Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Koli Yardımı

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Koli Yardımı
11.02.2023
A+
A-

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Koli Yardımı 2023. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için devlet, belediye ve çeşitli vakıflar tarafından birçok sosyal yardım düzenlenmektedir. Bu sosyal yardımlar ile muhtaç durumdaki vatandaşların ve ailelerin, ihtiyaç duydukları konuda destek olmak ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amaçlanmaktadır. İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan sosyal yardımlardan biri de Ramazan yardımıdır.

Ramazan yardımı her yıl Ramazan ayına yaklaşık olarak 1 ay kadar kala belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli Ramazan yardımları düzenlenerek yapılmaktadır. Ramazan yardımı olarak genellikle erzak ve gıda kolisi veren il belediyelerinden bazıları erzak ve gıda kolisinin yanı sıra çeşitli sosyal desteklerde vermektedir. Bu belediyelerden biri de Kastamonu belediyesidir.

Kastamonu belediyesi, Ramazan ayına özel olarak birden fazla çeşitli sosyal yardımlar ile muhtaç durumdaki vatandaşlara destek vermektedir. Kastamonu belediyesi ramazan yardımı nasıl alınır? Kastamonu belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Kastamonu belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Gibi merak edilen başlıklara dair detaylar yazının devamına yer almaktadır.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Kastamonu belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Kastamonu belediyesi tarafından Ramazan ayına özel olarak verilen sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru talebinde bulunmaları gerekir. Başvuru talebinde bulunmadan önce söz konusu sosyal yardımın başvuru şartlarını okumalı ve başvuru şartlarını karşıladığınızdan emin olmalısınız. Ramazan yardımından yalnızca belirli başvuru şartlarını karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabilmesi mümkündür. Bu nedenle başvuru şartlarını karşılamayan kişilerin müracaatta bulunmaması ve yardım almak niyetinde olmaması gerekir.

Kastamonu belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılayan kişilerin ayrıca yardımdan yaralanabilecek kişiler arasında da yer almaları gerekir. Bu durumları karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini başvuru kanalları üzerinden gerçekleştirebilirler.

Kastamonu belediyesi Ramazan yardımı başvuru işlemleri birkaç farklı başvuru kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Bizzat başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerinin belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne bizzat giderek müracaatta bulunabilirler.

Ayrıca Kastamonu Belediyesi elektronik çağa ayak uyduran ve birçok işlemi online olarak internet üzerinden yapabilme imkanı sağlayan belediyelerden biridir. Bu sayede vatandaşlar herhangi bir müdürlüğe gitmeye gerek kalmadan sosyal yardım talebinde bulunma ve sosyal yardım talebi sorgulama işlemleri gibi birçok farklı işlemlerini online olarak gerçekleştirebilirler. Belediyenin internet sitesi üzerinde yer alan “E-Hizmet” sekmesindeki “Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” bölümünden hem başvuruda bulunabilir hm de başvurunuzun durumunu yakından takip edebilmek için başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Kastamonu belediyesinin Ramazan yardımına başvuru talebinde bulunmak isteyen Kastamonulu ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamlamadan önce yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında yer aldıklarından emin olmaları gerekir. Belediye tarafından yapılan Ramazan yardımı yalnızca belediye tarafından belirlenen şartlara sahip olan ve aynı şekilde belediye tarafından belirlenen kişiler arasında yer alan vatandaşlara verilmektedir.

Ramazan yardımından yalnızca belirli kişiler yararlanabileceği için aşağıdaki listeye göz atmanızı ve yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında yer alıp almadığınızı kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Kastamonu belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler (aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olabilmesi için hanede kişi başına düşen aylık gelirin güncel asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. Bu durumda yeni yılda yapılan zam ile aylık hane gelirinde kişi başına düşen gelirin 2.835,3 TL aşağısında olması gerekir.)
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan kişiler (bu kişilerin herhangi bir sosyal sigortasının olmaması ve aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.)
 • Eşi vefat etmiş ya da boşanmış olan dul kadınlar (gelirinin olmaması ya da düşük olması şartı ile)
 • Kendine bakmakta zorluk yaşayan yaşlı kimseler (gelirinin olmaması ya da düşük olması şartı ile)
 • Asker, Şehit ve Gazi yakınları (bu kişiler Ramazan yardımının erzak ve gıda kolisinden yararlanabilirler.)

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kastamonu belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda aynı şekilde Ramazan yardımı yapmaya devam etmektedir. Ramazan yardımı olarak erzak ve gıda kolisi yardımı yapan Kastamonu Belediyesi sosyal yardım için bazı başvuru şartları istemektedir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Kastamonu belediyesi Ramazan yardımından yararlanmak isteyen muhtaç durumdaki vatandaşlar başvuru işlemlerini başlatmadan önce başvuru şartlarını okumaları ve başvuru şartlarını karşılıyor olduklarından emin olmaları gerekir. Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunmadan önce başvuru şartlarını karşıladığınızdan emin olmalı ve başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı olarak erzak ve gıda yardımının yanı sıra sokakta yaşayan kişiler için de Ramazan çadırı yardımı da yapılmaktadır. Ramazan çadırı yardımı için herhangi bir şart aranmazken erzak ve gıda yardımı için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak ve sosyal güvenceli işte çalışmıyor olmak gerekir.
 • Kastamonu il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak (Ramazan yardımından yalnızca Kastamonulu vatandaşlar yararlanabilmektedir. Farklı bir ilde ikamet eden kendi il belediyesinin Ramazan yardımına başvuruda bulunması gerekir.
 • Ramazan yardımı erzak ve gıda kolisinden yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabileceklerdir. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen kişilerin T.C. vatandaşları olması gerekmektedir.
 • Başvuru talebinde bulunan kişilerin 18 yaşını tamamlamış olması gerekir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı olarak birkaç farklı sosyal yardımda bulunan Kastamonu Belediyesinin sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru şartlarını karşılıyor olması ve yardım alabilecek kişiler arasında yer alıyor olması gerekir. Bu şartları karşılayan kişiler başvuru işlemlerinin online olarak ya da belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilirler.

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımını yıllardır uygulamakta olup her yıl tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan ayında çeşitli sosyal yardımlar düzenlemektedir. Ramazan yardımı için bağış kabul eden Kastamonu Belediyesinin Ramazan yardımlarını daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştırmak için hayırseverlerin bağışlarını kabul etmektedir. Hayırseverler Kastamonu Belediyesi ile iletişime geçerek ya da belediyenin internet sitesi üzerinden bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmeye devam etmektedir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı olarak birçok sosyal yardım düzenlemektedir. Bu sosyal yardımlar aşağıdaki gibidir.

 • Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Erzak ve gıda kolisi yardımı olarak içerisine birçok temel gıda ürünün bulunduğu yardım kolileri şeklinde yapılmaktadır. Belediyenin yardım kolileri her yıl değişkenlik göstermekle beraber genel olarak pirinç, bulgur, nohut gibi temel gıda ürünleri ve temizlik ürünleri içermektedir.
 • Dışarıda yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için iftar ve sahur vaktinde Ramazan çadırı hizmeti vermektedir. Ramazan çadırı ile dışarıda yaşayan ya da maddi durumu olmayan kişiler iftar saatinde ve sahur saatinde dağıtılan yemek yardımından yararlanabilirler.

kastamonu belediyesi ramazan kolisi yardımı

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı işlemleri belediyenin internet sitesi üzerinden ve belediyenin sosyal işler müdürlüğünden yapılabilmektedir. Başvuru işlemlerinin tamamlayan kişilerin başvuru talepleri değerlendirme aşamasına alınarak yetkililer tarafından incelenmektedir. Başvuru talebinizi tamamlamak için başvuru formunu tamamlamanız gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin mutlaka doğru bir şekilde doldurulması ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Başvuru formunu eksik ya da hatalı tamamlayan kişilerin başvuru işlemleri reddedilir ve yardım yapılmaz. Başvuru formunu doğru bir şekilde tamamlayan kişilerin başvuru işlemleri ise değerlendirmeye alınır. Değerlendirme aşaması yaklaşık olarak 15 ile 30 gün arası sürebilmektedir. Bu süre içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılarak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığı bildirilmektedir.

Başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması durumundan Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanırsınız. Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda yardımı Ramazan ayının başlamasına az bir süre kala dağıtılmaya başlar ve en geç olarak Ramazan ayının ilk haftasına kadar sürebilmektedir. Başvuru yoğunluğuna bağlı olarak tüm kolilerin dağıtılması Ramazan ayının ilk haftasını bulabilir. Başvurunuz onaylandıktan ve yardım almaya hak kazandıktan sonra başvuru sorgulama işlemi yaparak yardımın ne zaman dağıtılacağını öğrenebilir ya da belediye ile iletişime geçerek Ramazan kolisinin ne zaman dağıtılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini belediyenin internet sitesindeki yönlendirme ile e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler. E-Devlet hesabına sahip olan Kastamonulu vatandaşlar başvuru işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde online olarak gerçekleştirebilirler.

Ramazan yardımı kolisi başvurusu işleminizi online olarak gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.kastamonu.bel.tr/v2/ linkine tıklayarak Kastamonu belediyesinin internet sitesine ulaşabilirsiniz.

 • Sayfada yer alan E-Hizmet bölümüne tıklayın.
 • Seçenekler arasından E-Belediye başlığı altında yer alan “Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” butonuna tıklayın.
 • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • T.C. kimlik bilginizi ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş işleminizi yapın.
 • “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın ya da “Uygulama Adresi” başlığında yer alan uygulama linkini kopyalayarak Google arama motoruna girin ve başvuru sayfasına ulaşın.
 • “Yardım Başvurusu Yapılacak Belediye” bölümünden Kastamonu Belediyesi seçeneğini seçin.
 • Kişi kimlik bilgileri, kişi adres bilgileri ve eşinin bilgileri bölümleri otomatik olarak sistem tarafından doldurulmaktadır. Bu alanlarda herhangi bir yanlışlık olması durumunda e-Devlet hesabınız bölümünden düzeltmeniz gerekir.
 • Kişi iletişim bilgileri bölümünden telefon numaranızı ve e-posta bilgilerinizi girin. Bu bilgileriniz doğru ve güncel olmalıdır. Başvurunuz ile ilgili herhangi bir sorun olması ya da bilgilendirme yapılması durumunda bu iletişim adresleri üzerinden tarafınız ile iletişime geçilecektir.
 • Sosyal yardım türleri bölümünden erzak ve gıda kolisi seçeneğini seçin.
 • Son olarak kaydet butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Kastamonu Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi olarak birçok mutfak erzakı verilmektedir. Bu ürünler bir ailenin bir aylık mutfak erzağını karşılayacak şekilde özenle hazırlanmakta ve başvuru sahiplerinin adreslerine kadar gönderilmektedir. Erzak ve gıda kolisi içerisinde yer alan temel gıda ürünleri aşağıdaki gibidir.

 • 1 kilogram pirinç
 • 1 kilogram nohut
 • 1 kilogram mercimek
 • 1 kilogram fasulye
 • Tel şehriye (1 paket)
 • Arpa şehriye (1 paket)
 • 0,5 kilogram çay
 • 1 litre sıvı yağ
 • Temizlik ürünleri gibi ürünler yer almaktadır.

Bu ürünleri almak için başvuru talebinde bulunmanız ve başvurunuzun onaylanması gerekmektedir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak için başvuru formunu tamamlamanız gerekir. Başvuru formu üzerinde birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlarda sizin ve ailenizin hakkında bazı sorular sorulmakta ve cevaplanmanız beklenmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgiler kısaca şu şekildedir;

Adres bilgileri, eş bilgileri (eşiniz yoksa bu alan boş bırakılır.), kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileri ve sosyal yardım türü yer almaktadır. Bu alanları eksiksiz bir şekilde ve tamamen doğru bilgilerinizi kullanarak doldurmanız gerekir. Başvurusu yanlış olan kişilerin başvuru talepleri kabul edilmez ve Ramazan yardımı yapılmaz.

Başvuru formuna e-Devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gittikten sonra kimlik bilgilerinizi girerek sisteme giriş işlemi yapmanız ve uygulamaya git butonuna tıklayarak başvuru sayfasına ulaşmanız gerekir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Ramazan yardımı başvurusu talebinde bulunmak isteyen Kastamonulu vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. Başvuru işlemleri birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Kastamonu Belediyesi e-Belediye hizmeti veren ve vatandaşlarının belediye işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayan belediyelerden biridir.

Belediyenin internet sitesi üzerinde yer alan e-Belediye sekmesinden birçok belediye işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden biri de sosyal yardım talebinde bulunma ve başvuru talebinizi sorgulama işlemidir. Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini aşağıdaki kanallar üzerinden gerçekleştirebilirler. · Başvuru işleminizi online olarak gerçekleştirmek için https://www.kastamonu.bel.tr/v2/ adresine gittikten sonra sayfada yer alan “E-Hizmet” bölümünden “Sosyal Yardım Talebinde Bulunma ve Sorgulama” seçeneğine tıklayın. Ardından bilgilerinizi girerek sisteme giriş işlemi yapmanız ve başvuru formuna ulaşarak formu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir.

 • Bir diğer başvuruda bulunma kanalı ise belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru talebinde bulunmaktır. İlgili müdürlüğe gerekli başvuru evrakları ile bizzat müracaat yapmanız halinde de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru talebinde bulunabileceğiniz bir diğer yol ise belediyenin iletişim kanalları üzerinden iletişime geçerek başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Belediyenin iletişim kanallarına ulaşmak için resmi internet sayfasında yer alan “İletişim” bölümünden iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunan kişiler başvuru işlemlerinin hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak ve başvuru sonuçlarını öğrenmek için başvuru sorgulama işlemi yapmaları gerekir. Başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurunuzun sonuçlanması 15 ile 30 kadar sürebilmektedir. Bu süre boyunca sabırlı bir şekilde beklemeli ve belediyenin tarafınıza geri dönüş yapmasını beklemelisiniz. Bu sürenin uzaması ve belediye tarafından tarafınıza herhangi bir geri dönüş yapılmaması durumunda başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca başvurunuz onaylandıktan sonra da başvuru sorgulama işlem yaparak yardımın tarafınıza ne zaman ulaştırılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemi de de başvuruda bulunma kanalları üzerinden aynı şekilde yapabilmektedir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işleminizi e-Devlet üzerinden yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gidin.

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş işlemi yapın.
 • Uygulamaya git butonuna tıklayın ve başvuru sayfasına ulaşın.
 • Açılan sayfada sol tarafta yer alan “Sosyal Yardım Başvuru Durumu Sorgula” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada mevcut başvurularınız ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Sorgulamak istediğiniz başvurunun detay butonuna tıklayarak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabileceğiniz gibi belediyenin iletişim numarası üzerinden de iletişime geçerek başvuruda bulunma ve başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca belediye ile iletişime geçerek Ramazan yardımı ile ilgili merak ettiklerinizi de sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.