Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
02.02.2022
A+
A-

Iğdır  belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama Sosyal belediyecilik proje kapsamında yer alan Iğdır Belediyesi her ay binlerce vatandaşa çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Iğdır belediyesi yapmış olduğu sosyal yardımlar ile belediyeler arasında adı en çok duyulan belediyelerden biridir. Özellikle korona sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarına çeşitli yardımlar yapan Iğdır Belediyesi her geçen gün daha fazla vatandaşına ulaşarak destek vermektedir.

Zor durumdaki vatandaşlarına maddi destek başta olmak üzere kira desteği, gıda yardımı, erzak yardımı, eğitim yardımı gibi birçok sosyal yardım sağlıyor. Iğdır Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak ve başvurunuzu sorgulamak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

 

Iğdır Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Iğdır il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar Iğdır Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak çeşitli konularda destek alabilirler. Iğdır Belediyesi sosyal yardımları şu şekildir;

 • Yeni evlenenler için eşya ve mobilya yardımı,
 • Kış aylarında kömür ve odun gibi yakacak yardımları,
 • Erzak kolisi ve gıda paketi gibi temel gıda yardımları,
 • Tek seferlik veya her ay düzenli olarak sağlanan maddi yardım,
 • Kıyafet yardımı gibi çeşitli yardımlar,
 • Şehit, Gazi ve Asker yakınları için çeşitli yardımlar,
 • Afetzedelere yönelik çeşitli yardımlar,
 • Engelliler, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar ve yaşlılar için çeşitli yardımlar gibi birçok sosyal yardım yapılmaktadır.

 

Iğdır Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Iğdır Belediyesi her ay binlerce vatandaşa çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir. Yapılan sosyal yardımlarda ilk şartlardan biri Iğdır il sınırları içerisinde ikamet etmektir. Sosyal yardımlardan yararlanmak için vatandaşın SGK sahibi olmaması gerekir ayrıca herhangi bir geliri olmaması veya dar gelirli olması gerekir. Bu şartları sağlayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar Iğdır Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler.

 

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Iğdır Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak ve yapılan başvuruları sorgulamak için 3 farklı yol ile gerçekleştirilebilir. Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ilk izleyebilecekler başvuru yöntemi Iğdır Belediye binasına giderek yapabilirler. Belediye binasına giderek ilgili müdürlükten sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Müdürlük, sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler; fakirlik belgesi, ikamet bilgileri ve sosyal yardım türüne bağlı olarak çeşitli belgeler istenir.

Başvuru sırasında vatandaşlar hem daha kolay bir şekilde başvuru yapmak hem de herhangi bir belge istemeden başvuru yapmak için E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirler. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 Bu link üzerinden E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik bilginizi kullanarak sisteme giriş yapabilir ve sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri üçüncü yol ise Iğdır Belediyesinin telefon numarası üzerinden direkt olarak belediye ile iletişime geçerek başvuru yapabilirler. 0476 227 15 02 numarası ile Iğdır Sosyal Hizmetler Müdürlüğü arayabilir ve sosyal yardım başvurusu hakkında yardım alabilirsiniz.

 

Iğdır Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yapılan sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar sosyal yardım başvurusu sırasında başvuru formunu doldurmaları istenmektedir. Başvuru formu üzerinde yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz tamamlanması gerekiyor. Başvuru yapacak vatandaşlar herhangi bir başvuru yöntemi sırasında başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde vatandaşlardan doldurulması istenen bilgiler genellikle şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası gibi çeşitli kimlik bilgileri istenmektedir.
 • Hanede yaşayan diğer bireylere ait kimlik bilgileri istenir.
 • Haneye giren aylık ve yıllık gelirin toplamı.
 • Başvuru sahibine ait adres ve iletişim bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. (Bu bilgiler değişkenlik gösterebilir.)

 

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Iğdır Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yaptıktan sonra yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurunuzun hangi aşamada olduğunu veya sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için E-Devlet sistemi, Iğdır Belediye binasına gidere ilgili müdürlükten veya Iğdır Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçerek sosyal yardım başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

ığdır belediyesi yardımları

 

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yapılan sosyal yardımlar ile ilgili bilgi almak, sosyal yardım başvurusu yapmak veya sosyal yardım başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için ilgili müdürlük olan Iğdır Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Iğdır Belediyesi Gıda Yardımı

Iğdır Belediyesi sosyal yardımlarından biri olan gıda yardımına başvuru yaparak tek seferlik veya her ay düzenli olarak gıda paketi yardımı alabilirsiniz. Gıda paketi içerisinde makarna, pirinç, bulgur, çay, tuz, şeker ve yağ gibi çeşitli temel gıdalar bulunmaktadır. Iğdır Belediyesi her ay binlerce vatandaşına gıda yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

 

Iğdır Belediyesi Maddi Yardım

Gıda yardımı gibi maddi yardımda vatandaşın ihtiyacına bağlı olarak tek seferlik veya her ay düzenli olarak verilmektedir. Vatandaşların maddi yardım alabilmesi için işsiz olması veya dar gelirli olması gerekir. Sosyal yardım başvuru yöntemlerinden herhangi biri ile başvuru yaparken başvuru nedeni olarak maddi yardım almak istediğinizi belirterek başvurunuzu tamamlamanız gerekir.

 

Iğdır Belediyesi Süt Yardımı

Iğdır Belediyesi her hafta düzenli olarak süt yardımı yapmaktadır. Süt yardımı ile 3-6 yaş arası çocukların gelişimini desteklemeyi amaçlamıştır. Iğdır Belediyesi sosyal yardımları arasında süt yardımına başvuru yapabilir ve çocuklarınız için süt desteği alabilirsiniz. Her bir çocuk için 2 litre süt dağıtımı yapılır. Örneğin 3 ile 6 yaş arasında 3 çocuklu bir aileye her bir çocuk için 2 litre toplamda 6 litre süt desteği verilir.

 

Iğdır Belediyesi Erzak Yardımı

Sosyal yardımlar içerisinde en çok başvuru alan yardımlardan biri erzak yardımıdır. Iğdır Belediyesi tek seferlik veya her ay düzenli olarak erzak yardımı başvuruşu onaylanan vatandaşların adreslerine kadar erzak kolileri gönderiyor. Erzak kolisi içerisinde yer alan pirinç, bulgu, yağ, çay ve şeker gibi temel gıdalar bulunmaktadır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.