AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu

AK Parti sosyal yardımlarındaki kararlılığını sürdürerek vatandaşlarının yanında olmaya devam etmektedir. AK Parti sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru formu üzerinden başvuru yaparak yararlanabilirsiniz.

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu

AK Parti her yıl olduğu gibi bu yılda yardıma muhtaç kişilerin gıda, elektrik, ısınma ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardımlar ile muhtaç kişilere destek vermektedir. AK Parti tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardımlar; maddi yardım, gıda yardımı, yakacak yardımı ve erzak yardımı olmak üzere birçok konuda sosyal yardım yapılmaktadır.

AK parti tarafından yapılan sosyal yardımlar içerisinde en çok merak edilen sosyal yardım maddi yardım olmuştur. AK Parti maddi yadım ile ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini amaçlamıştır. Maddi yardım miktarı her yıl ülkenin alım gücüne bağlı olarak farklılık gösterebiliyor.

AK Parti maddi yardımı gibi sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sosyal yardım başvuru formu aracılığı ile erzak yardımı, maddi yardım ve yakacak yardımı gibi sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal yardımlara yapılacak olan başvurular için başvuru formunun tamamlanmasından ardından başvurular sıraya alınır. Ardından her bir başvuru sahibinin başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğu bilgiler ile gerçek bilgileri kıyaslanır ve uygun görülmesi halinde ihtiyaç sahibi vatandaşın başvurusu onaylanarak yardım yapılır.

Başvuru formu üzerinde yer alacak bilgiler kontrol edileceği için mutlaka vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olun.

Başvuru formu için AK Parti iletişim merkezini arayabilirsiniz (444 25 44) veya AK Parti resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler genel olarak şu şekildedir;

 •  Başvuru sahibinin adı ve soyadı
 •  Başvuru türü
 •  Eğitim türü
 •  Başvuru sahibinin ikametgah bilgileri
 •  Başvuru sahibinin mesleği
 •  Başvuru sahibinin cinsiyeti
 •  Başvuru sahibine ait telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri
 •  Başvuru sahibinin doğum tarihi
 •  Han gelir bilgisi
 •  Sağlık güvencesi (var ise mevcut olanı girin. Yok ise boş bırakın.)
 •  Hanede yaşayan kişi sayısı
 •  Son olarak mesaj bölümünü doldurmanız gerekir.

Tüm bilgileri girdikten sonra “Ben Robot Değilim” butonuna basarak onaylama işlemini yapın. Ardından “Gönder” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ak parti yardımları

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

AK Parti sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarını başvurularını tamamlamaları için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Başvuru yöntemleri arasından herhangi bir yöntemi seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu yapmak için AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına bizzat giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarına gitmenin yanı sıra AK Parti resmi internet sitesi üzerinden de sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan sayfada başvuru formunu doldurduktan sonra “Başvuru Yap” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardımlara başvuruda bulunmanın bir diğer yolu ise AK Parti iletişim merkezi ile iletişime geçerek başvuru yapılabilmektedir. AK Parti iletişim merkezi ile iletişime geçmek için 444 25 44 numaralı hattı arayabilirsiniz.

AK Parti Diğer Yardımları

AK Parti zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir. Yaşlı, engelli veya çalışmayacak durumda olan ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere maddi yetersizliklerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan tüm vatandaşlar bu sosyal yardımlardan yararlanabileceklerdir.

AK Parti tarafından yapılan sosyal yardımlar aşağıdaki gibidir;

Maddi Yardım

AK Parti sosyal yardımları arasında en çok merak edilen ve başvurusu yapılan sosyal yardım türü maddi yardımdır. Maddi yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlarını başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve başvuru formu üzerinde “Maddi Yardım” almak istediklerini belirtmeleri gerekir.

Başvuru incelemeleri tamamlandıktan sonra başvurunun onaylanmasından sonra başvuru sahibi ile iletişime geçilerek maddi yardım hakkında detaylı bilgi verilir. AK Parti maddi yardımları başvuru sahibi adına PTT şubelerine yatırılmaktadır.

Yakacak Yardımı

Kış aylarında kömür alamayan veya doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara yakacak yardımı ile destek verilmektedir. Kömür alamayan vatandaşlar için kömür yardımı, doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için fatura indirimi yapılmaktadır. Yakacak yardımından yararlanmak için AK Parti resmi internet sitesi üzerinden veya diğer başvuru yöntemleri üzerinden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Gıda – Erzak Yardımı

AK Parti tarafından yapılan bir diğer sosyal yardım ise gıda ve erzak yardımıdır. Gıda ve erzak yardımı ile temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu erzak paketleri halinde veya alışveriş kartı şeklinde yapılmaktadır. Gıda ve erzak yardımına başvuruda bulunmak için başvuru formu üzerinde gıda ve erzak yardımı seçeneğini seçmeyi unutmayın.

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu Nereden Yapılır?

AK Parti sosyal yardım başvurusunda bulunmak veya başvuru sorgulama işlemi yapmak için AK Parti resmi interneti sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak AK Parti resmi internet sitesine giriş yapabilir ve hem sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz hem de başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru yapmanın bir diğer yolu se 444 25 44 numaralı iletişim merkezini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. Merhaba ben ev hanimiyim 4 çocuğum var aylık bebeğim 3 öğrencim var onlar için kırtasiye malzemesi ihtiyacımız var bebeğim için bez gıda para erzak giyim gibi ihtiyacımız var eşim rahatsız yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 2. Merhaba çok zor durumdayız 2 küçük cocugum var calisamiyorum çocuklarımı bırakacak kimsemde yok esim işsiz şeker hastalığı var diye kimse isede almıyor ne olursunuz bize yardımcı olun lütfen sesimi duyun lütfen 🙏

 3. Benim evim kiraengekkiyim elimden eşimden ayriyim 2 tane çocuğum var maddi olarak zor durumdayım kızımın her istediğini alamoyorum

 4. ihtiyacımız var sadece eşim çalışıyor okulumuz var ve yetistiremiyoruz yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkür ederim

  1. Kizim için bas vurmak istiyorum Evim kira sadece eşim calisiyo sigortam bile yok.astim hastasıyım. Okul evime uzak gidip gelmekten zorlanıyoruz okulumuzda acildi kızıma servis tutmak istiyorum .kışın daha zor olacak okula gitmek yağmurlar yağınca desteklerinizi bekliyorum yavrum evladım için.

 5. Benim yüzde elli engelli raporum var çalışamıyorum.hipertansiyon ve.aslım hastasıyım.belimde eğrilme ve.kiriçleme.var.çalışamıyorum.maddi.yardım.istiyorum.ev.hanımıyım

 6. İyi geceler canm sana 3tane çocuğum var kiracıyım yardıma ihtiyacım var kızım okula başladı okul ihtiyaçlarını bile alamadık eşim asgarî ücretle çalışıyo yetişemiyoruz bana da gıda erzak para yardımında yardım edin lütfen

  1. Arkadaşlar sakın inanmayın ak parti yardım flan yapmiyor ben defalarca başvuru yaptım sade kendi adamlarına yapiyor

 7. Konuşma ve işitme engellisiyim.konuşamıyorum.sadece.mesaj.yazabiliyorum.derdimi.anlatabiliyorum.ben.saygılarımı.sunarım.

 8. İyi günler, 3 çocuğum var 1’i engelli,3’ü de okula gidiyor okul ihtiyaçları var gıda yardımına ve giyime ayriyetten maddi yönden de desteğe ihtiyacımız var..Eşim çalışıyor ama asgari ücretle yetmiyor..Kiraciyiz kiralar arttı faturaları bile ödeyemiyoruz…maddi ve gıda yönünden yardımcı olunmasını tep ediyoruz…

 9. İyi günler 4 tane çocuğum var 4 ü de okuyor eşim asgarî ücretle çalışıyor evim kira kayinbabamada biz bakıyoruz oksijen konsantrasyonu kullanıyor elektrik faturamda çok yüksek geliyor lütfen yardımcı olun elektrik indiriminden nakdi yardım ve kırtasiye yardımına ihtiyacımız var bu zamanda asgarî ücretle çocuk okutmak çok zor herşey ateş pahası evi arabası olan herkese yardım çıkıyor ama ben bu zamana kadar hiçbir yardımdan faydalanamadim

 10. Annem yatalak hasta rahmetli babamdan kalan maasile geçinmeye çalışıyoruz maddi durumunuz çok kötü yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler Allah razı olsun inşaallah

 11. MERHABA..8 SENE ÖNCE CHP Lİ BİR BELEDİYEDE KADROLU İŞÇİ OLARAK ÇALIŞIRKEN SEBEPSİZ YERE İŞTEN ATILDIM..EMEKLİ OLMAMA 7 SENE VARDI DAHA..EV KENDİMİN OLMASINA VE BABAMDAN MAAŞ ALMAMA RAĞMEN ,ATILDIĞIMDA ALDIĞIM TAZMİNATIN ÜSTÜNE ARABAMI BİLE SATTIM AMA NE YAZIK Kİ HALA BORÇ İÇİNDE YÜZÜYORUM..80 DOĞUMLU ENGELLİ VE DAVRANIŞ BOZUKLUĞU OLAN OĞLUMUN İLAÇ VE İSTEKLERİ NE YAZIK Kİ BİTMİYOR..SADECE 5 – 6 AY GİBİ BİR SÜRE MADDİ DESTEĞE ÇOK İHTİYACIM VAR..O ZAMAN KENDİMİ TOPARLAYABİLİRİM ..BORCA ALIŞIK OLMADIĞIM İÇİN BUNALIMDAYIM..AYRICA YATIRAMADIĞIM FATURALARIM YÜZÜNDEN HEP KORKU YAŞIYORUM..ELEKTİRİĞİM, SUYUM,YA DA DOĞALGAZIM KESİLECEK DİYE ..BU BENİM İÇİN UTANÇ VERİCİ BİR OLAY ÇÜNKÜ..BABAMIZDAN ÖYLE GÖRDÜK,ÖYLE ÖĞRENDİK.İŞTE BU YÜZDEN YARDIMINIZA ÇOK AMA ÇOK İHTİYACIM VAR..SAYGILARIMLA.. ..

 12. Meraba dükkandan dönme Tek gözlü odada yaşıyoruz
  Eşim emekli 3600 para alıyor bunun 2 tl sini Faturalara veriyoruz
  Kızım eski çantayla eski ayakkabılarla okula gidiyor
  Durumumuz çok kötü lütfen yardımcı olun nolur
  Kızımı ve bizi sevindirin
  Kızıma ne giysi nede bir çift ayakkabı bile alamıyorum
  Lütfen

 13. Ben SAdet bali dört çocuklarım var eşim beş senedir bıraktı ev temizliğine gidiyorum çocuklarım okuyor benonlara yeriştiremiyorum evim kira yediyüz veriyorum küçük çocukguma ne madi manevi destek veremiyorum hastayım tansiyon şekerim nefes darlıgım var Allah rızası için bizede destek verin kuru erzak istiyorum çocuklarım için teşekkürederim

 14. Eşimden bosandim oglum tansiyon hastası tek böbrekli kalp hastası kirami veremiyorum iki çocuğum okula gidiyo ayrica oglum bu ara ameliyat olcak lütfen acil yardım bekliyorm Allah rızası için

 15. Askeri ücreti alıyoruz kredi borcuna kesiliyor kira ödüyoruz 3 çocuk okula gidiyor ihtiyaçlarıni karşılayacak durumum kalmadı maddi manevi yardımı için yardımcı olabilirmisiniz Allah rızası için gıda yardımı nakit yardımı yakıt yardımında bulunabilirsiniz

 16. 3cocuk okula gidiyor yol masrafları yiyecek masrafları zor karşılıyoruz lütfen yardım edin gıda ve eğitim yardımı alabilir miyim Allah rızası için lütfen

 17. 3cocugum var eğitim yardımı ve gıda yardımı istiyorum ev hanımıyım maddi manevi sıkıntı içindeyim yardımcı olabilirmisiniz

 18. Ev hanımıyım eşim tek çalışan maasimiz krediye kesiliyor kira ödüyoruz 3 çocuk okutuyorum gıda yardımı istiyorum Allah rızası için yardımcı olabilirmisiniz

 19. Ben kıradayım eşim kaza gecırdı calışmıyor 3cocugum var 2ögrencim var sizden Allah razısı İcin yardım istyorum banada yardım edın

 20. Şuan işsizim iki oğlum var maddi manevi ihtiyacım var gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu