Turkcell Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Turkcell Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları
21.04.2023
A+
A-

Turkcell Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Turkcell Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli cep telefonu operatörüdür. Turkcell başta yatırımcıları olmak üzere bayilerine de yüksek miktarlarda paralar kazandırmaktadır. 2023 yılı itibari ile Turkcell bayilik şartlarını daha makul seviyelere getirerek daha çok şubelik vermek istemektedir.

Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir ?

Turkcell her ne kadar bayilik alma şartları iyileştirmiş olsa da turkcell bayisi olmak için bazı şartlar vardır.

  • Ticari sicilinizin temiz olması,
  • Bayilik için uygun işyeri,
  • Tanışınır veya taşınmaz teminat gösterebileceğiniz bir yer,
  • Turkcell ile yapacak olduğunuz sözleşme şartlarına uymanız gerekmektedir.

Sizde kendi işinizin sahibi olarak bir Turkcell bayiliği açabilirsiniz. Yüksek kar marjı ve büyük marka bilinirliği ile kısa sürede iyi kazanç elde edebilirsiniz. Turkcell Türkiye’nin en büyük 3 operatöründen biridir. Turkcell rakipleri arasında 33 milyon abone ile en yüksek abone sayısına sahiptir. Bu rakamın bu kadar yüksek olması bayiliklerde ki hareketliliğinde bu denli fazla olacağı anlamına gelebilir.

Turkcell Bayilik Türleri Nelerdir?

Turkcell de toplamda 6 tip bayilik vardır. Turkcell plus ve turkcell mağazaları münhasır perakende noktalardır. Bu tip bayi olmak için geçmişte turkcell bayiliği almış olma şartı vardır. Diğer türler ise, Dyn sadece kontör satan, dsn kontör ve hat satan, dsn plus ise kontör hat ve cihaz satabilen bayiliklerdir, bu 3 tip bayi tdmlere bağlıdır. Tdm, Turkcell dağıtım merkezlerinin kısaltılmasıdır ve tüm Türkiyede sadece 8 tane tdm vardır.

Turkcell bayiliği alırken alt bayilik almak için için daha avantajlı olacaktır. Turkcell alt bayilik alanlar diğer operatörlerin ürünlerini de satabilmektedir. Şunuda belirtmek isterim ki ana bayilikler daha yüksek kar majına sahiptir. Ana bayilikler ise 3’e ayrılmaktadır.

Turkcell bayiliği almak istediğinizde şirket sizden hangi bayiliği aldığınız fark etmeksizin banka teminatı istemektedir. Bayi olmakta diğer önemli bir kriter ise lokasyondur. Bayilik açtığınız konumun mümkün mertebe işlek yaya yürüyüşüne müsait olması gerekmektedir. Etrafınızda önceden açılmış başka Turkcell bayilikleri var ise sizin aynı lokasyona yeni bir bayi açmanız çok doğru olmaz.

Turkcell Bayilik Başvurusunu Nasıl Yapılır ?

Turkcell bayilik başvurusu yapmak için genel müdürlüklerle iletişime geçebilirsiniz. Genel müdürlüğün iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Maltepe Ofisi
Aydınevler Mh. İnönü Cd. No:20 Küçük yalı Ofispark B Blok Maltepe.
İLETİŞİM – Ön görüşme için yetkililerle görüşebilirsiniz.
0212 313 10 00

Bayilik başvurunuzu yapmanızın ardından başvurunu incelenir ve size ilk olarak bayilik açmak istediğiniz lokasyon sorulur bu konuda bilgiler alınır. Ardından şirket sizin için maliyet hesaplaması yapmaktadır.

Turkcell Bayiliği Ne Kadara Mal Olur?

Turkcell bayilik başvurusu yapmayı düşünen vatandaşların akıllarında ki en büyük soru ise Turkcell bayilik maliyetinin ne kadar olduğudur. Bayilik maliyeti her başvuru yapan için farklı çıkmaktadır. Bayilik açacağınız lokasyon, başvuru da bulunduğunuz bayilik türü, verecek olduğunuz hizmetleri çeşitleri ve türleri bu maliyet rakamının belirlenmesinde ki en önemli unsurlardır.

Büyük bir şehirde Turkcell bayisi olmak isterseniz ortalama olarak 500 bin lira maliyeti göze alabilmeniz gerekmektedir. Bu rakamın içerisine mağaza dekoru, yer döşemeleri aydınlatma dahildir.

Turkcell Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Turkcell bayileri ne kadar kazanıyor sorusuna net bit cevap vermek doğru olmaz. Aldığınız bayilik türü, iş yerinizin lokasyonu, personellerinizin satış performansı, mağazanızda ki ürün çeşitliliği ve ekstra olarak fatura ödeme gibi hizmetler sunarak aylık kar marjınızı arttırabilirsiniz.