SGK Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu E-Devlet

SGK Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu E-Devlet
12.05.2022
A+
A-

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara SGK faizsiz konut kredisi müjdesi verildi. Halkbank ve Ziraat bankası ev sahibi olmak isteyenler için 0 faiz ile konu kredisi veriyor. Halk sahibi belgesini götüren vatandaşlar 240 bin TL’lik kredi alabiliyor.

SGK Faizsiz Konut Kredisi Nedir?

SGK faizsiz konut kredisi nedir? Özellikle son dönemlerde birçok banka faiz oranında yüksek bir artış göstermesinin ardından dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri oldukça zorlaşmıştı. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları için çalışmalarını sürdüren TOKİ bir müjde de kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere verdi.

Belirli şartları karşılayan vatandaşlar 0 faiz ile konut kredisi alabilmeleri mümkün hale geldi. Aranılan şartlara uygun olan vatandaşlar SGK üzerinden hak sahipliği belgesini getirmeleri halinde Ziraat bankası veya Halkbank’tan konut kredisi alabilirler.

SGK Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu

SGK faizsiz konut kredisinden yararlanmak için vatandaşlardan “Hak Sahipliği Belgesi” ve “TOKİ Kampanya Hak Sahipliği Belgesi” istenmekteydi. Ancak TOKİ’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma yapmasının ardından 03/05/2021 tarihinden sonra yapılacak başvurularda “Hak Sahipliği Belgesi” yeterli olacaktır. Faizsiz konut kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar “Hak Sahipliği Belgesi” ile T.C Ziraat Bankası veya Halk bankası şubelerine başvuruda bulunabilirler.

sgk faizsiz kredi başvurusu

SGK Faizsiz Konut Kredisi Kimlere Verilir?

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre; Faizsiz konut kredisinden şehit aileleri, dul ve yetimler, dar gelirli vatandaşlar yararlanabilecekler. Kredi paketinden yararlanmak isteyen vatandaşlar SGK üzerinden hak sahipliği belgesini alarak Ziraat bankası veya Halkbank’a müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Ayrıca faizsiz konut kredisinden yararlanabilecek vatandaşlar şu şekilde listelenebilir;

  • · 15 temmuz gazileri faizsiz konut kredisinden yararlanabilirler.
  • · Aylık bağlanan malullerin çalışmaya başlamaları halinde ödenmekte olan aylıkları kesilen vatandaşlar,
  • · Dar gelirli olan vatandaşlar,
  • · Herhangi bir sosyal güvenceli işte çalışan vatandaşlar faizsiz konut kredisinden yararlanabilirler.

SGK Faizsiz Konut Kredisi Ne Kadar?

Dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olabilmeleri için çeşitli çalışmalar sürdüren TOKİ, 0 faiz ile kredi imkanı ile vatandaşların ev sahibi olabilmelerine imkan sağlıyor. Vatandaşlar “Hak Sahipliği Belgesi” ile Ziraat bankası veya Halkbank üzerinden 240 bin TL’lik konut kredisi alabilirler.

Birçok vatandaş 0 faiz ile alınan konut kredisinin geri ödemesini merak ediyor. Kredinin çekilmesinden sonra hak sahiplerinin her türlü tazminatları dahil olmak üzere almakta olduğu aylık ¼ oranında kesilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.