Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Yardım Başvurusu

Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Yardım Başvurusu
24.01.2023
A+
A-

Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Yardım Başvurusu. 2023 Yılda iki kez ödenen hibe ödemeleri birinci yarıyılın sonuna kadar ödenmez ve yaz tatillerinde devlet ödemesi başvurusu takip eden hafta başlar. Adayların başarılı olmaları ve okullarından mezun olmaları gerekmektedir. Devlet teşvik ve sübvansiyonları için başvurular önümüzdeki hafta başlayacak. Başvuru detaylarının açıklandığı başvuru linkine ve resmi duyuruya web sitemizden ulaşabilirsiniz. Başarılı destek programı kapsamında 2023 yılında başarılı öğrencilere yeni devlet desteği verilecek.

Karnesi iyi olan öğrencilere yardım var! Başarılı öğrenciye 5104 TL veriliyor

Karnesi iyi olan öğrencilere 5104 TL para. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süre önce kabine toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Başarı Teşvik Programı’nın detayları belli oldu. “Gelir desteğinden yararlanan ailelere, devlet okullarında ve sınıflarında öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine ve sınıflarına net asgari ücrete kadar destek oluyoruz.” Ayrıca, yüksek öğrenim gören öğrenciler bir miktar devlet desteği alırlar. Ayrıca YÖK tarafından belirlenen 500 üniversiteye girmeye hak kazanan öğrenciler devlet desteği alıyor.

Gelir desteği alan ailelerde meslek lisesinden mezun olan öğrencilere destek verilir. O gençler net asgari ücretle destek alıyor. Ayrıca ailelerin çocuklarının bilimsel, sportif ve sanatsal yarışmalara katılmaları için tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor. Bu amaçla da önemli bir bütçe ayrılmış, teşvik programı kapsamındaki öğrencilere ve gençlere 1,5 milyar liralık destek dağıtılıyor. Aile ve Sosyal İşler Dairesi de konu hakkında bilgi verecektir.

başarı teşvik programı

Başarı Teşvik Programından Kimler Yararlanacak?

Gelir desteğine kayıtlı birçok gelir desteği ailesinden gelen çocuklar, başarılı eradikasyon programından yararlanabilir. Başarılı Para Çekme Programı kapsamında yapılan ödemeler ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmaktadır. Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık, “ilkokul, ortaokul ve liselerde ilk üç ile ilk beşte yer alanlara asgari ücretin yüzde 60’ına kadar ödeme yapılacağını” duyurdu. Reklam ödemeleri birinci ve ikinci dönem olmak üzere yılda iki kez yapılır.

Öğrenci Teşvik Primi Başvurusu

Yılda iki kez ödenen hibe ödemeleri birinci yarıyılın sonuna kadar ödenmez ve yaz tatillerinde devlet ödemesi başvurusu takip eden hafta başlar. Adayların başarılı olmaları ve okullarından mezun olmaları gerekmektedir. Devlet teşvik ve sübvansiyonları için başvurular önümüzdeki hafta başlayacak. Başvuru bilgileri şartnamesi ve resmi duyuru ile birlikte başvuru linkine web sitemizden ulaşabilirsiniz. Başarılı destek programı kapsamında 2023 yılında başarılı öğrencilere yeni devlet desteği verilecek.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.