Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
08.06.2022
A+
A-

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve sorgulama 2023; Erzurum Büyükşehir Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Zor durumda olan, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar Erzurum Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartın başvuru yaparak temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Karttan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar belediyenin belirlediği kadar para alabilmektedir. Karta yüklenen bu bakiyeyi belediye ile anlaşmaları marketlerde kullanabilmektedir.

Belediye 2000 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa gıda yardımı yapmıştır. Bu yardımlar halen devam etmektedir. Sosyal yardım kartı dışında üniversite öğrencilerine burs, kıyafet gibi yardımlar yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım kartının nasıl alınabileceği, yardım kartı başvurusunun nasıl sorgulanacağı, kartın hangi marketlerde geçerli olduğu gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyacı olduğu düşünülen vatandaşlara yardım kartıdır. Sosyal yardım kartına belediye tarafından düzenli olarak bakiye yüklemesi yapılmaktadır.  Bu bakiye ile ihtiyaç sahibi insanlar diledikleri ürünleri alabilmektedir. Fakat sosyal yardım kartı bütün marketlerde kullanılmamaktadır. Belediye ile anlaşmalı marketlerden sosyal yardım kartı ile alışverişlerinizi yapabilmeniz mümkündür.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Erzurum ilinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Ayrıca yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların yaşam standartlarının düşük olması ve bunu belgelemesi gerekmektedir. Bu durumu belgelemeyen vatandaşlar sosyal yardım kartından faydalanamamaktadır.

İhtiyaç sahibi olması, bakıma muhtaç vatandaşlar sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Gazi, şehit aileleri, afetzedeler, eşinden ayrılan geçim sıkıntısı yaşayan kadınlar, engelli bireyler,  bu durumları belgeledikleri sürece sosyal yardım kartından faydalanabilecektir.

Erzurum Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım kartı başvurusu yapabilmek için belediye farklı kanallardan başvuru yapma imkanı sunmaktadır.

Sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru yapabilmektedir.

Belediye binasına gitme imkanı olmayana vatandalar ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak veya 0442 344 12 18 numaralı hattı arayarak yardım talebini ilgili birimlere iletebilecektir.

Sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar sosyal@erzurum.bel.tr e-posta adresine mail göndererek yardım başvurusu yapabilecektir.

Belediyenin web sitesinden sosyal yardım kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Bunun için https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda sosyal yardım kartından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediyenin web sitesinden https://uygulama.belediye.gov.tr/EVRAK/Dilekce/DilekceDoldur.aspx linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken gerekli evrakları sisteme yükleyebilmeniz mümkündür.

erzurum yardımları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlardan belediye tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
  • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulu raporu
  • Afetzede ise bunu belgesi
  • Başvuru formu
  • Hane içinde ceza evinde olan biri varsa bunun belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • İkametgah belgesi
  • Hanede yaşayan kişilerin ve başvuru yapan vatandaşın kimlik fotokopisi
  • Çalışamayacak durumda olanların sağlık raporu
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaç durumunu analiz edebilecek bir takım sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda olan sorular hanede yaşayan kişi sayısı, haneye giren aylık gelir tutarı ve iletişim bilgileri gibi sorulardır.

Formda bulunan her sorunun doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar için yasal işlem başlatılacaktır ve verilen yardımlar geri alınacaktır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasını ziyaret ederek sorgulayabilmektedir.

Belediye binasını ziyaret etmeyen vatandaşlar ise belediyenin iletişim numaralarını arayarak sorgulama yapabilecektir.

Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşların  https://uygulama.belediye.gov.tr/Evrak/Dilekce/DilekceCevapSorgulama.aspx linkine tıklayarak “Takip numarası” ile sorgulama yapılabilmektedir.

Başvuru sonuçları ortalama 15 gün gibi bir sürede sonuçlanacaktır. Bu nedenle sorgulama yapmadan önce belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve başvuru sorgulama işlemi gibi işlemleri yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasını arayarak yetkili birimlerden öğrenebilmektedir.

Yardımlar ile ilgili bilgi edinebilmek için 0442 344 12 18 numaralı iletişim hattını aramalısınız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin zor durumda olan vatandaşlara verdiği sosyal yardım kartı limiti 150 TL’dir. Karta her ay bakiye düzenli olarak yüklenmektedir. Fakat bazı durumlarda vatandaşlar tek seferlik bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Sosyal yardım kartı dağıtımı sırasında kartınızın tek seferlik veya sürekli olduğu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı alan vatandaşlar alışveriş yaptıklarında kasa görevlisinden fişini isteyerek kartında kalan limiti görebilmektedir.

Belediyenin sosyal destek hattını arayarak bakiyeniz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği sosyal yardım kartı Güvendik Marketlerde geçerlidir. Bu marketlerden ihtiyaç sahibi vatandaşlar diledikleri gibi gıda alışverişi yapabilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar

Sosyal yardım kartından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar tarafından sosyal yardım kartı bakiyesinin ne zaman yatacağı merak edilmektedir.

Sosyal yardım kartı sürekli ise her ay düzenli olarak bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Fakat tek seferlik ise yalnızca bir defa bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.