu öğrenmek isteyebiliyorlar.

Başvuru işleminizi gerçekleştirdikten sonra birkaç saat beklemenizi tavsiye ediyoruz. Birkaç saat bekledikten sonra başvurunuz olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanmadıysa online olarak veya İBB iletişim hattını arayarak başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ibb faizsiz kredi başvurusu

İstanbulkart Destek Avans Nedir?

İstanbulkart Destek avans projesi DenizBank iş birliği ile hayata geçirilen bir projedir. Destek Avans projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar 2500 TL ye varan faizsiz destek kredisi alabilme imkanına sahiptirler. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için verilen destek kredisini 0 faizli olmasının yanı sıra ödeme kolaylığı da projeye olan ilgiyi arttırmaktadır.

Aylık yalnızca 100 TL ile 200 TL arasında değişmekte olan taksitler ile geri ödeme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşlar 0 faiz ile alabilecekleri kredi desteğini kolay bir şekilde geri ödeyebilecekler.

İBB Destek Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Destek avans başvurusu yapmak için öncelikle bazı şartları karşılamanız gerekmektedir. Bu şartları karşılayan vatandaşlar online olarak kolay bir şekilde destek avans başvurusunda bulunabilirler. İBB Destek avans başvurusu yalnızca belirli şartlar altında belirli kişilere verilmektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce başvuru şartlarına uyup uymadığını kontrol etmelisiniz.

İBB Destek avans başvurusu için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir;

 •  İBB Destek avans başvurusu için öncelikle İstanbul Kart sahibi olmanız gerekmektedir.
 •  İstanbul kartına sahip olan vatandaşlar kartlarını kişiselleştirmeleri gerekir. Bunun için https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ linkine tıklayarak açılan sayfada kartınızı kişiselleştirebilirsiniz. · Kişiselleştirme işleminizi yaptıktan sonra https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr/adim-1 linkine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşın.
 •  Açılan sayfada yer alan başvuru formunu doldurun ve “Başvuruyu Tamamla” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayın.

İBB 1200 TL Kredi Başvurusu

Destek Avans” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1200 TL’ye vatanda destek kredisi verilecektir. 1200 TL destek kredisi başvuruları https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr adresinden yapılacaktır. İlgili linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Destek avans projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan destek kredisi 12 aya kadar vade ile 1200 TL’ye varan nakit desteği alabileceklerdir. Vatandaşlar Deniz Bank’ın değerlendirmesi sonucunda nakit desteği alıp alamayacaklarını öğrenebilecekler. Destek avans projesi için vatandaşların İstanbul kartına sahip olmaları gerekir. Ayrıca vatandaşların bankanın müşterisi olup olmamalarına bakılmaksızın destek kredisinden yararlanabilecekler.

İBB Faizsiz 2500 TL Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Deniz Bank arasında yapılan anlaşma neticesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 2500 TL’ye varan faizsiz destek kredisi verilecektir. İstanbul kartına sahip olan vatandaşlar 2500 TL’ye varan destek kredisinden yararlanabilecekler. İBB Destek kredisi başvurusu istanbulkart.com.tr veya https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr adresi üzerinden yapılacaktır. İBB faizsiz 2500 TL başvuruları, başvuru yapan vatandaşın cep telefon numarası ve T.C kimlik numarası ile yapılacaktır. Başvuru sonuçları ise SMS yolu ile bildirilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.