Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru ve Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru ve Başvuru Formu
04.04.2023
A+
A-

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru ve Başvuru Formu 2023 Sosyal Belediyecilik proje kapsamında yerini alan Bingöl Belediyesi, her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabilmesi için Ramazan yardımı başvurularını başlatmaktadır. Bingöllü vatandaşlar başvuru tarihleri içerisinde, başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunarak, başvurularının onaylanması halinde Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak için il belediyesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İl belediye binasına bizzat gittikten sonra ilgili müdürlükten başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Müdürlüğe giderken başvuru belgelerini de yanınızda götürmeyi ihmal etmemelisiniz. Başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde götürdükten ve müdürlük tarafından size verilen başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayarak başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Söz konusu sosyal yardımdan yalnızca belirli kişiler yararlanabilirler. Bu kişiler öncelikli olarak Bingöl il sınırları içerisinde yaşıyor olmaları ve herhangi bir gelire sahip olmamaları ya da gelirlerinin düşük olması gerekmektedir. Bu şartları karşılayan kişiler Ramazan yardımından yararlanabilirler. Ayrıca Ramazan yardımından yararlanabilecek diğer kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Şehit, Asker ve Gazi yakınları
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar
 • Engelli vatandaşlar (%40 ve üzeri engelinin bulunması gerekir.)

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Ramazan yardımı almaya hak kazanabilirler. Başvuru şartlarını karşılayan Bingöllü vatandaşlar başvuru işlemlerini, il belediye binasında hizmet vermekte olan sosyal yardımlaşma müdürlüğüne giderek başvuru talebinde bulunabilirler.

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
 • Hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Herhangi bir sosyal güvenceye (SSK vb.) sahip olunmaması gerekir. (Sağlık sigortası hariçtir.)

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Ramazan kolisi, içerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri şeklinde yapılan bir sosyal yardımdır. Bingöl Belediyesinin Ramazan yardımından yararlanmak isteyenlerin öncelikle başvuru şartlarına sahip olunması gerekir. Şartları karşılayan kişiler il belediyesine bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Ramazan kolisi içerisinde bulunan temel gıda ürünleri aşağıdaki gibidir.

 • Pirinç, Bulgur, Nohut, Mercimek, Çay, Tuz, Şeker vb. ürünler bulunmaktadır.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için sorgulama işlemi yapabilir ve başvurunuzun sonucunu ve ne zaman dağıtılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz. Başvuru işleminde bulunduktan sonra başvurunuz incelemeye alınır ve inceleme aşamasından olumlu olarak dönüş yapılan başvurular söz konusu yardımdan yararlanabilirler.

Başvuru süreci yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılmazsa sorgulama işlemi yaparak detay bilgisi alabilirsiniz.

bingöl belediyesi ramazan yardımı başvurusu

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru işlemleri şu an için yalnızca il belediyesine yapılan müracaat ile yapılabilmektedir. Başvuru belgeleri ile beraber belediye binasında hizmet vermekte olan ilgili müdürlüğe giderek başvuru talebinde bulunmanız gerekir. Ramazan yardımı kolisi başvurusu şartlarına sahip olan kişiler, yardım alabilecek kişiler arasında yer almaları durumunda Bingöl Belediye binasına giderek müracaatta bulunabilirler.

Bingöl Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Bingöl Belediyesi her yıl düzenli olarak Ramazan ayına yaklaşık olarak 1, 1,5 ay kala Ramazan yardımı başvuru taleplerini almaya başlar. Başvuru tarihleri arasında belediye binasına bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Erzak ve gıda kolisi yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayı boyunca temel gıda ürünlerinin karşılanmaları amaçlanır.

Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda kolileri yalnızca ihtiyaç sahiplerine yönelik yapıldığı için başvuruda bulunmak isteyenlerin gerçek ihtiyaç sahibi olmaları ve başvuru şartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru işlemleri yalnızca belediye binasına bizzat müracaatta bulunarak yapılabilmektedir. Bu nedenle başvuru talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemleri için il belediyesini ziyaret etmeleri gerekir.

İl belediyesine giderken yanınızda götürmeniz gereken başvuru belgeleri şu şekildedir;

 • Muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesi
 • İkametgah belgesi (e-Devletten alınabilir.)
 • T.C. kimlik kartını aslı ve fotokopisi
 • Aynı hane içerisinde yaşayan kişilere ait kimlik fotokopisi
 • Engelli vatandaşlar için %40 ve üzeri olan engelli raporu
 • Kronik rahatsızlığı olanlar için sağlık raporu gibi belgeler istenmektedir.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi yaparak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Başvuru işlemleri ve sorgulama işlemi e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor mu? Başvuru işlemleri şu an için online olarak yapılamamaktadır. Başvuru talebinde bulunmak isteyenler il belediyesine bizzat gitmeleri gerekirken, başvuru sorgulama işlemi yapmak isteyenler ise işlemlerini, belediye ile iletişime geçerek gerçekleştirmeleri mümkündür.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgula