Evde Çağrı Merkezi İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? Maaşları Ne Kadardır?

Evde Çağrı Merkezi İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? Maaşları Ne Kadardır?
29.10.2022
A+
A-

Evde Çağrı Merkezi İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? Maaşları Ne Kadardır? 2023. Çağrı merkezi elemanı, hizmet vermek amacıyla müşteri temsilcisi olarak çalışan ve müşteriler ile birebir iletişim kurarak müşterilere yardımcı olan iş elemanıdır. Çağrı merkezi elemanları genel olarak firmaları belirli bölgelerinde çalışır ve müşterilere hizmet verir. Ancak özellikle korona virüs salgınından sonra birçok işletme uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Uzaktan çalışma hizmetine geçen çalışanlardan biride çağrı merkezi elemanları oldu.

Korona virüs sonrasında daha popüler olan evde çağrı merkezi elemanı iş ilanlarına başvuruda bulunarak konfor alanınızda işe girebilir ve para kazanabilirsiniz. Birçok firma evde çağrı merkezi iş ilanı vererek bünyesinde çalışacak olan kişileri arıyor.

Evde çağrı merkezi işi nedir, evde çağrı merkezi işi nasıl yapılır, Evde çağrı merkezi işi ne işe yarar? Evde çağrı merkezi maaşları ne kadar? Gibi merak edilen konu başlıkları yazımızda yer almaktadır.

Evde Çağrı Merkezi İşi Hakkında Bilgiler

Evde para kazanma imkanı olan işlerden biri de evde çağrı merkezi elemanı olmaktır. Evde çağrı merkezi işi hakkında bilgiler, evde çağrı merkezi işi nedir? Konu başlıkları evde konfor alanından çıkmadan işe girmek ve para kazanmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Evde çağrı merkezi elemanı özellikle pandemi sürecinden sonra popüler bir hale gelmeyi başarmıştır. Evde para kazanmak için evde çağrı merkezi çalışanı olabilirsiniz.

Evde çağrı merkezi işinin birçok avantajı bulunmaktadır. Düzenli olarak çalışmak, konfor alanınızdan çıkmadan çalışabilmek, daha az gider olması gibi birçok avantajı ile oldukça tercih edilen bir iştir.

Evde Çağrı Merkezi İşi Nedir, Ne İşe Yarar?

Evde çağrı merkezi işi nedir, ne işe yarar? Çağrı merkezi işletmesi hizmet sektörünün olmazsa olmazıdır. Müşterilerin herhangi bir sorun yaşaması durumunda ya da sorularına yanıt aramak için müşteri temsilcileri ile iletişime geçerler. Müşterilere hizmet veren çağrı merkezi elemanları müşterilerinin finansal işlemleri, sigorta işlemleri, ürün satış ve alış hizmeti gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir.

Evde Çağrı Merkezi İşi Yapmanın Artıları Nelerdir?

Evde çağrı merkezi işi yapmanın artıları nelerdir? Evde çağrı merkezi işi yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlara sahip olarak çalışmak için evde çağrı merkezi ilanı veren firmalar ile iletişime geçebilir ve iş başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Home Office işi olarak bilinen evde çağrı merkezi işinin avantajları aşağıdaki gibidir.

 • Evde çağrı merkezi işinin en büyük avantajlarından biri zaman tasarrufudur. İşe gitmeden önce hepimiz bir hazırlık yaparız. Evde çalışırken böyle bir hazırlık yapmaya ya da işe gidip gelirken ulaşım zamanı kaybını yaşamaya gerek yoktur.
 • Zamandan tasarruf edildiği gibi maliyetten de tasarruf edebilmek mümkündür. İş yerlerinde giden masrafların evde olmadığı için maliyet tasarrufu da sağlanabilir.
 • Çalışanlar daha konforlu bir alanda çalıştığı için motivasyonları da yüksek olur.
 • Müşteriler 7/24 destek alabilir.

Çağrı Merkezi İşletme Türleri Nelerdir?

Çağrı merkezi işletme türleri nelerdir? Evde çağrı merkezinde hangi hizmetler verilir? Evde çağrı merkezi işi yaparken finans, sağlık ve satış gibi birçok hizmet alanında müşterilere hizmet verebilmek mümkündür. Evde çağrı merkezi işinin avantajlarından biri de iş alanının çok büyük olmasıdır. Bu sayede iş bulma olasılığı oldukça yüksek bir alandır. Çağrı merkezi işletmesi, hizmet sektörünün olduğu her alanda bulunur.

Çağrı Merkezi İşletmesi Yönetmenin Faydaları Nelerdir?

Çağrı merkezi işletmesi yönetmenin faydaları nelerdir? Çağrı merkezi işletmesi yönetmenin faydaları nelerdir? Çağrı merkezi yöneticisi nedir? Ne yapar? Konu başlıkları çağrı merkezi işletmek isteyenler tarafından merak edilmektedir. Çağrı merkezi yöneticisi, çağrı merkezinde müşterilerine hizmet veren personellerin idaresinden sorumlu kişidir. Çağrı merkezi işletmesi yöneticisi olmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Esnek çalışma saatleri ve evde çalışma imkanı gibi avantajlarının yanı sıra yüksek maaş, sigorta gibi avantajlarda bulunmaktadır. Birçok avantaja sahip olan çağrı merkezi yöneticisi olmanın bazı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara ve sorumluluklara sahip olmadan çağrı merkezi yönetmek mümkün değildir.

Çağrı merkezi yöneticisinin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

 • İşe alınan çağrı merkezi elemanını gelişimlerini izler
 • Alınan hizmetten memnun olmayan ve şikayet eden müşterileri dinlemek ve müşterilere çözüm sunmak
 • Satış, elde edilen kar, işletim süreci, maliyet gibi tüm süreçlerin analizini yapar ve rapor hazırlar
 • Çalışacak olan personellerin sayısını ve çalışma saatlerini düzenler
 • Çağrı merkezi personelleri için satış hedefi belirler
 • Müşteri memnuniyetini esas almak

Evde Çağrı Merkezi Maaşları

Evde çağrı merkezi maaşları ne kadar? Evde çağrı merkezi elemanı olmanın avantajlarından biri de maaş + sigorta primi alabilmeleridir. Çağrı merkezini bünyesinde çalışanlar bu işi evlerinde yapabilirler. Ayrıca bu durum bazı firmalarda farklılık gösterebilir. Bazı firmalar çağrı elemanı elemanlarını sınıflandırarak normal ve premium şeklinde hizmet veren elemanlara farklı ücretler öderler. Örneğin ikna kabiliyeti çok iyi olan, çalışma saatlerine uyan ve uzun süredir bu alanda çalışan kişiler premium olarak sınıflandırılır.

Bazı firmalarda “VIP üyelik alırsanız çağrı merkezine daha hızlı bağlanabilirsiniz” gibi ifadeler görebiliyoruz. Bu gibi ifade sunan firmaların bir çoğu çağrı merkezi elemanları olarak normal ve premium çalışan hizmeti verirler. Normal çalışanlar asgari ücret alırken, premium çalışanlar ise daha fazla maaş alabiliyorlar. Maaş miktarı firmadan firmaya farklılık göstermektedir.

çağrı merkezi maaşları ve işi

Positive Female Customer Services Agent With Headset Working In A Call Center

Evde Çağrı Merkezi İşi Yapanlar

Evde çağrı merkezi çalışanı olmak istiyorsanız bu alanda daha önceden çalışmış kişilerin iş tecrübelerini paylaştığı yorumları incelemenizde fayda vardır. Yorumlardan yola çıkarak bu işte çalışan kişilerin çalışma süreçlerinin nasıl geçtiğini, kendinizin bu sürece uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Evde çağrı merkezi işi yapanlar tarafından yapılan yorumları çeşitli forum sitelerinde bulabilirsiniz. Evde çağrı merkezi işi yapanların yaptıkları yorumlardan birkaçını yazımızda paylaştık. Yazının devamını okuyarak yapılan yorumlara inceleyebilirsiniz.

Evde Çağrı Merkezi İşi Yapanlar Yorumları

Evde çağrı merkezi işi yapanlar tarafından yapılan yorumlar ile bu işe ne kadar uygun olup olmadığınızı öğrenebilir ve diğer çalışanların bu alandaki deneyimlerini öğrenerek fikir sahibi olabilirsiniz. Evde çağrı merkezi işi yapanlar yorumları olarak şu örnekleri verebiliriz.

 • Merhaba ben özel bir banka da çağrı merkezinde 4 yıl kadar çalıştım. İşe girdiğimin ilk 3 yılı şube de geçti. Ancak pandemiden sonra evde çalışma sistemine geçilmesi ile son 1 yılı mı da evde çalışarak geçirdim. Son 1 yılımın ilk 3 yılıma kıyasla çok daha iyi ve avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Şube de ki kadar yorulmuyor, masraf etmiyor ve zamanımı geçirmiyordum.
 • Home Office olarak evde çağrı merkezi personeli olarak çalışıyorum. Çalışma sürecimin şubede çalışmaktan daha iyi geçtiğini söyleyebilirim. Bazı dezavantajları olsa da kesinlikle şube yerin evde çalışmaya devam etmeyi isterim. Sadece esnek çalışma saatleri nedeniyle bizim firmada sıkça vardiya değişimi yapılıyordu. Örneğin 2 gün boyunca gündüz çalışırken 3. Gün geceye, 4.gün tekrar gündüze geçebiliyorduk. Bu da uyku düzenini bozuyordu. Ancak genel olarak iyi olduğunu söyleyebilirim.

Evde Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Müşteri temsilcisi genel olarak, firma ürün ve hizmetleri ile ilgili soruların cevaplanması ve firma müşterilerinin sorunlarının çözüme ulaştırılması amacıyla çalışan personellerdir. Çağrı merkezi personeli tamamen dijital ortamda çalıştığı için herhangi bir ortamda çalışabiliyor. Bu konuda birçok firma müşteri temsilcisi olarak evde çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanları yayınlar.

Evde çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak çalışmak isteyen kişiler iş başvurularını çeşitli firmaların ilan sitelerine eklemiş oldukları ilanlar üzerinden talepte bulunabilirler. Birçok firma evde çalışmak isteyen kişiler için çeşitli iş ilanlarının paylaşıldığı internet sitelerine ilan ekleyerek personel arayışına girerler. Sizde bu ilanlara göz atabilir ve müşteri temsilcisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evde Çağrı Merkezi İş Başvurusu

Evde çağrı merkezi iş başvurusu talebinde bulunmak için firmaların iş ilanlarına göz atmalısınız. Firmalar bünyesinde çalışmak üzere müşteri temsilcisi arayışına girer ve bu konuda çeşitli internet sitelerine ilan eklerler. Bu ilanlar aracılığı ile, firmaların kendi internet siteleri aracılığı ile ya da firmalar ile telefon numarası üzerinden iletişime geçerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. En hızlı bir şekilde iş başvurusu için İŞKUR gibi internet sitelerine yüklenen ilanlara göz atmanız yarar vardır.

Evde Çağrı Merkezi İş İlanları

Teknolojinin gelişmesi ile iş olanağının da sayısı aynı ölçüde artmaktadır. Teknolojiye bağlı olarak gelişen iş imkanlarından biri de evde çalışabilme fırsatıdır. Birçok iş için evde çalışabilmeniz mümkündür. Bu iş fırsatlarından biri olan evde çağrı merkezi işine çalışmak için iş ilanlarına başvuruda bulunmanız gerekir. Evde çağrı merkezi iş ilanları ile birçok firma bünyesinde çalışmak için personel ararlar. Evde çağrı merkezi iş ilanları yayınlanan İŞKUR, Sahibinden ve Kariyet.net gibi internet sitelerine göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.