Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
08.06.2022
A+
A-

Ahbap yardım derneği, ihtiyaç sahipleri kapsamında, ihtiyaçlarını gidermek amacı ile ayni ve nakdi yardım yapmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak bilinmektedir. Toplumsal yardımlaşmayı güçlendirmek, çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma projeleri oluşturmak amacı ile hareket etmektedir. Bununla ilgili olarak işbirlikleri ve bağış yöntemine de yer vermekte olan Ahbap Derneği özellikle Ahbap yardım başvuruları doğrultusunda internette oldukça aratılması söz konusudur.

Ahbap Derneği yardım faaliyetlerini sürdürmek amacı ile pek çok etkinlik de düzenlemesi söz konusudur. Kurs, seminer gibi eğitim çalışmaları düzenlemek suretiyle; bülten, gazete, dergi gibi yayınlar çıkarmak, bağış toplamak, kültürel ve sosyal tesisler kurarak üyelerin faydalanmasını sağlamak amacı ile; balo, sergi, tiyatro gibi eğlenceli etkinlikler düzenlemek üzere; Ahbap Derneği’nin gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazıları olarak sayılmaktadır.

Kültürün birleştirici birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin imkânları kapsamında geliştirerek geleceğe taşımayı amaçlaması söz konusudur. Ahbap Derneği 2017 yılında kurulmuş, o tarihten beri faaliyetlerine devam etmesi belirtilmektedir.

Ahbap Yardımı Şartları 

Ahbap yardımları kapsamında faydalanmak isteyen bireyler gereken şartları merak etmektedir. Ahbap Derneği, maddi durumu kötü olan ve sağlık problemi yaşayan kişilerin yardım alabildiği bir dernek olarak bilinmektedir. Muhtaçlık sınırının altında bulunan vatandaşlar yardıma başvuru yapabilmektedirler.

Ahbap Derneği yardımı almak istiyorum ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, Ahbap Derneği resmi sitesinden yardım formunu doldurarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bununla birlikte derneğin telefon numarasını da arayabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dernek gereken kriterleri incelemesi durumunda yardımları kapsamında size yardımcı olacaktır.

Ahbap Yardımları Nelerdir?

Ahbap yardım başvurusu 4 kategoride yapılabilmesi üzerine planlanmaktadır. Bunlar ise sosyal yardımlar, sağlık yardımları, eğitim yardımları, sahne emekçileri sosyal destekleri olarak bilinmektedir. Siz de size uygun olarak belirtilen ahbap yardım başvurusunda bulunabilir ve faydalanabilirsiniz . Siz de başvuruların detaylarını öğrenmek ve yardım başvurusunda bulunmak üzere yazımıza devam edebilirsiniz.

Ahbap yardım başvuruları yazısı ile ilgili olarak, detayını vereceğimiz ilk yardım sosyal yardımlar söz konusudur.

Bu Sosyal yardımlar ise: 

 • Gıda desteği sağlanmaktadır.
 • Tadilat desteği sağlanmaktadır.
 • Giysi yardımı desteği sağlanmaktadır.
 • Bebek ürünleri ve yardımı sağlanmaktadır.
 • Ev eşyası yardımı desteği sağlanmaktadır.
 • Barınma / konaklama yardımı sağlanmaktadır.
 • Nakliye yardımı desteği sağlanmaktadır.

Korona virüs salgını sırasında işini kaybetmekte olan, sıkıntıya düşmüş kişiler başta olmak üzere, ihtiyaç duyan pek çok vatandaşlara Ahbap Derneği tarafından gıda yardımı yapılması söz konusudur. İşini kaybetmiş kişiler, çalıştığı iş yeri tarafından ücretsiz izne çıkarılanlar, ekonomik sıkıntısı olanlar ise Ahbap gıda yardımı hakkında başvuruda bulunabilmektedirler. Yapılan başvuru sonrasında ise kriterler dikkatle değerlendirilip yardımın onaylanması durumunda sisteme kayıtlı adrese gıda paketleri yollanması söz konusudur. Ahbap yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenmek adına yazımızın devamını okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvuru yapılmasının ardından,  başvurunuzun onaylanması durumunda başvuru sahibine mail ve SMS yollanması mümkündür. Bu SMS yollanan kargonun takip numarası bilgisini de içermesi mümkündür.  Onaylandı mesajı gelmesinin ardından ise en geç bir hafta içinde koli ilgili kişiye ulaşması söz konusudur.

Başvurunuz sonrasında ise:

 • Kimlik belgesi talep edilmektedir.
 • SGK hizmet dökümü talep edilmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği talep edilmektedir.
 • Taşınmaz kaydı talep edilmektedir.
 • İkametgah belgesi talep edilmektedir.

İstenen bu belgeler dışında farklı belgeler de ihtiyaç halinde istenebilir durumdadır. Başvurunuz esnasında gerekli belgeleri www.ahbap.org sitesinin belge yönetimi ekranından yüklemeniz gerekmesi söz konusudur.

ahbap yardım başvurusu

Herhangi bir alanda tadilat ihtiyacınız bulunuyorsa, bunun için de ahbap yardım başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Başvuru sırasında hangi alanda tadilata ihtiyacınız olduğuna dair sorulara doğru ve dikkatli bir şekilde cevap vermeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Daha sonra gerekli belgeleri yüklemenizin ardından sonra ilgili şehrin Yardımlaşma Çalışma Grubu tarafından talebiniz incelenerek, 30 gün içinde onay veya red mesajı gelmektedir. Başvurunuz onaylandığı ve başvurunuzla alakalı bir destekçi bulunduğu durumda ise yardım ile ilgili süreç başlatılmaktadır. Ahbap yardım başvurusunun ardından, Tadilat yardımı bir süreliğine durdurulmuş olup, isteğiniz halinde açıldığında bilgilendirilmeniz üzerine süreç devam eder.

www.ahbap.org sitesi üzerinden yapabileceğiniz bir diğer Ahbap yardım başvurusu ise, giysi yardımıdır. Başvurunuz esnasında hangi tür giysiye ihtiyacınız olduğu ile ilgili olarak soruları cevaplamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Gerekli belgeleri de yüklemenizin ardından, başvurunuz incelenerek ve 30 gün içinde cevap verilmektedir.  Yalnızca kendiniz ve çocuğunuz için başvuruda bulunabilmeniz söz konusudur. Aynı şekilde ihtiyaç duyduğunuz bebek bezi ile ilgili de yardım başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür. Ahbap yardım başvurusundan biri olan giysi yardımı ve bebek bezi yardımı bir süreliğine durdurulmuş olup,  isteğiniz doğrultusunda  açıldığında bilgilendirilmek üzere işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Bütün bu Ahbap yardım başvuruları yanı sıra, başvurabileceğiniz ev eşyası yardımı, barınma/konaklama yardımı ve nakliye yardımı da bulunması söz konusudur. Bu yardımlar dahilinde ise Ahbap Derneği’nin internet sitesinden başvuru yapmanız ve gerekli belgeleri yüklemeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Ancak bu yardımlar kapsamında yoğunluk sebebiyle bir süreliğine durdurulmuş olup, Onay vermeniz halinde kayıtlı mail adresinize başvurular başladığında bilgi gönderilecektir.

Ahbap yardımlarının neler olduğuna dair en çok merak edilen konulardan birisidir. Bir başka Ahbap yardım başvurusu ile ilgili olarak da, sağlık yardımları söyleyebiliriz. İhtiyaç sahibi hastalar adına temin edemedikleri durumlarda ise medikal malzeme desteği Ahbap Derneği tarafından sağlanması söz konusudur.

Ahbap yardım başvuru çeşidi olarak sağlık yardımlarında, işitme cihazı , oksimetre cihazı, oksijen cihazı, aspiratör cihazı, işitme cihazı, hasta sandalye ve karyolası, protez ve ortez, solunum cihazı gibi çeşitli temek ihtiyaç yardımı yapılmaktadır.

Ahbap Derneği kurulduğu zamandan bugüne dek doğaya, insana, hayvana yardımcı olmak suretiyle projeler üretmekte, çalışmalar yürütmesi söz konusu olmaktadır. Eğitime de çok önem vermekte olan Ahbap Derneği, öğrencilere eğitim desteği sağlaması söz konusudur.

Ahbap yardım başvurularından biri olan eğitim yardımı adına www.ahbap.org sitesine giriş yapılmasının ardından eğitim yardımı başvuru sekmesinden başvuru yapabilmeniz mümkündür. 18 yaş altı öğrencilerin başvurusunun velileri veya vasileri tarafından yapılması gerektiğini belirtmeliyiz.  Fakat şu an yoğunluktan ötürü Ahbap eğitim yardım başvuruları kapatılmış durumda bulunmaktadır.  Yeniden açıldığı takdirde haberdar olmak üzere başvuru sayfası üzerinden “Bilgilendir” butonuna tıklamanız gerekir.

Ahbap Derneği salgın dönemi boyunda işsiz kalmış, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar adına yardımlarına devam etmekte olan, var olan yardımların sayısını artırmaya çalışması ile bilinmektedir. Bu yardımlardan birisi de sahne emekçileri için başlatılan sosyal destek olarak bilinir.

Koronavirüs salgını süresinde iş kaybına uğramakta olan, kapanma döneminde sıkıntıya düşmüş, ücretsiz izne çıkartılmış her türlü müzik ve sahne emekçisine fatura desteği sağlamak üzere başlayan Ahbap Derneği, sahne emekçilerinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayarak çeşitli destekler sağlamaktadır. Bu doğrultuda alınan başvurular dikkatle incelenmesi halinde elektrik, su ve doğalgaz faturaları dahilinde toplamda 400 TL’ye kadar olan kısım Ahbap Derneği tarafından ödenmek üzere düzenlenmektedir.

Başvuru esnasında kimlik belgesi, SGK hizmet dökümü, nüfus kayıt örneği, taşınmaz kaydı, yerleşim yeri belgesini sisteme yüklemeniz gerekmesi söz konusudur.  Başvurunuz sırasında istenmekte olan bilgileri doğru bir şekilde doldurarak, gerekli evrakları sisteme yüklemeniz gerekir. Fatura bilgileriniz dahilinde ise doğru bir şekilde sisteme kaydetmeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.