Zabıta Memuru Maaşları

Zabıta Memuru Maaşları
10.11.2021
A+
A-
Zabıta Memuru Maaşları. Yeni başlayan Zabıta maaşı, Zabıta çalışma saatleri ve maaşları, Zabıta Ne iş yapar, Lisans mezunu Zabıta maaşları, Kadrolu Zabıta maaşları 2023-2024 Zabıta maaşları, Taşeron zabıta maaşı, Zabıta müdürü maaşı sorularınıza yanıt olarak. Zabıta Memuru, bulunduğu bölgenin düzenini sağlamakla yükümlü ve haksız kazanç elde eden kurumları belirlemek, denetlemek ile görevli olan meslek grubudur. Aranan şartlar çok fazla ve dilerseniz maddeler halinde bu şartlara hep birlikte göz atalım:

Zabıta Nasıl Olunur?

  • C vatandaşı olmak her meslek grubunda olduğu gibi karşımıza çıkıyor.
  • 25 yaş sınırı.
  • Kamu haklarından yararlanabiliyor olmak.
  • Devlet ve kurumlarına zarar verecek bir suç teşkil etmemiş olmak. Kaçakçılık, uyuşturucu satıcılığı gibi üst düzey suçlardan hüküm giymişseniz devletin bu kurumunda yer alamıyorsunuz. Basit ve hafifleştirilmiş cezalar ise göz ardı edilebiliyor.
  • Lise ve dengi okullardan mezun olan kimselerin askerlik görevini yerine getirmiş olması şartı mevcut ancak lisans mezunları için en azından muaf olmak yeterli görülüyor.
  • Özür sahibi olmamak.
  • Daha önce çalıştığı farklı kurumlardan yüz kızartıcı suçlar nedeniyle atılmamış olması şartı da karşımıza çıkıyor.
  • Yapılacak olan güvenlik kontrolleri ile birlikte bu görevi yapmasına dair herhangi bir engelin olmaması gerekiyor.

Zabıta memurları özel kurumlarda çalışamıyor ve ek meslek gibi bir durum da söz konusu değildir. Devletin maaşlı memurları olarak görev yapan zabıtaların, resmi kıyafet içerisinde bulundukları sürece, yani mesai saatleri içerisinde oldukları sürece sorumluluklarına uygun hareket etmeleri ve bunun dışında ahlaki bir ceza ile yargılandıklarında büyük yaptırımların karşılarına çıkacağını da detaylar arasında iletmekte fayda var diye düşünüyoruz. ‘’(KPSS-2010), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanların’’ başvuru yapabileceğini de resmi site üzerinden aktarmakta fayda var.

Zabıta Memuru Maaşları Ne Kadar?

ZABITALARIN 2023 YILI TEMMUZ AYI MAAŞI NE KADAR OLDU?

Zabıta Maaşı (7. derece Memur-Yüksek Öğrenim Mezunu)

Gösterge Aylığı (7/1)    705    126.76 TL
Taban Aylığı        2,814.19 TL
Yan Ödeme Aylığı    1,013    57.76 TL
Özel Hizmet Tazminatı    54    922.36 TL
Ek Ödeme    90    1,537.26 TL

Net Maaş        4,660.67 TL

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.