Diyanet Alışveriş Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyanet Alışveriş Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
14.04.2023
A+
A-

Diyanet Alışveriş Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023. Diyanet yaptığı yardımlarla gönülleri fetih etmeye devam ediyor. Diyanetin yapmış olduğu yardımlardan bir tanesi de diyanet alışveriş yardım kartı projesidir. Peki bu Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Diyanet alışveriş yardım kartı ne zaman gelir? aradığınız tüm soruların cevabı yazımızda.

Diyanet Alışveriş Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyanet alışveriş yardım kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için anlaşmalı marketlerde geçerli ve içerisinde belirli bir limit bulunan alışveriş kartları şeklinde yapılan sosyal yardımdır.

Diyanet alışveriş yardım kartına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını, E-Devlet sistemi üzerinden veya Diyanet vakfının resmi internet sitesinden gerçekleştirebilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşlar alışveriş yardım kartı başvurusu yaparak, alışveriş yardımından faydalanabilirler.

Diyanet alışveriş yardım kartı başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://bagis.tdv.org/beklenen-sensin/alisveris-yardim-karti-40 linkine tıklayın. (Açılan sayfada ister bağış yapabilirsiniz ister bağış yardımında bulunabilirsiniz.

Yardım almak için açılan sayfa üzerinde Diyanet vakfının iletişim numaraları üzerinden vakıf ile iletişime geçmeniz gerekir.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Talep Formu

Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı başvuru işleminizi tamamlamak için öncelikle yardım kartı talep formunu doldurmanız gerekir. Diyanet alışveriş yardım kartı başvurusu sırasında size verilen yardım talep formunu eksiksiz ve doğru bilgileriniz ile doldurmanız gerekir.

Talep formu üzerinde yanlış bilgi verilmesi veya formun eksik bir şekilde tamamlanması halinde yapılan başvurular iptal edilir ve başvuru sahibine herhangi bir yardım yapılmaz. Bu nedenle başvuru formunu eksiksiz ve güncel bilgileriniz ile doldurmaya özen gösterin.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Sorgulama

Diyanet vakfı ihtiyaç sahibi vatandaşlar için birçok sosyal yardım ile vatandaşlara destek vermektedir. Bu sosyal yardımlardan biride alışveriş yardım kartıdır. Alışveriş yardım kartı içerisinde bulunan bakiye ile anlaşmalı marketlerden alışveriş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işlemini yapmanız gerekir. Sorgulama işlemi için diyanet vakfı iletişim adresleri üzerinden vakıf ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

Bir diğer sorgulama işlemi ise E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden yiyecek yardımı, burs, para yardımı ve alışveriş kartı yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlara başvuru yapabileceğiniz gibi güncel başvurularınızı da sorgulatarak hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı belirli şartlar altında belirlenen kişilere verilir. Yardım kartı almaya hak kazanabilecek kişiler aşağıdaki gibidir;

 •  Maddi geliri muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlar. (Hane geliri, hanede yaşayan kişi başına düşen ücretin asgari ücretin 1/3 ünden az olması durumunda hane geliri muhtaçlık sınırı altındadır.)
 •  Yaşlı ve bakıma muhtaç kimseler
 •  Maddi yetersizliklerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kişiler
 •  Şehit ve gazi yakınları, diyanet alışveriş yardım kartı almaya hak kazanabilirler.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı başvuru şartlarını taşıyan kişiler başvuru sırasında gerekli evrakları teslim ederek başvurularını gerçekleştirebilirler. Türkiye Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 •  Fakirlik belgesi (muhtarlıktan alınır)
 •  İkametgah belgesi (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınır.)

diyaet alışveriş yardım kartı başvurusu

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Ne Kadar?

Türkiye Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı, her yıl ekonomi ve yaşam standartlarına bağlı olarak farklı miktarlarda bakiye yüklemesi yapılan alışveriş kartıdır. Alışveriş yardım kartı ile vatandaşlar, Diyanet vakfının anlaşmalı marketlerine giderek belirlenen limit tutarında alışveriş yapabilirler.

2023 yılı için belirlenen alışveriş yardım kartı limiti 200 TL’dir.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı almak isteyen vatandaşlar, yardım kartı başvurusu yaparak şartlara uygun görülmeleri halinde bu yardımdan yararlanabilirler. Başvuru şartlara uygun olan ve yardım alabilecek kimseler arasında yer alan vatandaşla, Diyanet vakfı alışveriş yardım kartı başvurusu yaparak yardım kartı alabilirler.

Diyanet vakfı yardım kartı alabilmek için öncelikle başvuru yapılması gerekir. Alışveriş yardım kartı başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz 15 ile 25 gün arasında inceleme alınır. İnceleme aşamasında olumlu olarak sonuçlanan başvurulara yardım kartı hakkı verilir.

Başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvurunuzu sorgulatabilirsiniz. Ayrıca başvurunuz sonuçlanması halinde tarafınıza başvuru formu üzerinde paylaşmış olduğunuz iletişim adresleri üzerinden iletişime geçilerek başvuru sonucunuz haber edilir.

Diyanet alışveriş yardım kartı 500 TL olarak belirlenmiştir.

Diyanet Vakfı Alışveriş Yardım Kartı Kampanyaları

Diyanet vakfı Ramazan ayında, hastalara, afetzedelere, doğal afetlerden dolayı mağdur olan kişilere, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, yaşlı ve bakıma muhtaç kimselere çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

Diyanet vakfı yalnızca ülkemizde hizmet vermekte olmayıp dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzatmaktadır. Özellikle Afrika ve Asya gibi yerlerde “Bir Damla Hayat” projesi ile susuz olan bölgelere sondaj sistemi kurarak hijyenik su üretmektedir.

Diyanet vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzatmak için vakfın resmi internet sitesi üzerinden bağış yapabilirsiniz

Yorumlar

 1. Emel duran dedi ki:

  Eşim bizi bırakıp gitti 4 tane çocuğum var yetişemiyorum kanser hastasıyım evim kira hiç bir gelirimiz yok Allah rızası için nolur sesimizi duyun

 2. Mihrican dedi ki:

  Diyanet alış veriş kartı istiyorum 4tane çocuğum var üç tanesi okula gidiyor bebeğin bezini mamasını almakta zorlanıyorum okul ihtiyaçlarını alamadım lütfen biryardim

 3. KERİME KESKE dedi ki:

  5 tane öğrencim gidiyor okula madi durumum iydeyil eşim serbest meslek çalışıyor sizin yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim

 4. Zehra kahriman dedi ki:

  Merhaba esin işsiz bedensel engelli uctane çocuk var Allah rızası için yardım edin lütfen

 5. Habibe dedi ki:

  Evin kira 2 tane çocuğum var maddi olarak zor durumdayım elimden engelliyim

 6. Afife Dağdelen dedi ki:

  Alışveriş kartı istiyorum lütfen bize yardımcı olun üç tane çocuk var yardım edin bize kaynananın yanında kalıyoruz yardımcı olun bize lütfen

 7. Hacire Coşkun dedi ki:

  Evim kira 4 tane kızım var eşim kız cocuğum olduğu İcin beni ve kızlarımız bıraktı her yere baş vuru yaptım ama kimse sesimi duymuyor ne olur bana yardım edin cok zor bir durumdayım yaşantım cok kötü kızlarımı okutmak için tarlaya gidiyorum belediye valilik neresi dedilerse her yere gittim daha gelecekler gelmediler cok zordayım

 8. Ayşe bulut dedi ki:

  Merhabalar her türlü yardıma çok ihtiyacım var bana da yardımcı olursanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 9. Ayşe bulut dedi ki:

  Eşim engelli malulen emeklimiz var çocuk okutuyorum evim kira yetişemiyorum Allah rızası için yardımcı olun

 10. Dursun Güçlü dedi ki:

  Annem yatalak hasta rahmetli babamdan kalan 3800 lira ile geçinmeye çalışıyoruz maddi durumunuz çok kötü yardım yaparsanız sevinirim Allah rızası için yardım yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 11. Afife Dağdelen dedi ki:

  Lütfen bize yardımcı olun lütfen bize yardımcı olun çok ihtiyacım var yardım edin lütfen bize yardımcı olun

 12. Recebıye Akça dedi ki:

  Ben 57 yaşındayım torunuma bakıyorum sosyal hizmetler den 1500 maaş alıyorum 800 lira kira veriyorum elektrik su harcamalar yetersiz geliyor saygılarımla

 13. Şengül Cinkılıç dedi ki:

  Dükkandan dönme Tek gözlü odada yaşıyoruz
  Eşim emekli 3 600 maaş alıyo
  Bunun 2 tl sini Faturalara veriyoruz
  Çocuğum okula gidiyor
  Ayağına bir giyim bile ayakkabı alamadım
  Okul ve ev ihtiyaçlarını karşılayamıyorum
  Yardıma çok ihtiyacım var
  Lütfen yardımcı olun nolur
  Çok zor durumdayım
  0539 698 02 73 telefon numaram

 14. Sevgi dedi ki:

  Benim Bir hasta oglum var engelli yürüyümuyo yatağa bağlı tedavi altında hastanede tedavi altına alındı hastaneye gitcektim param yok nakitimde gidemedim durumun olmadığını için