1250 TL Aile Destek Ödemesi Başvurusu ve Sorgulama

1250 TL Aile Destek Ödemesi Başvurusu ve Sorgulama
18.11.2022
A+
A-

1250 TL Aile Destek Ödemesi Başvurusu ve Sorgulama 2023. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımlardan biri de, Aile Destek Ödemesidir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya YANIK, ihtiyaç sahibi olan aileler için 850 TL ile 1250 TL arasında Aile Destek Ödemesinin verileceğini açıkladı. Açıklamanın ardından vatandaşlar tarafından, 1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır? Aile Destek Programı Ne Kadar? Gibi konu başlıklar araştırılmaya başlandı.

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır?

1250 TL Aile Destek Ödemesi nasıl alınır? 850 TL ile 1250 TL arasında verilecek olan Aile Destek Ödemesi ailelerin ihtiyaç durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Aileler 1250 TL Aile Destek Ödemesinden yararlanabilmek için başvuru şartlarına sahip olmaları gerekir. Gerekli şartları karşılayan aileler Aile Destek Ödemesi başvuru talebinde bulunarak sosyal yardımdan yararlanmaya hak kazanabilirler.

Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru Adresine gittikten sonra “Yeni Başvuru” butonuna tıklayarak açılan sayfadaki başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar?

Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar? Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla maddi destek verilmektedir. Program kapsamında ailelere 850 TL ile 1250 TL arasında maddi destek verilecektir. Bu yardım miktarına ek olarak aile içerisinde çocuk var ise 350 TL ile 650 TL arasında ek yardım yapılacaktır.

Yani çocuklu aileler için 1200 TL ile 1900 TL arasında sosyal destek verilecek. Çocuksuz ileler için ise 850 TL ile 1250 TL arasında maddi destek verilecektir.

Aile Destek Paketi Ne Kadar 2023?

Aile Destek Paketi Ne kadar 2023? Aile Destek Programın çerçevesinde hane başına 450 TL ile 600 TL arasında maddi destek verildi. Ancak yaşam pahalılığın artması ve Aile Destek Paketinde yapılan iyileşme sonrasında hane başına en az 850 TL maddi destek, en fazla ise 1250 TL maddi destek verilecektir. Çocuklu aileler için ise bu miktar 1200 TL ile 1900 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Destek Programı Başvurusu nasıl yapılır? Destek programından yararlanmak isteyenler tarafından en çok araştırma konusu olan konu başlığı söz konusu programa nasıl başvuru yapılacağıdır. Aile Destek Programına başvuruda bulunmak için başvuru işleminizi e-Devlet üzerinden ya da ikametgah adresinizin kayıtlı olduğu bölgedeki hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet hesabınız ile online olarak başvuru talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıklayın.

  • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
  • Sayfada yer alan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada başvuru formunu ekrana gelecektir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgileriniz ile doldurduktan sonra “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Programı Ödemeleri

8 Kasım 2023 Salı günü hak sahiplerinin hesabına yatırılan Aile Destek Ödemelerinin ardından birçok vatandaş söz konusu programdan nasıl yararlanabileceklerini merak etmektedirler. Aile Destek Programı ilk olarak 2023 yılının haziran ayında başladı. 5 aydır ödemeleri devam eden Aile Destek Programından yalnızca belirli şartlara sahip olan kişiler yararlanabileceklerdir.

Aile Destek Programı ödemeleri 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son tarihi 2023 yılının temmuz ayında yapılacaktır. Başvuru talebinde bir an önce bulunarak kalan aylarda düzenli olarak Aile Destek Programı ödemesinden yararlanabilirsiniz.

Aile Destek Programı Ne Kadar?

Aile Destek Programı Ne Kadar? Aile Deste Programı kapsamında başvuru talebinde bulunan ve başvuruları onaylanan ailelere 12 ay boyunca düzenli olarak ödeme yapılacaktır. 5 Aydır ödemesi devam eden Aile Destek Programının son ödemeleri 7 ay boyunca devam edecektir. Söz konusu programa başvuru talebinde bulunarak 7 aylık ödemeden yararlanmaya hak kazanabilirsiniz.

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelere 850 TL ile 1250 TL ödeme yapılacaktır. Çocuklu aileler için ise 1200 TL ile 1900 TL arasına ödeme yapılmaya devam edecektir.

Aile Destek Programı E Devlet

Aile Destek Programı başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Başvuru talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini e-Devlet hesabınız üzerinden gerçekleştirmek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresine gittikten sonra başvuru formunu tamamlamanız yeterli olacaktır.

E Devlet hesabınıza, e-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. E Devlet şifreniz yoksa adresinize en yakın PTT şubesine giderek ücretsiz şifre edinebilir ve E-Devlet sistemine giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

aile destek paketi

Aile Destek Programı Sorgulama

Aile Destek Programına başvuruda bulunduktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır. Değerlendirme aşaması yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. 30 gün içerisinde sosyal yardıma ihtiyaç duyup duymadığınız kontrol edilir ve eviniz yetkililer tarafından ziyaret edilir. Ziyaret sonrasında başvurunuz sonuçlanır ve olumlu sonuçlanması durumunda sosyal yardımdan yararlanmaya hak kazanabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirme aşamasına alındıktan sonra sorgulama işlemi yaparak

başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemini https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-sorgu adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Programı Şartları

Aile Destek Programı şartları nelerdir? Başvuru şartlarına sahip olmayan ailelerin, programdan yararlanmaya imkanları bulunmamaktadır. Söz konusu programdan yararlanmak için mutlaka başvuru şartlarına sahip olunması gerekir. Aile Destek Programı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

  • Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması gerekir.
  • Mavi karta sahip olunmamalıdır.
  • İkametgah adresinin Türkiye sınırları içerisinde olması gerekir.
  • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekir.
  • Hane içerisinde noter, muhtar, kamu işçisi, memur ya da yurtdışına çalışan kişilerin olmaması gerekir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.