Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?
13.08.2023
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan askıda fatura uygulaması özellikle korona virüs salgını döneminde geçim sıkıntısı yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım edilmesi amacıyla başlatılmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Ankara Tek Yürek” uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ödemekte zorlandıkları faturalarını internet üzerinden askıya bırakabilmeleri mümkündür. İnternet üzerinden askıya bırakılan faturalar hayırseverler, www.ankaratekyurek.com adresinde online olarak hizmet veren platform ile ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödeyebilecek, nakdi yardımda bulanabilecek ve toplu taşıma kartına para yüklemesi yapabilirler.

Askıda fatura yardım başvuruları birkaç yol ile yapılabilmektedir. Bu yollardan ilki akıllı telefonlara indirilen Başkent Mobil uygulaması üzerinden yapılmaktadır. İlgili uygulamayı indirdikten sonra başvuru işleminizi tamamlayabilir ve ödemekte zorlandığını faturalarınızı askıya aldırabilirsiniz.

Askıda fatura yardım başvurusu için izlenebilecek bir diğer yol ise Ankara Büyükşehir Belediyesini 153 numaralı Beyaz Masa hattı üzerinden arayabilir ve askıda fatura başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Askıda Fatura Uygulaması Nedir?

Pandemi süresince ekonomik sıkıntılar çekmiş olan vatandaşlara Bir çok yardım kampanyalarıyla destekler veriliyor.Söz konusu konulardan bir tanesi ise Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlatmış olduğu askıda fatura kampanyasıdır.

Askıda fatura kampanyası ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mahsur Yavaş tüm halkına destek olacağını müjdelemişti.Askıda fatura kampanyası ile yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere,Ankara Kartın dolum takviyesi ile askıda su faturası yardımı yapmaktadır.Bu yardımın amacı ihtiyaç sahibi olan kişilerin mağduriyetlerinin en aza indirilmesi amaçlanmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Sorgulama

Özellikle pandemi sürecinde işsizliğin artması ve ekonomik anlamda bir gerilemenin söz olması ile birçok vatandaş maddi sıkıntı yaşamaya başlamıştı. Maddi sıkıntı yaşamaya başlayan vatandaşlar elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarını ödemekte zorlanabiliyorlar. Faturalını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahipleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan askıda fatura uygulaması ile hayırseverler yardımı ile faturalarını ödemeleri mümkün olabiliyor.

Askıda fatura uygulamasına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar yukarıdaki adımlar üzerinden başvurularını yapabilirler. Ankara’da ikamet eden vatandaşlar gerekli şartları karşıladıktan sonra başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlayabilirler. Başvurularını tamamlayan vatandaşların başvuruları incelemeye alınır ve inceleme aşaması bittikten sonra olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılır.

Askıda fatura başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için “Ankara Tek Yürek” sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. “Ankara Tek Yürek” sistemine ulaşmak için Ankara Büyükşehir Belediyesine ait mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilir ve başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda Google arama motoruna “Ankara Tek Yürek” yazarak açılan sayfaya giriş yapabilir ve askıda fatura başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan askıda fatura başvurusu için vatandaşların öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu için Ankara Büyükşehir Belediyesi sistemine akıllı telefonlar üzerinden veya Google arama motoru üzerinden giriş yapabilir ve başvuru için gerekli formu doldurabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvuru formunu dolduran vatandaşların başvuruları inceleme aşamasına alınır ve yaklaşık olarak 2 haftalık bir süre sonra başvurularına geri dönüş yapılır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Telefon Numarası

Askıda fatura uygulamasına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvurular için izleyebilecekleri yollardan biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura telefon numarası ile iletişime geçebilir ve çağrı merkezi çalışanlarının yardımı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan askıda uygulamasına başvuru için 153 numaralı Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Askıda fatura işlemlerinizi çağrı merkezini arayarak öğrenmenizin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesinin mail adresi üzerinden de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 153.ankara.bel.tr e-posta adresi ile Ankara Büyükşehir Belediyesine ulaşabilirsiniz.

Askıda Fatura Ankara Ödeme Nasıl Yapılır?

Askıda Fatura başvurusu veya askıda fatura bağışı yapmak için “Ankara Tek Yürek” sistemine Google arama motoru veya Ankara Büyükşehir Belediyesinin mobil uygulaması üzerinden giriş yapabilir ve ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarına bağış yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödemenin yanı sıra “el ver” seçeneği ile ihtiyaç sahibi vatandaşa nakdi yardımda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda “Ankara Tek Yürek” sistemi ile ihtiyaç sahibi öğrencilere “afiyet ver” veya “bilet ver” seçenekleri ile toplu taşıma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Ayrıca ramazan aylarında “iftar ver” seçenekleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ramazan kumanyalarını almaları için maddi yarım desteği verebilirsiniz.

ankara askıda fatura başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Ödeme

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan askıda fatura uygulaması ile birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın ödemekte zorlandığı faturalar hayırseverler tarafından ödenmesi mümkün olmuştur. Hayırseverler “Ankara Tek Yürek” sistemi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ödemekte zorlandığı faturalarını ödeyebiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura ödeme, bağış yapma işlemleri için Ankara Büyükşehir Belediyesinin mobil uygulamasını indirmeniz ve sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “Ankara Tek Yürek” sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerindeki yardım seçeneklerine tıklayarak ihtiyaç sahiplerinin faturalarını ödeyebilir ve bağış yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Bilgileri

Askıda fatura ödemesi yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesinin kendi mobil uygulamasını indirdikten ve sisteme giriş yaptıktan sonra askıda fatura ödemesi yapabilir, fatura bilgilerini görebilir ve bağış gibi konular için işleminizi yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerinin faturalarını hayırseverler tarafından ödenmesi için başlatmış olduğu askıda fatura uygulaması ile binlerce vatandaşına ulaşmayı başarmıştır. Uygulama üzerinde faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerinin fatura bilgileri hakkında bilgi alarak fatura ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Askıda Fatura Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmış olan fatura yardım ve destek talebine başvuru yapmak için vatandaşların bazı şartlara uygun olması gerekir. Şartlara uygun olan ve başvuruları onaylanan vatandaşlar kendi faturalarını sisteme yükleyebiliyor ve faturaları hayırseverler tarafından ödenebiliyor.

Ankara askıda fatura uygulamasını indirmek için Ankara Büyükşehir Belediyesinin kendi mobil uygulamasını indirmeniz ve arama ekranına “Ankara Tek Yürek” yazmanız gerekiyor. Arama işlemini yaptıktan sonra askıda fatura uygulaması ile ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

Askıda fatura uygulaması ile su faturası, doğalgaz faturası veya elektrik faturasını ödeme işlemleri yapılabiliyor. Aynı zamanda toplu taşımalarda kullanılan kartlara ödeme yapma, nakit ihtiyacı olan vatandaşlara nakdi yardım yapma, öğrencilere çeşitli yardımlar yapma ve ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım yapma gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara ASKİ Askıda Fatura Su Kampanyası

Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen askıda fatura uygulamasında ilk olarak su faturaları için ödeme yapılması mümkün hale getirilmişti. Su faturası ödeme işlemlerinden kısa bir süre sonra sisteme doğalgaz fatura ödemesi, elektrik fatura ödemesi ve çeşitli yardımlarda eklenmeye başladı.

https://suver.aski.gov.tr/FaturaListesi.aspx linki üzerinden su fatura borçları olan vatandaşların borçlarını ödemeleri için yardım edebilirsiniz. Aynı zamanda su faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar da askıda fatura başvuruları kabul edildikten sonra aynı link üzerinden sisteme ödemekte zorlandığı faturaları yükleyebilirler. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların Ankara il sınırları içerisinde ikamet etmeleri ve ihtiyaç sahibi olmaları gerekir.

Ankara Askıda Fatura Elektrik

Askıda fatura uygulamasına giriş yaptıktan sonra elektrik borcu olan vatandaşların elektrik faturalarını ödeyebilir veya elektrik borcu olan vatandaşlar sisteme elektrik faturalarını yükleyebilirler. Askıda fatura ödemesini gerçekleştirmek için vatandaşların öncelikle sisteme giriş yapmaları ardından fatura listesinde yardım yapmak istedikleri vatandaşın faturasını seçerek tamamen online olarak ödemelerini ve işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ankara Askıda Fatura Doğalgaz

Askıda fatura ödemelerinden biri de doğalgaz fatura ödemesidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura uygulaması ile doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar başvuruları onaylandıktan sonra sisteme ödemekte zorlandığı faturaları yükleyerek hayırseverler tarafından ödenmesini bekleyebilirler.

Hayırseverler askıda fatura sistemine giriş yaparak doğal gaz faturası, elektrik faturası, su faturası, nakdi yardım, öğrenciler için yardım ve birçok çeşitli yardım ile ihtiyaç sahiplerine destek olabilirler. Ankara askıda fatura doğalgaz ödemesi için sisteme giriş yaptıktan sonra yatırmak istediğiniz fatura türünü ve faturayı seçtikten sonra “Hemen Öde” butonu ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

>>>https://www.belediyeyardimlari.com/ >>>