Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
11.02.2023
A+
A-

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2023. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, maddi durumu kötü olan ve geçimini sağlamakta zorlanan ihtiyaç sahibi vatandaşları için her türlü destekte bulunarak, vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu alanda destek vermeyi ve yardım eli uzatmayı amaçlamaktadır. Belediye tarafından birçok sosyal yardım düzenlenmektedir. Bu sosyal yardımların bir kısmı, yılın belirli zamanlarında olurken bazı sosyal yardımlar ise doğal afet, beklenmedik durumlar vb. hallerde yapılmaktadır.

Her yıl düzenli olarak Ramazan ayına özel olarak Ramazan yardımı düzenlenmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Gibi merak edilen ve araştırma konusu olan başlıklara bu yazımızda değindik.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle Ramazan yardımı alabilecek kişiler arasında yer almaları gerekir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Başlığı altında yer alan kişiler arasında yerini alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru şartlarını da karşılamaları durumunda, Ramazan yardımı başvuru kanalları üzerinden başvuru talebine bulunarak sosyal yardım desteği alabilirler.

Ramazan yardımı almak isteyen kişiler başvuru işlemlerini online olarak yapabilecekleri gibi belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat ederek de başvuruda bulunabilirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yalnızca belediye tarafından belirlenmiş şartlara sahip olan kişiler yararlanabilmektedir. Belediyenin belirlemiş olduğu başvuru şartları ile Ramazan yardımı gibi sosyal yardımlar, gerçek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Belediye Ramazan yardımı alabilmek için başvuru şartlarına sahip olmanın yanı sıra yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında da yer almak gerekir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıda yer almaktadır.

 • Şehit, Asker ve Gazi yakınları
 • Maddi açıdan zorluk yaşayan kişiler
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş dul kadınlar
 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olanlar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Ramazan yardımı almak isteyen Eskişehirli vatandaşların bazı başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını karşılamayanların Ramazan yardımından yararlanabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle yardım almak isteyen ve başvuru talebinde bulunmak isteyenlerin öncelikli olarak başvuru şartlarını karşılıyor olduklarından emin olmaları gerekmektedir. Ramazan yardımı başvuru şartları olarak vatandaşların sahip olması gereken şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması
 • Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekir.
 • Başvuruda bulunmak isteyenlerin Eskişehir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Belediye tarafından Ramazan ayına özel birkaç farklı sosyal yardım düzenlemektedir. Bu sosyal yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazan ayı boyunca daha rahat bir yaşam sürebilmeleri amaçlanmaktadır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan yardımları şu şekildedir.

 • Maddi durumunun yetersiz olması nedeniyle ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için erzak ve gıda yardımı yapılmaktadır.
 • Dışarda kalan ve maddi durumu olmayan vatandaşlar için Ramazan çadırı hizmeti verilmektedir.
 • Ayrıca market ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için de market çeki ya da alışveriş kartı yardımı yapılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı başvurusu talebinde bulunduktan sonra başvurunuz incelenmek üzere yetkili kişilerin değerlendirmesine alınır. Değerlendirme işlemi yaklaşık olarak 15 ile 30 gün arasında sürmektedir. Genel olarak en geç 30 gün içerisinde tarafınıza başvurunuz ile ilgili geri dönüş yapılmaktadır. Başvurunuz onaylandıktan sonraki 15 gün içerisinde Ramazan yardımı adresinize kadar teslim edilmektedir.

Bazen yoğunluk gibi nedenlerden dolayı Ramazan yardımı, hak sahibine en geç Ramazan ayının ilk haftasına kadar gönderilmektedir. Bu sürenin uzaması durumunda başvuru sorgulama kanalları üzerinden sorgulama işlemi yaparak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

eskişehir ramazan yardımı başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunarak Ramazan yardımı almaya hak kazanabilirsiniz. Belediye tarafından verilen Ramazan yardımı kolisi, içerisinde birçok mutfak erzakı bulunan yardım kolileri şeklinde yapılmaktadır. Koli içerisinde yer alan erzak yardımlarından yararlanmak için başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir. Başvuru işleminizi e-Devlet sistemi üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” yazarak arama yapın. Çıkan seçenekler arasından “İçişleri Bakanlığı” seçeneğini seçin. Açılan sayfadan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru işleminizi Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Belediyenin internet sitesi üzerinden birçok farklı online işleminizi gerçekleştirebilişiniz. Bu işlemlerden biri de istek ve şikayettir. Başvuru işleminde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.eskisehir.bel.tr/ linkine tıklayın.

 • Ana sayfa da yer alan “Online Hizmetler” seçeneğine tıklayın.
 • Sayfanın solunda yer alan “Başvuru” seçeneğine tıklayın.
 • “İstek ve Şikayet” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgileriniz ile doldurun.
 • Başvuru ekleri bölümünde yer alan dosya ekleri olarak başvuru için istenen belgeleri sisteme yükleyin.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri başvuru işlemlerini birçok farklı şekilde yapabilirler. Başvuru işleminizi ister online olarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir, isterseniz de belediye ile iletişime geçerek ya da belediye binasında hizmet vermekte olan Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat müracaat ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu yapabileceğiniz başvuru kanalları aşağıda yer almaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemini belediyenin internet sitesi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. https://www.eskisehir.bel.tr/index.php Bunun için adresine gittikten sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • “Online Hizmetler” butonuna tıklayın.
 • Başvuru sekmesine tıklayın.
 • Sorgulama butonuna tıklayın.
 • Başvuru kayıt numaranızı ilgili alana yazın.
 • Doğrulama türünü seçin ve ilgili arama bilginizi yazın.
 • Son olarak “Ara” butonuna tıklayarak başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.