Fatih WİFİ Şifreleri (Güncel)

Fatih WİFİ Şifreleri (Güncel)
10.09.2022
A+
A-

Fatih WİFİ Şifreleri 2023. Okulların açılması ile öğrenciler ve öğretmenler tarafından en çok merak edilen ve araştırma konusu fatih internet şifresi oldu. Fatih internet şifresi 2023, Fatih akıllı tahta şifresi, gibi merak edilen konu başlıklarını bu yazımızda anlatıyoruz. Yazının devamını okuyarak konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi 2023

MEB’in yeni sisteme geçmesi ile beraber, okullarda akıllı tahta teknolojisi başlatıldı. Akıllı tahta sistemi ile öğrencilerin almış olukları eğitimlerin daha verimli olması amaçlanmıştır. Ancak akıllı tahtaların kullanılabilmesi için wifi ağına bağlanılması gerekir. Wifi ağını kullanırken çeşitli kısıtlamalardan dolayı internete tam erişim sağlanamamakta.

Fatih internet şifresi ile kesintisiz bir erişim sağlanabilir. Bu sayede akıllı tahta sistemi aksamadan devam edebilir ve öğrenciler eğitimlerini kesintisiz bir şekilde alabilirler. İlk dönemlerde fatih internet şifresine herkes erişebilirken şimdi ise yalnızca şifre ile bağlantı kurulabiliyor.

Fatih Proje WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

MEB’in yeni sistemi 2017 senesi ile hayatımıza girmişti. İlk zamanlarda akıllı tahta sistemi için gerekli olan wifi ağına herhangi bir şifre gerek kalmadan bağlanmak mümkündü. Ancak bu durumun suistimal edilmesinin ve öğrencilerin yanı sıra öğrenci olmayanlarında fatih internetine bağlanması ile bazı okullar önlem anlamaya başladı.

Bunun üzerine fatih interneti, şifreli döneme geçiş yaptı. Artık Fatih internetine bağlanmak için wifi şifresi gerekiyor. Fatih internet şifresini öğrendikten sonra bedava bir şekilde internete erişim sağlayabilirsiniz.

Fatih Akıllı Tahta Şifresi

Fatih proje internet ağına bağlanmak isteyen öğrenci ve öğretmenler ilk olarak MEB tarafından yayınlanan sertifikayı telefonlarına indirmeleri gerekir. Ardından uygulama üzerinden wifi internet şifresine bağlanmak için şifre bölümünden wifi şifresini girmelisiniz. Wifi şifreleri farklılık gösterebileceği için aşağıdaki şifreleri bağlanana kadar tek tek deneyebilirsiniz.

Fatih akıllı tahta şifreleri aşağıdaki gibidir;

Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Şifre: F@M2015i#Eb23TC

Şifre: f1@2t34ih5

Şifre: Fatih.1234

Şifre: verdijm@n1453

Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

Şifre: 34i3s0t00

Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Akıllı Tahta Şifresi – Faz 1

Fatih internet projesi ile bütün öğrenciler kesintisiz bir şekilde fatih internet ağlarına girerek, ücretsiz wifi imkanından yararlanabilirler. Fatih internet şifre uygulaması şifreli döneme geçiş yaptıktan sonra birçok kişi akıllı tahta şifresi nedir? Nasıl öğrenilir? Konu başlıklarını araştırmaya başladı. Akıllı tahta şifresi Faz 1, Faz 2 ve Faz 3 olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Faz 1 internet ağına aşağıdaki yöntem ile bağlanabilirsiniz.

Akıllı tahta şifresi – faz 1: vesdjm@n1453 şifresi ile bağlanmak mümkündür.

Akıllı Tahta Şifresi – Faz 2

Akıllı tahta şifresi – faz 2 kullanıcı adları ve şifreleri aşağıdaki listede yer almaktadır:

Kullanıcı Adı: EBAAdmin >>>>>Admin Yetkili

Şifre: H3gY!*pA79fK5%1

Kullanıcı Adı: MEB-SBStd-User

Şifre: hY7!TfER*91NsP65

Kullanıcı Adı: etkullanici

Şifre: Fatih.1234

Akıllı Tahta Şifresi – Faz 3

Akıllı tahta şifresi – faz 3 kullanıcı adları ve şifreleri aşağıdaki listede yer almaktadır:

Kullanıcı Adı: ogrenci

Şifre: ogrenci

Kullanıcı Adı: ogretmen

Şifre: ogretmen1/ogretmen

Kullanıcı Adı: Etapyetkili

Şifre: etap+pardus! , etapadmin

BIOS: 9301

Güncel Fatih Wifi Şifresi 2023

2017 yılı ile aktif bir şekilde bütün okullarda kullanılmaya başlayan Fatih internet projesi sayesinde öğrenciler ve öğretmenler kolay bir şekilde ücretsiz olan Fatih ağına bağlanmaları mümkündür. Öğrencilerin iyi ve kaliteli bir eğitim almaları için geliştirilen güncel Fatih wifi şifresi 2023 listesine göz atarak ücretsiz bir şekilde internet ağına bağlanabilirsiniz.

Güncel Fatih wifi şifresi: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Dönemsel bir şekilde değişen güncel Fatih wifi şifresi hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

fatih wifi sifresi

Fatih Projesi Wifi Şifresi

Fatih internet ağına bağlanmak için tek ihtiyacınız olan wifi şifresidir. Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz fatih internet ağına bağlanabilmek için izlemeniz gereken ilk adım MEB tarafından yayınlanan sertifikayı telefonunuza indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

 • · MEB sayfasına girerek mobil cihazınıza uygun sertifikayı indirmeniz gerekir.
 • · Ardından şu adımları takip ediniz: Ayarlar> Wifi> f@tih fatih ağını seçin.
 • · Son olarak güncel fatih şifresi 2023, wifi şifresini yazarak bağlanabilirsiniz.

Fatih İnternet Bağlantı Yok Hatası

Fatih internet bağlantı yok hatası, wifi ağına bağlanmak isteyenlerin karşısına çıkabilen muhtemel sorunlardan biridir. İnternet bağlantısı yok hatası genellikle ıp adresi ve DNS ayarlarından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Fatih internet bağlantı yok hatası karşınıza çıktıktan sonra tek yapmanız gereken işle VPN uygulamasını kapatıp ağa giriş yapmanız sonrasında VPN uygulamasını açmanızdır. Bu adımları uygulayarak bağlantı hatası problemini çözüme kavuşturabilirsiniz.

VPN işlemini yapmanız halinde yine de bağlantı hatası alıyorsanız uygulayabileceğiniz diğer işlem DNS adresinizi değiştirmektedir. DNS adreslerini aşağıdaki numaralar ile değiştirmeniz halinde bu sorun ortadan kalkacaktır.

 •  195.175.39.39
 •  195.175.39.40
 •  195.175.37.137
 •  195.175.37.138

Fatih İnternet Şifresi ile Hangi Sitelere Girilir?

Fatih internet şifresi yalnızca öğrencilerin daha iyi şartlar altında eğitim alabilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Bu nedenle fatih internet şifresi ile herhangi bir sosyal medya hesabına girmek, müzik dinlemek vb. işlemleri yapmak mümkün değildir.

Ancak VPN aracılığı ile sosyal medya hesaplarınıza girebilir, müzik dinleyebilir veya diğer amaçlar için kullanabilmeniz mümkündür. Fatih internet şifresi ile wifi ağına bağlandıktan sonra VPN yi açmanız yeterli olacaktır.

Fatih İnternet VPN Önerileri

Fatih internet VPN önerileri özellikle wifi ağını sosyal medya hesabını kullanmak için veya çeşitli işlemleri yapmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Fatih wifi sağlayıcısı VPN olmadan yalnızca öğrenci işlemleri için kullanılabilmektedir. Ancak VPN ile kullanılması halinde normal wifi ağını gibi kullanılabiliyor.

Ancak VPN kullanırken bilinen ve güvenilir olan VPN uygulamalarını kullanmak oldukça önemlidir. Özellikle son dönemlerde çeşitli VPN uygulamalarının kullanıcı bilgilerini kötü yönde kullandığına dair haberlerin artması ile kullanıcılar güvenilir VPN uygulamalarını araştırmaya başladı.

Sizler için en güvenilir ve popüler kullanıma sahip olan VPN uygulamalarını listeledik.

Popüler VPN’ler aşağıdaki listede yer almaktadır:

 •  Hotspot Shield
 •  Express VPN
 •  TunnelBear
 •  Cyberghost

Fatih İnternet Şifresi DNS Ayarları

Fatih internet şifresi DNS ayarları, wifi ağına giriş yapmakta zorluk yaşamamanız ve kesintisiz bir hizmet almanız için mutlaka şarttır. DNS ayarlarınızı doğru bir şekilde yapmazsanız bu gibi sorunların görülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca fatih wifi ağını kullanan kişilerin karşısına çok fazla çıkan sorunlardan biri “Fatih İnternet Bağlantı Yok” hatasıdır. Bu ve benzeri hataların karşınıza çıkması halinde DNS ayarlarınızı değiştirmeniz ilk yapmanız gereken işlemdir.

Fatih internet şifresi DNS adresleri:

 • 195.175.39.39
 • 195.175.39.40
 • 195.175.37.137
 • 195.175.37.138

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

Fatih wifi ıp adresi alınıyor hatası kullanıcıların karşısına sıkça çıkan hatalardan biridir. Fatih wifi ıp adresi alınıyor hatasının karşınıza çıkması halinde birkaç yöntem deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Fatih wifi ıp adresi alınıyor hatası için çözüm yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 •  DNS ayarlarını değiştirmek
 •  VPN uygulaması kapalı bir şekilde Fatih wifi ıp adresine bağlanmanız
 •  Mobil cihazı kapatıp açma

Fatih İnternet Şifresi Kırma 2023

Fatih internet şifresi kırma 2023. Fatih projesi ile tüm öğrencilerin kullanabileceği bir wifi ağı geliştirilmiştir. Bu sayede öğrenciler Fatih internet ağına ücretsiz bir şekilde katılabilir ve öğrenimleri için ücretsiz bir şekilde kullanabilirler. Ancak fatih wifi ağına erişim sağlayabilmek için mevcut şifreleri bilmek gerekiyor. Bu şifreleri tek tek deneyerek wifi ağına bağlanabilmek mümkün.

Birçok kişi fatih internet şifresi kırma işlemini yaparak ücretsiz bir şekilde bağlanabileceklerini düşünüyorlar. Ancak bu durumunun oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni fatih wifi ağının şifrelerinin günce bir şekilde değişmesi ve yalnızca sertifika ile giriş yapılabilmesidir.

Fatih internet şifreleri yukarıdaki listede yer almaktadır. Bu şifreleri tek tek deneyerek mevcut şifreyi bulabilir ve ücretsiz olan Fatih wifi ağına bağlanabilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi Değiştirme

Fatih internetini kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey şifredir. Sertifika ile açacağınız Fatih wifi ağının şifresini doğru bir şekilde yazarak wifi ağına erişim sağlayabilirsiniz. Fatihi internet ağına erişim sağlayan bazı kişiler bu işlemin kolay olmasından yararlanarak, uygun olmayan işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca bazı kişiler Fatih internetine erişim sağlayarak dağıtabiliyor ve öğrenci olmayan kişilerinde erişebilmesini sağlayabiliyorlar.

Böyle bir durumda öğretmenler Fatih internet şifresi değiştirme işlemi yapabilirler. Ancak böyle bir işlemi öğretmenin veya okul müdürünün tek başına yapabilmesi mümkün değildir. Fatih internet ağı merkezi ile birebir iletişime geçerek sorunu dile getirebilir ve yardım alabilirsiniz.

 

Daha fazlası için https://www.belediyeyardimlari.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.