Halk Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

Halk Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama
13.04.2021
A+
A-

Halk bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?  Halkbank kamu bankaları arasında en çok tercih edilen olarak dikkat çekiyor. Halkbank kredi başvurusu ile kendi müşterilerine ya da kendi müşterisi olmayan vatandaşlara yönelik yeni kredi paketlerini son derece cazip faiz seçenekleri ve uzun vade imkanı ile sunmaya devam ediyor.

Dünya genelinde yaşanan ülkemizin ve ülke vatandaşlarımızın da etkilenmesi sonucunda özellikle acil nakit ihtiyaçları için çeşitli kredi paketleri sunan bankanın başvuru detayları ve başvuru kriterleri en sık araştırılan konuların başında yer alıyor.

Halkbank bu süreçte sadece ihtiyaç kredisi değil, taşıt ve konut kredisi için de çeşitli kampanyalar sunmaya devam ediyor. Ev almak isteyen, taşıt almak isteyen, acil nakit ihtiyacı olanlar Halkbank kredi başvurusu hakkında tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilir. İşte, Halkbank kredi başvurusu hakkında merak edilen tüm detaylar sizlerle…

Halkbank Kredi Başvuru Şartları

Halk Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk bankası kredi başvurusu nasıl yapılır konusu son zamanlarda gündemde olmaya devam ederken, bazıları şubeye giderek bazıları da SMS yöntemiyle kredi başvurusu yapıyor.

Bu 2 yöntem dışında diğer bir yöntem de, Halkbank‘ın internet sitesinden kredi başvurusu yapabileceğinizdir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra, müşterisiyseniz bilgilerinizi girerek girerek başvuru yapabilir, eğer müşterisi değilseniz de menüden bireysel seçenekleri bölümüne geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Başvurusu Yap

Halkbank kredi başvurusu yapmak için öncelikle gerekli şartları yerine getirmiş olmanıza bakılmaktadır. Sizden istenen evrakları ve bilgileri eksiksiz olarak sunmanız, kredi çekim işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Halkbank kredi kartı başvurusu>>>>

Halkbank Kredi Başvurusu Sorgulama

Halkbank kredi başvurusu sorgulama T.C. kimlik numarası ile yaparak öğrenebilirsiniz. Eğer krediniz olumsuz yönde sonuçlandıysa, başvuru şartlarınızda bir sorun bulunabilir.

Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç, konut ya da taşıt kredileri için başvuru şartları da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Her banka da olduğu gibi Halkbank kredilerini kullanmak için de genel kredi puanınız baz alınıyor.

Eğer farklı bankalardan daha önce kredi çektiyseniz ve kredinizi vaktinde ödemeyip yeni bir kredi başvurusunda bulunacaksanız muhtemelen kredi notunuz olumsuz etkilendiği için başvurunuz onay almayacaktır.

Bu nedenden ötürü başlıca kredi başvuru kriterinin kredi notu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra sigortalılık durumunuz, gelir durumunuz ve benzeri detaylar da başvuru şartları arasında kullanacağınız krediye göre yer alıyor.

Halk Bankası Kredi Hesaplama

Halkbank kredi hesaplama işlemini gerçekleştirmek için internet sitesinde bulunan Hesaplama Araçları bölümünden yapabilirsiniz.

Bunun için herhangi ekstra bir işleme gerek yoktur. Kullanmak istediğiniz kredi türünü, vade sayısı ve miktarını girdiğiniz takdirde size otomatik olarak ödeme planı dahil bütün bilgileri verecektir.

Halkbank Kredi Faiz Oranları

Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi olarak değişmektedir. Konut kredisi faiz oranı %1.5, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisinin faiz oranı da güncel olarak %1.75 oranındadır.

Faiz oranlarını en iyi şekilde Halkbank’ın Hesaplama Araçları kısmında yapabilmeniz en doğrusu olacaktır.

Bunun için bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden sayfaya giderek hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halk Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank Kredi Başvurusu Cepten 6 Ay Ertelemeli

Halkbank kredi başvurusu yapmak için cepten başvuru yapabilir, 6 ay ertelemeli 36 ay vade ile kredi imkanı kullanabilirsiniz.

Ancak bu krediyi kimlerin kullanacağı konusunda detaylı bilgili müşteri temsilcisinden alabilir, ona göre başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu SMS

Halkbank kredi başvurusunu SMS yöntemiyle de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için mesaj bölümüne girerek aralarında boşluk bırakarak KREDİ, T.C. KİMLİK NO, GELİR BİLGİSİ, KREDİ MİKTARI bilgilerini yazarak 3452’ye SMS olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Başvuru yaptıktan sonra size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Gelen bilgi ile kredinizi kullanabilir ya da başvurunuz iptal olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusu Esnaf

Halkbank kredi başvurusu yapacak olan KOBİ’lerin de yanında her zaman olmaya devam ediyor. Esnaf kredisi isteyen KOBİ’ler Halkbank’a başvuru yaparak işlerini genişletebilir ya da kötü giden bir takım durumları düzeltmeye çalışabilir.

Esnaf destek paketinden yararlanmak için aktif olarak esnaflık yapıyor olmanız gerekiyor ya da esnaflık faaliyetinizle aynı alanda Ticaret Odası’na kayıtlı olmanız gerekiyor. Ortak veya işin sahibi olmanızın bir önemi yoktur.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank bireysel ihtiyaç kredileri konusunda öne çıkan bankalar arasında yer alıyor. Hem kendi müşterilerine hem de müşterisi olmak isteyen vatandaşlara son derece düşük faiz oranlarıyla çeşitli krediler sunuyor. Sunduğu ihtiyaç kredisi detaylarına bakacak olursak da;

 • Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi üst limit: 10.000 TL (ihtiyaca göre değişiyor)
 • Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı: %1,80
 • Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi vade seçenekleri ( ödeme planı): 36 aya varan vade seçenekleri

Halkbank kredi başvurusu detaylarına geçmeden önce ihtiyaç kredileri için sunulan fırsatlara değinmek gerekirse; banka tüm ihtiyaç kredileri için artan, azalan, aylık eşit, üç ayda bir eşit ya da serbest taksitli ödeme seçenekleri sunuyor. Bu nedenle de krediyi kullanan vatandaşlar geri ödeme noktasında hiçbir sorun yaşamdan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Peki, bu krediye başvuru nasıl yapılır?

 • Halkbank kredi başvuru ihtiyaç kredisi için taleplerinizi doğrudan en yakın banka şubesine giderek iletebilirsiniz.
 • Mobil bankacılık kullanarak başvuru yapabilirsiniz.
 • İnternet şubesi ile başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi detayları hakkında bilgi almak üzere Halkbank çağrı merkezi ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi talebinde bulanabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Son olarak da ev sahibi olmak isteyen, artık kira ödemek istemeyen ancak ev alırken nakit eksiği olan vatandaşlar için Halkbank tarafından sunulan konut kredisi seçeneklerine değiniyoruz.

Konut kredileri herkesin bildiği üzere bir hayli düşük faiz seçenekleriyle sunulmuştu. Bu düşük faiz uygulamasını hayata geçiren kamu bankalarından biri de Halkbank olmuştu.

O kampanya sona ermiş olsa da hala özel bankalara ve diğer bankalara kıyasla faiz oranı düşük olan ve uzun vade seçeneği sunan banka Halkbank olarak dikkat çekiyor. Halkbank kredi başvurusu ve kredi detaylarını ayrıntılarıyla aktarmak gerekirse de;

 • Halkbank konut kredisi üst limit: Sıfır ya da ikinci el konut seçeneklerine göre farklılık gösteriyor.
 • Halkbank konut kredisi faiz oranı:%1,52 ile %1,67 arasında değişkenlik gösteriyor.
 • Halkbank konut kredisi vade seçenekleri: 120 aya varan vade seçeneği sunuluyor.

Konut kredisi için Halkbank kredi başvurusu;

 • Konut kredisi için ilgili başvurunuzu internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.
 • Halkbank web sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Direk en yakın Halkbank şubesine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank kredi başvurusu için detaylar en çok da taşıt kredileri kullanmadan önce araştırılıyor demek yanlış olmayacaktır. Araç satın almayı planlayan ancak nakit eksik olan ya da aracını tamamen uygun kredi seçenekleri ile satın almayı isteyen vatandaşlar Halkbank tarafından sunulan efsane taşıt kredisi paketlerinden faydalanabilir. Bankanın sunduğu taşıt kredisi detaylarına bakacak olursak da;

 • Halkbank taşıt kredisi üst limit: Sıfır ya da ikinci el araç modeline göre alt ve üst limit farklılık gösteriyor.
 • Halkbank taşıt kredisi faiz oranı: %1,77
 • Halkbank taşıt kredisi vade seçenekleri: 48 aya varan vade seçenekleri

Taşıt kredisi kullanmayı düşünüyorsanız banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Halkbank kredi başvuru normalde ihtiyaç kredileri için internet üzerinden yapılabilse de taşıt kredilerinde bu mümkün olmuyor.

Alacağınız araç modeli hakkında detayları ve kredi limitinizi öğrenmek emen başvuruda bulunmak için en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz. Yine bankaya gitmeden önce taşıt kredisi hakkında ayrıntıları öğrenmek üzere çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu Cepten

Halkbank kredi başvurusu cepten yapmak için SMS yöntemini kullanabilir ya da cep şubeden giriş yaparak işleminize devam edebilirsiniz.

Cep şubesinden işlem yapanız için bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. SMS yöntemiyle kredi başvurusu yapmanız için Halkbank’ın müşterisi olmanız gerekli değildir.

Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

Halkbank kredi başvurusu sonucu sorgulama işleminizi yapmak için internet üzerinden halkbank.com.tr adresine girmeniz gerekmektedir.

SMS ile başvuru yaptıysanız sonucu zaten size otomatik olarak mesaj yoluyla gelecektir. Cep şubeden başvuru yaptıysanız da cep şubesine giriş yaparak sonucunu öğrenebilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin  Gerekli Belgeler

Halkbank Kredi Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.