AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu
22.06.2022
A+
A-

AK Parti sosyal yardımlarındaki kararlılığını sürdürerek vatandaşlarının yanında olmaya devam etmektedir. AK Parti sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru formu üzerinden başvuru yaparak yararlanabilirsiniz.

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu

AK Parti her yıl olduğu gibi bu yılda yardıma muhtaç kişilerin gıda, elektrik, ısınma ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardımlar ile muhtaç kişilere destek vermektedir. AK Parti tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardımlar; maddi yardım, gıda yardımı, yakacak yardımı ve erzak yardımı olmak üzere birçok konuda sosyal yardım yapılmaktadır.

AK parti tarafından yapılan sosyal yardımlar içerisinde en çok merak edilen sosyal yardım maddi yardım olmuştur. AK Parti maddi yadım ile ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini amaçlamıştır. Maddi yardım miktarı her yıl ülkenin alım gücüne bağlı olarak farklılık gösterebiliyor.

AK Parti maddi yardımı gibi sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sosyal yardım başvuru formu aracılığı ile erzak yardımı, maddi yardım ve yakacak yardımı gibi sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal yardımlara yapılacak olan başvurular için başvuru formunun tamamlanmasından ardından başvurular sıraya alınır. Ardından her bir başvuru sahibinin başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğu bilgiler ile gerçek bilgileri kıyaslanır ve uygun görülmesi halinde ihtiyaç sahibi vatandaşın başvurusu onaylanarak yardım yapılır.

Başvuru formu üzerinde yer alacak bilgiler kontrol edileceği için mutlaka vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olun.

Başvuru formu için AK Parti iletişim merkezini arayabilirsiniz (444 25 44) veya AK Parti resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler genel olarak şu şekildedir;

 •  Başvuru sahibinin adı ve soyadı
 •  Başvuru türü
 •  Eğitim türü
 •  Başvuru sahibinin ikametgah bilgileri
 •  Başvuru sahibinin mesleği
 •  Başvuru sahibinin cinsiyeti
 •  Başvuru sahibine ait telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri
 •  Başvuru sahibinin doğum tarihi
 •  Han gelir bilgisi
 •  Sağlık güvencesi (var ise mevcut olanı girin. Yok ise boş bırakın.)
 •  Hanede yaşayan kişi sayısı
 •  Son olarak mesaj bölümünü doldurmanız gerekir.

Tüm bilgileri girdikten sonra “Ben Robot Değilim” butonuna basarak onaylama işlemini yapın. Ardından “Gönder” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ak parti yardımları

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

AK Parti sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarını başvurularını tamamlamaları için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Başvuru yöntemleri arasından herhangi bir yöntemi seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu yapmak için AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına bizzat giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarına gitmenin yanı sıra AK Parti resmi internet sitesi üzerinden de sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan sayfada başvuru formunu doldurduktan sonra “Başvuru Yap” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardımlara başvuruda bulunmanın bir diğer yolu ise AK Parti iletişim merkezi ile iletişime geçerek başvuru yapılabilmektedir. AK Parti iletişim merkezi ile iletişime geçmek için 444 25 44 numaralı hattı arayabilirsiniz.

AK Parti Diğer Yardımları

AK Parti zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir. Yaşlı, engelli veya çalışmayacak durumda olan ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere maddi yetersizliklerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan tüm vatandaşlar bu sosyal yardımlardan yararlanabileceklerdir.

AK Parti tarafından yapılan sosyal yardımlar aşağıdaki gibidir;

Maddi Yardım

AK Parti sosyal yardımları arasında en çok merak edilen ve başvurusu yapılan sosyal yardım türü maddi yardımdır. Maddi yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlarını başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve başvuru formu üzerinde “Maddi Yardım” almak istediklerini belirtmeleri gerekir.

Başvuru incelemeleri tamamlandıktan sonra başvurunun onaylanmasından sonra başvuru sahibi ile iletişime geçilerek maddi yardım hakkında detaylı bilgi verilir. AK Parti maddi yardımları başvuru sahibi adına PTT şubelerine yatırılmaktadır.

Yakacak Yardımı

Kış aylarında kömür alamayan veya doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara yakacak yardımı ile destek verilmektedir. Kömür alamayan vatandaşlar için kömür yardımı, doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için fatura indirimi yapılmaktadır. Yakacak yardımından yararlanmak için AK Parti resmi internet sitesi üzerinden veya diğer başvuru yöntemleri üzerinden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Gıda – Erzak Yardımı

AK Parti tarafından yapılan bir diğer sosyal yardım ise gıda ve erzak yardımıdır. Gıda ve erzak yardımı ile temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu erzak paketleri halinde veya alışveriş kartı şeklinde yapılmaktadır. Gıda ve erzak yardımına başvuruda bulunmak için başvuru formu üzerinde gıda ve erzak yardımı seçeneğini seçmeyi unutmayın.

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu Nereden Yapılır?

AK Parti sosyal yardım başvurusunda bulunmak veya başvuru sorgulama işlemi yapmak için AK Parti resmi interneti sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak AK Parti resmi internet sitesine giriş yapabilir ve hem sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz hem de başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru yapmanın bir diğer yolu se 444 25 44 numaralı iletişim merkezini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.