Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
13.02.2023
A+
A-

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Ramazan Yardımı başlığı altında gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Ramazan ayında vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması ve vatandaşların iftar yemeklerini hazırlayabilmesi için ihtiyaç duydukları gıda ürünleri belediye tarafından karşılanmaktadır. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi merak edilen konu başlıklarına yazımızda değindik. Yazının devamını okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımından nasıl yararlanabilirim? Afyonlu vatandaşlar tarafından merak edilen konu başlıklarındandır. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı ile binlerce ailenin Ramazan ayında temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ramazan yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikle Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olmaları gerekir. Gerekli şartları karşılamayan vatandaşların başvuru talepleri reddedilir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce başvuru şartlarına sahip olup olmadığınızdan emin olmalısınız.

Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olan kişiler başvuru kanalları üzerinden Ramazan yardımı başvuru taleplerinde bulunabilirler. Ramazan yardımı başvuru talebinizi Afyonkarahisar belediyesinin internet sayfası üzerinden ya da Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekir. Müdürlüğe giderek yapılan başvurularda çeşitli başvuru belgeleri istenmektedir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra müdürlüğe gitmeniz ve başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımından kimler yararlanabilir? İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik düzenlenen Ramazan yardımından öncelikli olarak herhangi bir gelire sahip olmayanlar ya da düşük ücret ile çalışanlar bu yardımdan yararlanabilirler. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek diğer kişiler ise aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Asker yakınları
 • Şehit ve gazi yakınları
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar
 • Bakıma muhtaç yaşlılar
 • Kronik rahatsızlığı olan ve geliri olmayan vatandaşlar
 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altına olanlar

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olan kişiler Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanırlar. Afyonkarahisar Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik Ramazan yardımı yapmaktadır. Ramazan yardımı vatandaşların mutfak ihtiyaçlarının Ramazan ayı boyunca karşılanması hedeflenmektedir. Ramazan ayında geçerli olan bu sosyal yardımdan yalnızca çeşitli başvuru şartlarına sahip olan kişiler yararlanabilirler.

 • Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması ya da T.C. vatandaşlığı almış olması gerekir.
 • Başvuruda bulunmak isteyenlerin aylık hane gelirlerinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Herhangi bir gelire sahip olmaması ya da gelirinin düşük olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmaması ve hane içerisinde yaşayan diğer kişilerin memur ya da noter gibi işe sahip olmaması gerekmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan ayında gıda ve erzak yardımı yapılmaktadır. Gıda ve erzak yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini Afyonkarahisar belediyesinin internet sayfası ya da belediye binasına bizzat giderek gerçekleştirebilirler.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı olarak gıda ve erzak yardımının yanı sıra maddi destek imkânı ve yakacak yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlarda yapmaktadır. Bu sosyal yardımlara başvuruda bulunarak yararlanmaya hak kazanabilirsiniz.

ramazan yardımı

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Afyonlu vatandaşlar başvuruda bulunduktan sonra başvuru talepleri sıraya alınarak incelenir. İncelendikten sonra başvuru şartlarına uygun görülmeniz halinde sosyal yardımdan yararlanabilirsiniz. Başvuru talebinde bulunan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biri, Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Başlığıdır.

Başvuruda bulunduktan sonra başvurunuz kontrol edilmek amacıyla değerlendirilmeye alınır. Değerlendirilme aşamasından olumlu olarak geçen başvuru talepleri, başvuru sahibine en kısa sürede iletilmeye çalışır. Bu süreç yoğunluk gibi nedenlere bağlı olmak üzere yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. 30 gün içerisinde tarafınıza başvuru sahibiniz ile ilgili olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu işlemleri 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenler başvuru taleplerini il belediyesine bizzat giderek gerçekleştirebilecekleri gibi online olarak da gerçekleştirmeleri mümkündür. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu işleminizi online olarak gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx

 • Açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayın.
 • Başvuru formunu tamamladıktan sonra “Tamamla” butonuna tıklayarak başvuru talebinizi yetkilere iletebilirsiniz.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra başvuru talebiniz incelenmek üzere iletilecektir. Ayrıca aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden Afyonkarahisar belediyesi ile iletişime geçerek de başvuru talebinde bulunabilirsiniz. · E-Posta Adresi: info@afyon.bel.tr

 • Telefon Numarası: 444 03 83
 • WhatsApp İletişim Hattı: 0 533 911 52 52

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru taleplerini il belediyesin giderek kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Başvuru taleplerinizi online olarak yapmanın yanı sıra il belediyesine giderek de gerçekleştirebilirsiniz. İl Belediyesinde hizmet vermekte olan Sosyal Müdürlüğe giderek gerekli evrakları teslim etmenizin sonrasında başvuru formunu tamamlayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Belediyeye gittikten sonra ilgili birime teslim etmeniz gereken belgeler şu şekildedir;

 • Muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesi
 • Gelir bilginizi gösteren belge
 • Kimlik kartınızın aslı ve fotokopisi
 • İkametgâh belgeniz (E-Devletten alınabilir.)

Bu belgele hazırlayarak ilgili birime giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde nasıl bulunabilirim? Afyonlu vatandaşlar Ramazan yardımından yararlanabilmek için başvuru talebinde bulunmaları gerekir. Afyonkarahisar Belediyesi her yıl Ramazan ayında muhtaç durumdaki vatandaşlar için gıda ve erzak yardımında bulunmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz gerekir.

Afyon belediyesi Ramazan yardımı başvuru talebinizi aşağıdaki başvuru kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı başvuru talebiniz online olarak https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra il belediyesine bizzat giderek müracaatta bulunabilirsiniz.
 • Başvuruda bulunabilmenizin bir diğer yolu ise il belediyesi ile iletişime geçmektir. İletişim adresleri üzerinden belediye ile iletişime geçerek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Afyonkarahisarlı vatandaşlar Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvurularının sonucunu öğrenmek için sorgulama işlemi yapmaları gerekir. Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi şu an için yalnızca belediye ile irtibata geçerek yapılabilmektedir. İl belediyesinin iletişim adresleri üzerinden belediyeyle iletişime geçebilir ve başvuruda talebinde bulunabileceğiniz gibi başvuru sorgulama işleminde de bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.