Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bursa Büyükşehir Belediyesine birçok ihtiyaç sahibi aileler yardım başvurusu yapmaktadır. Başvurular gerekli birimlerde incelenerek onaylanmaktadır. Onaylanan bütün başvurular Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımlarından yararlanmaktadır. 

Bursa ili kalabalık bir nüfusa sahip olduğu için yardımların daha kolay ve rahat olması açısından nakit yardımı yerine kartlı sisteme geçiş sağlamıştır.

Kartlı sistemde dağıtılacak olan yardım kartının adı “Kart16” olmuştur. Bursa Büyükşehir Belediyesinin anlaşmış olduğu Vakıfbank kartın basımını gerçekleştirecektir. Yardım başvuru sonrası temel ihtiyaç yardımı alacak ailelere kart16 ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilecektir. 

Kart16 başvurusu

Kart16’ya sahip olan ailelere aylık olarak nakit yüklenecektir. Yüklenen nakit ile sadece ürün alışverişinde bulunacaklardır. Kart16 Bursa’nın 17 ilçesinde kullanım sağlanmaktadır. Kartın bir özelliği ise kredi kartı gibi kullanım sağlanmasıdır. Bu şekilde ihtiyaç sahibi ailelerin mahcup ve rencide olmadan alışverişini yapması sağlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurularını yapacak ihtiyaç sahibi aileler Bursa il sınırları içerinde yaşamaları gerekmektedir. Diğer bir şart ise sabit gelirleri olmamaları gerektiğini unutmamalıdırlar.

Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi ailelere veya kişilere verilen kart16, tıbbı malzeme ve Afet Destek yardımı gibi ihtiyacı olan yardımlar için internet üzerinden ön başvuru yapabilmektesiniz. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğunuz sosyal yardım işlemini sorgulamak için E-Devlet sistemine kayıtlı olduktan sonra sorgulayabilirsiniz. 

Dünyayı ve ülkemizi saran covid-19 salgının verdiği hasarlardan biri çok kişini işten çıkarılması ve işsiz kalmasıdır. Bu durum üzerine diğer belediyelerin yaptığı gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi ’de sosyal yardımlarını arttırmıştır. 

Gerekli inceleme ve araştırmalardan sonra ihtiyaç sahibi olarak belirlenen ailelere ve kişilere yardım sağlanarak biraz da olsa ihtiyaçlarını temin etmektir. 

Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımların neler olduğunu öğrenmek için belediyenin resmi internet sitesine ziyarette bulanabilirsiniz. 

Sosyal yardım başvurunuz onaylandıktan sonra E-Devlet sistemine girerek Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden sorgulama yapabilirsiniz. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin gıda ihtiyaçlarını erzak yardımı adı altında karşılamaktadır. 

Erzak yardımı yanı sıra ihtiyaç sahibi aileler kart16 ile de temel ihtiyacı olan ürünleri istedikleri şekilde alabilecektir. 

Bursa Büyükşehir belediyesi erzak yardımı faaliyetinde 130 bin ihtiyaç sahibi aileye yardım sağlamaktadır. Her hafta 10 bin meyve-sebze filesi, ayda 30 bin gıda kolisi ve ayda 30 bin temel temizlik malzemesi olarak yardımlarını devam etmektedir. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Sosyal Yardım başvurusu için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine girerek ön başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra E-Devlet sistemi üzerinden başvurunuzu sorgulayabilir ve takip edebilirsiniz.

Ekonomik sıkıntı içerinde olan ihtiyaç sahibi ailelerin ve kişilerin temek ihtiyaçlarını sağlamak için Bursa Büyükşehir Belediyesi yoğun bir çalışma başlatmıştır. İhtiyaç sahibi ailelere temel gıda, hijyen malzemeleri ve sebze-meyve yardımları sağlanacağı belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gıda yardımından yararlanmak için Bursa Büyükşehir Belediyesi resmî sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yaparken istenen bilgileri kesinlikle doğru olarak vermelisiniz. Yanlış olan bilgi tespit edilirse başvurunuz geçersiz olarak kabul edilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Yapmış olduğunuz gıda yardım başvurusunu takip etmek ve sorgulamak için E-Devlet sistemi üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden giriş yapabilirsiniz.

Bursa Osmangazi Yardım Başvurusu

Bursa Osmangazi yardım başvurusu yapabilmek için Osmangazi Belediyesi’nin resmi internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerini hafta içi ve mesai saatleri içerinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Çalışma saatleri ve resmî tatil günleri başvurularınız işleme alınmamaktadır. Hafta içi pazartesi-Cuma günleri ve saat 08:00-17:00 saatleri içerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Belediyesi Gıda Yardımı 

Bursa Nilüfer Belediyesi gıda yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde oturum sağlamaları gerekmektedir.

Nilüfer ilçesi sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi kişilerin veya ailelerin, kimsesizlerin, engellilerin ve yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak için Nilüfer belediyesi ayırdığı bütçe ile özel dağıtım sağlayacaktır. İncelemeler sonrası belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere belediye bizzat kendi dağıtım yapacaktır. 

Bursa Yıldırım Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Bursa Yıldırım Belediyesi gıda yardımı alabilmek için Yıldırım belediyesine ait olan Sosyal Destek İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular incelenmek ve araştırılmak üzere değerlendirmeye alınacaktır. 

Başvuruları olumlu olan ihtiyaç sahibi ailelere Yıldırım Sosyal Kartı verilecek ve anlaşmalı olan marketlerden istedikleri ve ihtiyaçları olan gıda ürünlerini alabilirler.

Belediye yardımları>>>>

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı