Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu
04.04.2023
A+
A-

Aydın ilinde ikamet eden ve muhtaç durumda olan vatandaşlar için Aydın Büyükşehir Belediyesi çeşitli sosyal destek programları ile muhtaç durumdaki vatandaşlara yardım etmektedir. Bu sosyal destek programlarından biri de Ramazan yardımıdır. Aydın Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan yardımı programından yararlanmak için başvuru talebinde bulunmanız gerekir. Başvuru ile ilgili detaylar yazının devamında yer almaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Yardım başvurusu nasıl yapılır? İhtiyaç sahibi aileler Ramazan yardımından yararlanmak için başvuru taleplerini birkaç farklı kanal üzerinden gerçekleştirebilirler. Ramazan yardımı yalnızca belirli şartlar altında belirli kişilere verilir. Bu nedenle başvuru talebinde bulunmadan önce başvuru şartlarını okumanız ve şartlara sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Başvuru şartlarına sahip olan kişiler başvuru taleplerini https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan ve ilgili kutucukları işaretledikten sonra sayfanın en altında yer alan “Kaydet” butonuna tıklayın. Bu adımları yaptıktan sonra başvuru formunuz incelenmek üzere yetkili kişilere aktarılacaktır. Başvuru talebiniz incelendikten sonra başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden tarafınıza bilgi verilir. Başvurunun onaylanması halinde Ramazan yardımı yaklaşık olarak 15 gün içerisinde başvuru sahibi adına gönderilir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Kimler yararlanabilir? Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan yardımından yalnızca Aydınlı ihtiyaç sahibi aileler yararlanabilirler. Farklı bir ilde ikamet ediyorsanız kendi il belediyeniz tarafından yapılan Ramazan yardımına başvuruda bulunabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ramazan yardımından yararlanabilecek kişilerin öncelikle gelirinin düşük olması ve maddi zorluk nedeniyle ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyor olması gerekir. Ramazan yardımı gerçekten ihtiyacı olan kişilere verilen bir sosyal yardımdır. Bu nedenle öncelik maddi durumu kötü olanlar için geçerlidir. Ayrıca engelli vatandaşlar, kronik rahatsızlığı olanlar, bakıma muhtaç yaşlılar, asker ve gazi yakınları, herhangi bir işte çalışmayan ve sigortası olmayan kişiler de Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler arasında yer almaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru için hangi şartlar aranıyor? Başvuruda bulunmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanmak için bazı şartlara sahip olmanız gerekir. Bu şartlara sahip olan kişiler başvuru kanalları üzerinden Ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

  • Aydın il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
  • Herhangi bir gelire sahip olmamak ya da gelirin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
  • Muhtarlık tarafından verilecek olan fakirlik belgesine sahip olmak.

Bu başvuru şartlarına sahip olan kişiler Aydın Belediyesinin Ramazan yardımına başvuruda bulunabilirler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı olarak maddi destek alabilir miyim? Ramazan yardımından yararlanmak isteyen kişiler Aydın belediyesi tarafından yapılan Ramazan yardımının ne olarak verildiğini merak etmektedir. Aydın il sınırları içerisinde ikamet eden kişiler başvuru işlemlerini tamamlarken başvuru formu üzerinde Ramazan yardımını nasıl almak istediklerini seçmeleri ya da belirtmeleri gerekir. Ramazan yardımı olarak maddi destek ve Ramazan kolisi yardımı verilmektedir.

Maddi desteğe ihtiyacı olanlar başvuru formu üzerinde maddi destek almak istediklerini, Ramazan kolisi yardımı almak isteyenler ise Ramazan kolisi almak istediklerini belirtmeleri gerekir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Yardımdan ne zaman yararlanabilirim? Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunanlar tarafından en çok araştırılan ve merak edilen konu başlıklarıdır. Ramazan yardımı başvurusu talebinde bulunduktan sonra başvuru talebiniz incelenmek üzere sıraya alınır. Sırasıyla tüm başvuru talepleri incelendikten sonra başvuru sahiplerinin iletişim adresleri üzerinden geri dönüş yapılır. Bu süreç yapılan başvurunun sayısı gibi durumlara bağlı olarak farklılık göstermekle beraber yaklaşık olarak 30 gün kadardır.

30 gün içerisinde başvurunuzun sonucu olumlu ya da olumsuz olarak tarafınıza iletilir. Bu süre içerisinde başvurunuz ile ilgili herhangi bir geri dönüş yapılmazsa başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yadımı kolisi başvurusu talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini birkaç farklı yol üzerinden gerçekleştirebilirler. 444 40 09 çağrı merkezi üzerinden, Aydın belediyesi İnternet sayfası üzerinden ya da belediyeye bizzat giderek Ramazan yardımı kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ramazan yardımı başvurusu talebinde bulunmak için başvuru formunu tamamlamanız gerekir. Başvuru formunu doldururken tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra detay bölümüne “Ramazan Kolisi Almak İstiyorum” ifadesini eklemeniz gerekir. Ramazan yardımı maddi destek ve Ramazan kolisi olarak yapıldığı için başvuru sırasında hangisine ihtiyacınız varsa mutlaka belirtmeyi unutmayın.

aydın büyükşehir belediyesi ramazan yardımı başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayındaki ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanabilmesi için Ramazan yardımı desteği vermektedir. İhtiyaç

sahibi ailelere maddi yardım ve Ramazan kolisi başlığı altında erzak ve gıda yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından yapılan erzak ve gıda kolisi içerisinde; Yağ, tuz, şeker, kuru fasulye, bulgur, pirinç ve çay gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için başvuru talebinde

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinizi online olarak yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayın.

  • Açılan sayfada başvuru nedenini seçtikten sonra başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun.
  • “Konu Açıklaması” bölümüne mutlaka erzak ve gıda kolisine ihtiyacınızın olduğunu belirterek başvuru işleminizi bu yönde tamamlayın.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde nasıl bulunabilirim? Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvuru taleplerini 3 farklı yol üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurunuzu online olarak, telefon aracılığı ve belediyeye bizzat giderek tamamlayabilirsiniz. · Başvuru işleminiz online olarak yapabilmek için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayarak başvurur talebinde bulunabilirsiniz.

  • Telefon numarası üzerinden başvuruda bulunmak için 444 40 09 çağrı merkezini arayarak başvuru talebinde bulunabileceğiniz gibi Ramazan yardımı hakkında merak ettiklerinizi de birebir sorabilirsiniz.
  • Başvuru talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini belediye binasına bizzat giderek gerçekleştirebilirler. Aydın Büyükşehir Belediye binasında hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Aydınlı vatandaşlar Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvuru taleplerinin sonucunu merak etmektedir. Başvuru sonucunuz yaklaşık olarak 30 gün içerisinde sonuçlanır ve tarafınıza geri dönüş yapılır. Ancak herhangi bir geri dönüş yapılmaması ya da başvurunuzun sonucunu merak ettiğiniz durumunda sorgulama işlemi yaparak başvurunuz ile ilgili detaya ulaşabilirsiniz. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi için; 444 40 09 çağrı merkezini arayabilir ya da e-Devlet hesabınız ile sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Sosyal Yardımlaşma Başvuru Talebi Sorgula” yazarak arama seçeneklerinden en üstteki seçeneğe tıklayarak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.