2023 Kurban Bayramı 1100 TL Devlet Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2023 Kurban Bayramı 1100 TL Devlet Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
27.06.2022
A+
A-

Kurban bayramında vatandaşlara verilecek olan sosyal yardımlardan bir tanesi de 1100 TL sosyal yardım desteğidir. Peki bu 1100 TL sosyal yardımlardan kimler yararlanabilir? 1100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Kurban Bayramı 1100 TL Devlet Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların Kurban bayramındaki bayram ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok sosyal yardım yapılmaktadır. Bu yardımlardan biri de 1100 TL sosyal yardımdır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar Açık Kapı sistemi üzerinden 1100 TL sosyal yardım başvurusunda bulunabilirler.

İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlara hizmet amacıyla sunulan Açık Kapı sistemine https://www.acikkapi.gov.tr/ linki üzerinden ulaştıktan sonraki aşağıdaki adımları izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

 •  Açık kapı sistemine giriş yaptıktan sonra “Başvuru Yap” butonuna basın.
 •  Butona bastıktan sonra karşınıza “Başvuru Formu” çıkacaktır.
 •  Başvuru formunu eksiksiz ve kesinlikle doğru bilgileriniz ile doldurun.
 •  Ardından “Başvuruyu Tamamla” butonuna basın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuz sıraya alınacaktır. Başvurular genellikle 10 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Kurban Bayramı 1100 TL Sosyal Yardım Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılmaktadır. Kurban Bayramı 1100 TL sosyal yardım başvuru işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi aracılığı ile 1100 TL sosyal yardım başvurusunda bulunduktan sonra başvurunuz bir süre incelemeye alınır. İnceleme aşamasından olumlu bir şekilde geçen başvuruların ödemeleri PTT aracılığı ile başvuru sahibinin adına yatırılır.

E-Devlet sistemi aracılığı ile sosyal yardım başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; ·linkine tıklayın.

 •  Karşınıza çıkan sayfada yer alan “E-Devlet” butonuna basın.
 •  “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın.
 •  T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın.
 •  Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Yeni Başvuru” butonuna basın.
 •  Sayfanın en altına inerek “Devam Et” butonuna basın.
 •  Başvuru formunu doldurun ve başvuruyu tamamla butonuna basın. Bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır.

2023 Kurban Bayramı 1100 TL Yardım Başvuru Formu

1100 TL Kurban Bayramı yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlar E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. E-Devlet sistemine T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapın. E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek şifre edinebilirsiniz.

E-Devlet sistemine giriş yapıktan sonra sayfa üzerinde yer alan arama bölümüne “Aile ve Sosyal Hizmetler” yazarak arama yapın.

Karşınıza çıkan başvuru sayfasındaki başvuru formunu doldurun. Başvuru formunu doldururken 1100 TL Kurban Bayramı seçeneği seçmeyi unutmayın.

Başvuru formunu doldurduktan sonra “Başvuru Yap” butonuna basarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurban Bayramı yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar başvuru sonuçlanma sürelerinin uzaması durumunda başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak isteyebiliyorlar. Kurban Bayramı yardım başvurusuna bulunduktan sonra başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvurusu-ve-takibi linkine tıklayın.

 • Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayarak sisteme giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan sayfada mevcut başvurularınızı göreceksiniz. Yapmış olduğunuz başvurular arasında “Kurban Bayramı” başvurunuzu bulun ve tıklayın.
 • Ardından başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

kurban bayramı yardımları kimlere verilir

Kurban Bayramı Yardımı Kimlere Verilir?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımlardan biri de Kurban Bayramı yardımıdır. Kurban Bayramı yardımı yalnızca gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Bu nedenle vatandaşların gerçek ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve başvuru şartlarını karşılamaları gerekir.

Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşla E-Devlet sistemi veya Açık Kapı sistemi aracılığı ile Kurban Bayramı yardımından yararlanabilirsiniz.

2023 Kurban Bayramı 1100 TL Devlet Para Yardımı Başvuru Şartları

Maddi anlama sıkıntı yaşayan vatandaşların Kurban Bayramı ihtiyaçlarının karşılanması adına devlet tarafından Kurban Bayramı 1100 TL para yardımı yapılmaktadır. 1100 TL Kurban Bayramı yardımında başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle başvuru şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

Başvuru şartlarını karşılamayan vatandaşların başvuruları onay almaz. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce aşağıdaki başvuru şartlarına uygun olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

 • Vatandaşın düzenli olarak herhangi bir yerden maddi destek almaması gerekir.
 • Haneye gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • İŞKUR işsizlik ödeneğinin alınmaması gerekir.

Bu şartlara uygun olan vatandaşlar Kurban Bayramı 1100 TL maddi destek yardımına başvuruda bulunabilirler.

2023 Kurban Bayramı 1100 TL Devlet Para Yardımı PTT’den Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan Kurban Bayramı 1100 TL maddi yardımına başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar maddi yadımı nereden alacağını merak etmektedir. Başvurusu onaylanan ve ödeneği tamamlanan vatandaşlar adlarına yatan parayı PTT şubeleri aracılığı ile alabilirler.

Kurban Bayramı 1100 TL maddi yardım başvurunuzu sorguladığın sırada “Ödeme yapıldı” veya “Ödenek Tamamlandı” şeklinde bir ifade yer alıyor ise yardım ödemesi adınıza yatmış olacaktır. Bu durumda adresine en yakın PTT şubesine giderek sadece T.C kimlik numaranız ile maddi yardımınızı alabilirsiniz.

Kurban Bayramı Yardım Parası Ne Zaman Ödenecek?

Kurban Bayramı yardımı başvurunun tamamlandığından sonra yaklaşık olarak 15 gün sonrasında olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Kurban Bayramı yardım başvurusu onaylanan vatandaşlar ödemelerin ne zaman yatacağını merak etmektedir. Kurban Bayramı 1100 TL yardım parası ödemesi temmuz ayında yapılmaktadır. Ancak Kurban Bayramı yardım paraları için net bir tarih yoktur.

Kurban Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yapılan Kurban Bayramı sosyal yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirler. Kurban Bayramı yardım başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden ve Açık Kapı sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Başvurularınızı E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmek için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvurusu-ve-takibi linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada kimliğinizi doğrulayın. Ardından başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başvurularınızı Açık Kapı sistemi üzerinden gerçekleştirmek için; https://www.acikkapi.gov.tr/ linkine tıklayın. Açılan sayfada “Başvuru Yap” butonuna basın. Ardından kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra “Onay Kodu Gönder” butonuna basın. Ardından başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.