10 Bin TL Deprem Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 10 Bin TL Deprem Yardımı Sorgulama E-Devlet

10 Bin TL Deprem Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 10 Bin TL Deprem Yardımı Sorgulama E-Devlet
28.02.2023
A+
A-

10 Bin TL Deprem Yardımı Kimlere Verilir?, 10 Bin TL Deprem Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?, 10 Bin TL Deprem Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?,10 Bin TL Deprem Yardımı Hangi Bankadan Alınır? Gibi merak edilen detaylar yazımızda…

10 Bin TL Deprem Yardımı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde, 11 ilde büyük yıkımlar yaşandı. Bu yıkım nedeniyle birçok insan sevdiklerini, ve evlerini kaybetti. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara hane başlına 10 bin TL deprem yardımı yapılmaktadır. Deprem yardımından depremden etkilenen vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Bu yazımızda 10 bin TL deprem yardımı hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

10 Bin TL Kimlere Verilir?

10 bin TL deprem parası için özel bir şart aranmamaktadır. Hatay, Kilis, Adıyaman, Malatya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep ve Osmaniye ili sınırlarında ikamet etmelidir. Depremden etkilendiği tespit edilen vatandaşların Ziraat Bankası hesaplarına 10 bin TL yatırılacaktır.  10 bin TL deprem desteği hanede yaşayan bir kişi faydalanabilir.

Bu ödeneğin verilmesinin amacı depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya destek sağlamaktır.

10 Bin TL Deprem Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deprem yardımı için birçok kişi e-Devlet sisteminden başvuru yapacağını düşünmektedir. Yardım almak isteyen vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek yoktur.  Depremden etkilenen vatandaşlar hiçbir yere başvuru yapmadan yardım alabilir.

10 Bin TL Deprem Desteği Ödemeleri Ne Zaman Verilecek?

Geçtiğimiz hafta yaşanan deprem nedeniyle, depremzede vatandaşlara 10 bin TL destek ödemeleri yapılacağı duyurulmuştu. Deprem destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı da vatandaşlar tarafından merak konusudur. Destek ödemeleri yapılmaya başlanmıştır. Tespit edilen depremzedelere 10 bin TL destek ödemeleri sırasıyla yapılmaktadır.

10 Bin TL Deprem Ödemeleri Yattı Mı?

10 bin TL deprem destek ödemeleri afetzedelerin banka hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır.  Ziraat hesabı olmayan kişilerin ise, nüfus cüzdanı üzerinden hesap açılarak  ödemeler yapılmaktadır.

10 Bin TL Deprem Yardımı Hasarsız Evlere Verilecek Mi?

Evi hasar almayan vatandaşlarda deprem desteğinden faydalanıp faydalanamayacağını araştırmaktadır. 10 bin TL deprem ödeneği depremden zarar etkilenen bölgede yaşayan vatandaşlara  hanede bir kişi alacak şekilde verilir.

10 Bin TL Destek Ödeneği Hangi Bankaya Yatırılacak?

10 bin TL deprem desteği ödemeleri Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Ziraat Bankası hesabı olmayan vatandaşların ise, T.C. kimlik numaralarına ödemeler yapılacaktır.

10 bin tl deprem yardımı başvuru sorgulama

10 Bin TL Hane Başı Destek Ödeneği Sorgulama

10 bin TL deprem desteğinin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Deprem desteğinden faydalanıp faydalanamayacağını sorgulamak isteyen vatandaşlar, e-Devlet sisteminden sorgulama yapabilir.

Sorgulama yapmak isteyen depremzedeler, https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-hane-basi-destek-odeme-sonucu-sorgulama linkine tıklayarak, e-Devlet sisteminden sorgulama yapabilir.

10 Bin TL Deprem Yardımı Sonucu Nasıl Öğrenilir?

10 bin TL deprem yardımı alacak olan vatandaşlar, yardımı sonucu merak etmektedir. Destek ödeneği hesaplarına yatırılan kişilere SMS ile bilgilendirme yapılır. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-hane-basi-destek-odeme-sonucu-sorgulama linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak da sorgulama yapabilirsiniz.

10 Bin TL Deprem Yardımı Başvuru Şartları

10 bin TL deprem yardımından faydalanmak için Adana, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Diyarbakır, Adıyaman ve Malatya ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir. Deprem yardımından faydalanmak için bunun dışında herhangi bir kriter bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.