Aile Destek Paketi Nedir? Aile Destek Paketi Ne Zaman Bitecek?

Aile Destek Paketi Nedir? Aile Destek Paketi Ne Zaman Bitecek?
11.04.2023
A+
A-

Aile Destek Paketi Nedir? Aile Destek Paketi Başvuru Linki  2023. Aile Destek Programı kapsamı içerisinde devlet tarafından muhtaç durumdaki vatandaşlara belirlenen miktarda destek verilecek. E-Devlet aracılığı ile yapılan başvurularda hane içerisinde yaşayan kişi sayısı ve kişi sayısına düşen gelire göre belirlenecek olan maddi destek vatandaşlara dağıtılacak.

Aile Destek Paketi Nedir? Aile Destek Ödemeleri Ne Kadar? Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Aile Destek Programı Başvuru. Aile Destek Ödemeleri. Aile Destek Ö demleri Ne Zaman Yatacak? Gibi merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızda yer almaktadır.

Aile Destek Paketi Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baştepe’de yapmış olduğu Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda Aile Destek Paketine ilişkin detaylarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile Destek Programı kapsamında muhtaç durumdaki vatandaşlar için 40 milyar TL’lik bütçe ayrıldığını ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağından bahsetti. Konuşmanın ardından birçok kişi Aile Destek Paketi nedir? Başlığını araştırmaya başladı.

Aile Destek Paketi ile muhtaç durumda olan vatandaşların gıda, kıyafet vb. ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amaçlanmaktadır. Muhtaç durumdaki vatandaşlar gerekli başvuru şartlarına sahip olmaları halinde Aile Destek Paketinden yararlanmaya hak kazanabilecekler.

Aile Destek Ödemeleri Ne Kadar?

Aile Destek Ödemeleri ne kadar? Destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Aile Destek ödemeleri vatandaşların muhtaçlık durumu, hane sayısı ve hanede yaşayan kişi sayısına düşen miktar göz önüne alınarak hesaplanır. Aile destek ödemeleri ile ilgili kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstereceği için ne kadar destek alabileceğinizi öğrenmek için başvuruda bulunmanız ve başvurunuzun onaylanması gerekir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aile destek ödemelerinin miktarı hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle: 450 TL ve altı olanlar 1250 TL alacak. 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar 1100 TL  olarak 4 farklı şekilde verileceğini ve ödemelerin her 2 ayda 1 olacak şekilde verileceğini açıkladı.

Aile Destek Paketi Ne Kadar Oldu?

Aile Destek Paketi ne kadar oldu? Aile Destek Programı kapsamınca ailelere 12 ay boyunca her 2 ayda 1 olacak şekilde maddi destek verilecektir. Maddi destek aylık olarak hesaplanarak 2 ayda 1 900 TL, 1000 TL, 1100 TL ya da 1200 TL olarak verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile Destek Paketi için 2023 yılında ayrılan bütçenin 40 milyar lira olduğunu açıkladı. Ayrıca Bakan Derya Yanık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL’lik ödemenin gerçekleştiğini açıkladı.

Aile Destek Paketi Başvurusu

Aile Destek Paketi başvurusu için e-Devlet hesabınızın olması yeterlidir. Başvuru işleminde bulunmadan önce başvuru şartlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresi üzerinden gerçekleşmektedir. Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
 • T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın.
 • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
 • İlgili metni okuduktan sonra okuduğunuzu ve anladığınızı kabul eden kutucuğu işaretleyin.
 • “Devam” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunda yer alan bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Devam” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunda sizden istenen diğer bilgileri verdikten sonra “Tamamla” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Paketi Sorgulama

Aile Destek Paketi sorgulama işlemi yaparak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Başvuru işleminde bulunan vatandaşların başvuru talepleri ortalama olarak 30 gün içerisinde sonuçlanır. Bu süre içerisinde herhangi bir geri dönüş yapılmazsa başvuru sorgulama işlemi yapabilişiniz. Aile Destek Paketi sorgulama işlemini başvuru yaptığınız sayfa üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemi de başvuru yapılan sayfa üzerinde yer almaktadır. E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Sosyal Ekonomik Destek Başvurusu” yazarak ilk seneğe tıklayın. Karşınıza mevcut başvurularınız çıkacaktır. Sorgulamak istediğiniz başvurunun “Detay” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Aile Destek Paketi Ne Zaman Yatar?

Aile Destek Paketi ne zaman yatar? Başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konu başlıklarındandır. Aile destek paketi ödemeleri başvurunun yapıldığı tarihten sonraki 45 gün içerisinde ilk ödeme yapılmaya başlanır. Diğer ödemeler ise her 2 ayda 1 olacak şekilde 12 ay boyunca yapılmaya devam eder.

Aile Destek Paketi Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Aile Destek Paketi başvuru tarihi ne zaman? Aile destek paketi ödemeleri kasım ayı için henüz belirlenmedi. Haziran ayında başlayan Aile Destek Paketi ödemeleri 2023 yılı temmuz ayı boyunca devam edecektir. Başvuru işlemleri halen daha devam eden Aile Destek Paketi yardımının son başvuru tarihi henüz belirli değil. Başvuru işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Paketi Başvuru Formu

Aile Destek Paketi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekir. E-Devlet üzerinden doldurulacak olan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekir. Yanlış bilgi verilmesi ya da başvurunun eksik olarak tamamlanması durumunda başvuru direkt olarak iptal edilir. Bu nedenle başvuru formunuzu doldururken mutlaka dikkatli olmalısınız.

Aile Destek Paketi başvuru formu üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra başvuru talebinizi incelenmek üzere gönderebilirsiniz. Başvurunuzun incelendikten sonra başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılır.

Aile Destek Paketi Şartları Nelerdir?

Aile Destek Paketi şartları nelerdir? Başvuru şartları nedir? Aile Destek Programından yararlanmak isteyen kişilerin bazı şartlara sahip olmaları gerekir. Başvuru şartlarına sahip olan kişiler başvuru taleplerini e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler. Aile Destek Paketi başvuru şartları aşağıdaki listedeki gibidir.

 • Başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması gerekir.
 • Hane gelirinin belirli bir miktar altında olması gerekir.
 • İkametgahının Türkiye kayıtlı olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Hane içerisinde memur, noter, kamu işçisi, yurtdışında çalışan ya da özel sandıklar kapsamında olan kişilerin olmaması gerekir.

Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Destek Paketi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini e-Devlet hesapları üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvuruda bulunmak isteyenlerin öncelikle başvuru şartlarına sahip olduklarından emin olmaları ardından başvuru formunu doldurarak başvuru talebinde bulunmaları gerekir. Başvuru işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekir. E-Devlet şifreniz yoksa adresinize en yakın PTT şubesine giderek ücretsiz olarak şifre alabilirsiniz.

E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Sosyal ekonomik destek ön başvurusu” yazarak arama yapın. Karşınıza 1 adet seçenek çıkacaktır. O seçeneğe tıkladıktan sonra sizden istenilen başvuru formunu doldurun. Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Aile Destek Paketi Başvuru Linki

Aile Destek Paketi başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin e-Devlet hesabına sahip olmaları gerekir. Aile Destek Paketi başvuru linki olan https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıkladıktan sonra bilgilerinizi kullanarak e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Ardından başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Aile Destek Paketi E Devlet

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik birçok sosyal yardım desteği gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar yapılan en büyük sosyal destek paketlerinden biri olan Aile Destek Paketi programı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 40 milyar liralık yardım yapılacaktır. Bu yardımdan yararlanmak için başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Aile Destek Paketi E Devlet sistemi üzerinden başvuru talepleri alınmaktadır. Başvuru işleminizi gerçekleştirmek için e-Devlet hesabınıza giriş yapmanız ardından Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu Formunu doldurmanız gerekir.

Aile Destek Paketi Ayın Kaçında Yatıyor?

Aile Destek Paketi ayın kaçında yatıyor? Başvuru talebinde bulunanlar tarafından araştırılan konu başlıklarından biridir. Aile Destek Paketi ilk ödemesi Eylül ayının 7’sinde verilmişti.

Ekim ayında ise aynı şekilde ödemeler ilk hafta yapıldı. Kasım ayı ve sonrasında da ödemelerin ilk ya da ikinci hafta içerisinde verileceği tahmin edilirken konu ile ilişkili kesin bilgi henüz belli olmadı.

aile destek programı

Aile Destek Paketi Alanlar Doğalgaz Yardımı Alabilirler Mi?

Aile Destek Paketi alanlar doğalgaz yardımı alabilirler mi? Aile Destek Paketinden yararlanan vatandaşlar doğalgaz yardımından yararlanıp yararlanamayacaklarını merak etmektedirler. Aile Destek Paketi yalnızca muhtaç durumdaki vatandaşlara 12 ay boyunca düzenli olarak verilen bir sosyal destektir. Doğalgaz yardımı da aynı şekilde muhtaç durumdaki vatandaşların doğalgaz faturalarına destek olabilmek için ödenen bir sosyal yardım desteğidir.

Aile Destek Paketi yardımından yararlanan kişiler doğalgaz yardımı gibi farklı sosyal yardımlardan da yararlanabilirler. Aile Destek Paketi yardımı alıyor olmak diğer sosyal yardımlardan yararlanamayacağınız anlamına gelmemektedir.

Aile Destek Paketi Başvurusu Ne Zaman Bitiyor?

Aile Destek Paketi Başvurusu Ne Zaman Bitiyor? Başvuru işlemleri halen daha devam eden Aile Destek Paketi programının son başvuru tarihleri henüz belli olmadı. 12 ay boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik verilecek olan destek paketinden yararlanmak için e-Devlet hesabınızdan başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Aile Destek Paketi Devam Ediyor Ne Demek?

Aile Destek Paketi devam ediyor ne demek? Aile Destek Paketi başvurusunda bulunan kişiler başvuru taleplerini sorguladıkları zaman “Aile Destek Paketi Devam Ediyor” ifadesi ile karşılaşabiliyorlar. Bu ifade başvurunuzun henüz sonuçlanmadığını ve halen daha incelenme altında olduğunu belirtmektedir. 1-2 hafta sonra tekrar sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aile Destek Paketi Değerlendirmede Ne Demek?

Aile Destek Paketi değerlendirmede ne demek? Başvuru sorgulama işlemi yapanların karşısına en sık çıkan ifadelerden biridir. Aile Destek Paketinin değerlendirme aşamasında olması inceleme sırasının size geldiğini ve yetkililer tarafından evinizin ziyaret edileceği anlamına gelmektedir.

Başvurunuz bu aşamaya geldiği zaman yetkililer adresinize gelerek evinizi inceler ve size birtakım sorular sorar. Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar ve evinizin incelenmesinden sonra sosyal yardımdan yararlanıp yararlanamayacağınız belirlenir.

Aile Destek Paketi E Devlet Sorgulama

Aile Destek Paketi E Devlet sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemi de aynı şekilde başvuru talebinde bulunduğunuz sayfada yer almaktadır. Aynı sayfa üzerinden başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.