Kredi Kartı Borcu Bir Ay Gecikirse Ne Olur?

Kredi Kartı Borcu Bir Ay Gecikirse Ne Olur?
07.09.2021
A+
A-

Kredi kartı borcu bir ay gecikirse ne olur sorusuna cevap vereceğiz. 1 ay kredi ödenmezse ne olur hapis ve haciz durumları ne olur? Kredi kartı borcu bir ay ödenmezse ne olur sorusuna yanıt bulmak isteyenlere en doğru cevap burada!

Bankalar müşterilerine rahatlıkla ekonomi yapabilmeleri için kredi kartları sunarlar. Bu kartlar aylık borç ödemesiyle döner. Borcunuzu ödemezseniz veya geciktirirseniz olacaklar yasal sınırlarla belirlenmiştir.

Kredi Kartı Asgarisi Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı asgarisi ödenmezse ne olur sorusunu soruyorsanız muhtemelen bir şeyler ters gidiyordur. İlk olarak karşınızda bir borç yığını varsa sakin olun. Telaş sizi çok daha zor durumlara sokacaktır. Telaş yapmadan oturun ve bizi okuyun

Kredi kartının asgarisi ödense dahi geriye kalan borç için her banka farklı bir faiz oranı uygular ve sonra ki ay borca ekler. Kısacası kredi kartı borcunu ödememek şöyle dursun sadece asgarisini ödemek bile size zarar vermektedir. Bu zarardan kaçınmak için aylık olarak kredi kartı harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekir. Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur 2018 yılında da aynı resmiyetle sürmektedir. Bankalar bu konuda uzunca bir süre tanırlar.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir Mi?

Kredi kartı borcu ödenmezse eve icra gelir mi evet olay son haddine ulaşırsa gelebilir. Kredi kartınıza borcunuz olsun. Ödeme tarihine kadar harcama yapın. Sonrasında ödeme tarihi geçsin. Bu durumda tüm bankalarda farklı olmak üzere kartınız 15 gün boyunca açık kalır. Sonra alışverişe kapatılır.

Bu süreçten sonra yasal olarak 90 günlük bir bekleme süresi bulunmaktadır. Bu bekleme sürecinde hiçbir ödeme yapmazsanız işler çok daha karışacaktır. Bundan sonrası banka ile sizin aranızda geçmez olay hukuki boyutlara taşınır.

Sonrasında ilk olarak maaşınızın dörtte birine haciz getirilir. Bu aşamadan sonra yine borç ödenmezse veya asgari tutar karşılanmazsa olay hapis cezasına bile varabilir. Hem eve hem maaşa haciz gelir mi demeyin. Bu süreçte ekonomi avukatları çok acımasızdır.

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi?

Kredi kartı borcu haciz işlemleri 2018 yılında da aynı resmi sınırlar içerisinde ilerlemektedir. Yasal takip kredi kartı için başlatıldıktan sonra hukuki sürecin sonucu eve haciz ile sonlanabilir. O nedenle bu borçların yapılandırılmasına yönelik çalışmalar yapmanız gerekir. Hiçbir şeyi şansa bırakmayın!

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yasası

Kredi kartı borcumu taksitlendirmek istiyorum diyenler için yapılan düzenlemeler birçok kişiye borçlardan kurtulma fırsatı sunuyor. Bankanız asgari tutarın altında ödeme yaptığınız ilk ay sizi arar. Size borç bilgisini paylaşır ve sonrasında olacakları anlatır. Eğer 2. ayda da ödemezseniz başka bir temsilci arar ve sorun orada başlar.

Araya kişi kredi kartı borcu yapılandırma için sizi arar. Durumunuzu doğrudan aktarır ve aylık ödeme kapasitenizi belirlerseniz burada sizi zorlamayacak bir ödeme planı alabilirsiniz. Kredi kartı borcu yapılandırma nedir sorusuna da cevap verdikten sonra içeriğimizi noktalayalım.

Kredi kartı borcu>>>>

Yazımızı Beğendiniz Mi?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.