Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
12.05.2022
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca ilgili müdürlüğe gitmeye gerek kalmadan E-Devlet üzerinden veya Mavi Masa ile iletişim kurarak da başvuru yapılabiliyor.

E-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu linke tıkladıktan sonra sisteme giriş yapın. Ardından başvuru formunu doldurun. Bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Bir diğer başvuru yöntemi ise Ankara Mavi Masa iletişim hattı olan 153 numaralı hattı arayarak patates soğan yardımı başvurusu yapabilir, başvurunuzu sorgulayabilir veya sosyal yardım hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı yalnızca belirli şartlar altında belirlenen kişilere verilmektedir. Patates soğan yardımından yararlanmak isteyen kişiler, gerekli şartları sağlamaları ve yardımı alabilecek kişiler arasında olmaları halinde ücretsiz bir şekilde patates soğan yardımından yararlanabilirler.

Patates soğan yardımından yararlanabilecek vatandaşlar şu şekildedir;

 • Maddi yetersizlikten dolayı ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar
 • Şehit ve gazi yakınları
 • Yaşlı ve yardıma muhtaç kişiler
 • Herhangi bir sosyal güvenceli işte çalışmayan vatandaşlar
 • Dul ve işsiz kadınlar, patates soğan yardımından faydalanabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvurusu için izlenebilecek bir diğer yol ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait telefon numarası üzerinden yetkililer ile iletişime geçerek başvuru yapılabilir. İlgili müdürlüğe ait olan 0312 418 66 62 numaralı hattı arayarak patates soğan yardımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvurusu için vatandaşları bazı belgelere sahip olmaları ve bu belgeleri ilgili müdürlüğe teslim etmeleri gerekir. Başvuru için Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giden vatandaşlar müdürlük tarafından istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekiyor. Bu belgeleri şu şekildedir;

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı kimlik aslı ve 2 adet fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus döküm belgesi
 • SSK dökümü
 • Adli sicil kaydı

Bu belgeler değişkenlik gösterebileceği için ilgili müdürlüğe gitmeden önce Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait olan 0312 418 66 62 hattından müdürlük ile iletişime geçebilir ve istenen belgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nerden Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı için vatandaşların izleyebilecekleri birkaç alternatif yol bulunmaktadır. Başvurular, Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, Mavi Masa ve E-Devlet sistemi üzerinden kabul ediliyor. E-Devlet sistemi üzerinden patates soğan yardımı yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 •  Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın.
 •  T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. (E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.)
 •  Açılan sayfada “Uygulamaya Git” butonuna basın.
 •  Karşınıza çıkan sayfada, öncelikle yardım başvurusu yapılacak belediyeyi seçin. Ardından Kişisel kimlik bilgileri, Kişi adres bilgileri, Eşinin kimlik bilgileri (evli değilseniz boş bırakın.) Kişi iletişim bilgileri, Sosyal yardım türleri bölümlerini eksiksiz ve doğru bilgileriniz ile doldurun.
 •  Son olarak aydınlatma metnini okuduğunuza dair kutucuğu işaretleyin ve kaydet butonuna basın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra başvurunuz inceleme aşamasına alınacaktır.

patates soğan yardımı başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı dağıtım günleri tam olarak bilinmemektedir. Patates soğan yardımına başvuru yaptıktan sonra başvurunuzu onaylanması halinde, başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğunuz telefon numarası ve e-posta adresi üzerinden sizinle iletişime geçilecektir. Ayrıca dağıtımın ne zaman yapılacağına dair bilgi de verilecektir.

Patates soğan yardımı almaya hak kazanan vatandaşların, patates soğan yardımları ev adreslerine kadar gönderilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Ankara Büyükşehir belediyesi patates soğan yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılamaları gerekir. Patates soğan yardımı alma için gerekli şartlar şunlardır;

 •  İşsiz olmak veya herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak,
 •  Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması
 •  Maddi yetersizlikten dolayı temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamamak

Bu şartları taşıyan vatandaşlar patates soğan yardımına başvuru yaparak yardımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvuru sorgulama işlemi için başvuru yaptığınız tarihten 15 ile 20 gün sonra başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Başvuruların sonuçlanma süreleri yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Patates soğan yardımınızı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden yaptıysanız, sorgulama işlemi için de aynı şekilde Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden yapmanız gerekir.

E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapan vatandaşlar ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak açılan sayfadan başvuru yapabilecekleri gibi başvurularını sorgulayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.